Suzuki Arka Gdynia - Abramczyk Astoria Bydgoszcz 85:88. Przegrany wyścig koszykarzy

dak.
9 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (30)

Novak Musić zdobył aż 28 punktów w meczu z Eneą Abramczyk Astoria Bydgoszcz, ale to nie wystarczyło, aby zwyciężyć. Novak Musić zdobył aż 28 punktów w meczu z Eneą Abramczyk Astoria Bydgoszcz, ale to nie wystarczyło, aby zwyciężyć.

Suzuki Arka Gdynia przegrała u siebie z Eneą Abramczyk Astoria Bydgoszcz 85:88 (19:20, 23:23, 21:18, 22:27) w 20. kolejce Energa Basket Ligi. Wyścig po zwycięstwo trwał przez całą ostatnią kwartę, ale ostatecznie został przegrany przez żółto-niebieskich. Nie wystarczył nawet rewelacyjny mecz Novaka Musicia, zdobywcy 28 punktów. Taki wynik oznacza, że podopieczni Krzysztofa Szubargi rozpoczną przerwę reprezentacyjną w nieudanych humorach, a liga powróci za niemal miesiąc.

SUZUKI ARKA: Musić 28 (6 as.), Wołoszyn 20 (4x3), Hrycaniuk 9, Wade 7 (1x3, 12 zb.), Fenner 5 (1x3) oraz Bogucki 12, Wilczek 4, Sewioł, Janiec

Astoria: Szymkiewicz 22 (3x3), Smith 18 (1x3), Henry 13, Simons 11 (3x3, 6 zb.), Petrilevicius 4 oraz Frąckiewicz 7, Cayo 5, Lewandowski 4, Wadowski 3, Stupnicki

Suzuki Arka Gdynia chciała zażegnać kryzys i rozpocząć miesięczną przerwę reprezentacyjną ze zwycięstwem, ale niestety przegrała z Eneą Abramczyk Astoria Bydgoszcz 85:86.

Suzuki Arka Gdynia - Astoria Bydgoszcz. Przeczytaj zapowiedź. Co sądzi Adam Hrycaniuk?

Suzuki Arka grała u siebie, ale to rywale zaczęli narzucać tempo od początku. Prowadzili 6:0 i dopiero trafienie DJ'a Fennera odblokowało żółto-niebieskich. Z biegiem czasu pierwszej kwarty strata się pomniejszała, aż niespełna 2 minuty przed jej końcem dobiła do remisu 17:17. Mimo to drugą partię z 1-punktową przewagę rozpoczynali goście.

Podopieczni Krzysztofa Szubargi dopięli w 23. minucie, gdy "trójkę" zdobył Bartłomiej Wołoszyn. Jednak niedługo potem celowniki gospodarzy się zacięły, co wykorzystali rywale, zaliczając 12-punktową serię. Dzięki temu różnica wynosiła już 10 "oczek", ale na szczęście przed przerwą została zneutralizowana do 1 (42:43).

Po zmianie stron lepiej rozpoczęła Suzuki Arka, która długo utrzymywała korzystny wynik. Właściwie kontrolę straciła tylko na chwilę pod koniec trzeciej partii, przez co czwarta zaczęła się od wymiany ciosów. Ta trwała przez całą ostatnią kwartę.

Start Lublin - Suzuki Arka Gdynia 72:71. Przeczytaj relację

W końcówce karty po swojej stronie mieli goście. Na minutę przed końcem Musić wykorzystał 1 rzut wolny i było 82:84. Później trafił jeszcze Mike Smith, ale "trójką" nadzieję obudził Fenner. Niestety 2 rzuty osobiste trafił Nathan Cayo, a rzut na dogrywkę oddawał Dominik Wilczek, ale... nie trafił.

Warto podkreślić, że Arka przegrała, choć w całym spotkaniu miała lepszą skuteczność. Ta z gry wniosła 51 proc. (30/59), ale już z dystansu za to 26 proc. (6/23). Rywale pod tym względem punktowali na poziomie 47 proc. (29/62) i 29 proc. (7/24). Warto dodać, że gdynianie przegrali ponadto walkę pod tablicami - 29 do 38 zbiórek.

Wyniki 20 kolejki

• SUZUKI ARKA GDYNIA - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 85:88 (19:20, 23:23, 21:18, 22:27)
  • TREFL SOPOT - Tauron GTK Gliwice (przełożony na 05.04)
  • Rawlplug Sokół Łańcut - Arriva Twarde Pierniki Toruń 74:66 (15:16, 18:12, 15:22, 26:16)
  • BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 78:74 (13:26, 25:12, 22:15, 18:21)
  • PGE Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 93:94 (19:16, 25:19, 14:28, 28:23, d: 7:8)
  • Legia Warszawa - King Szczecin 77:92 (20:29, 21:20, 15:24, 21:19)
  • Śląsk Wrocław - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 74:86 (16:20, 23:22, 22:24, 13:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Zastal BC Zielona Góra 88:108 (31:29, 17:32, 13:24, 27:23)