Suzuki Arka Gdynia - BM Stal Ostrów 92:80. Koszykarze z patentem na mistrzów Polski

17 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (34)

James Florence zdobył najwięcej punktów dla Suzuki Arki Gdynia w wygranym meczu z BM Stalą Ostrów Wielkopolski. James Florence zdobył najwięcej punktów dla Suzuki Arki Gdynia w wygranym meczu z BM Stalą Ostrów Wielkopolski.

Suzuki Arka Gdynia pokonała BM Stal Ostrów Wielkopolski 92:80 (22:16, 29:21, 20:25) w zaległy meczu z 24. kolejki Energa Basket Ligi. Podopieczni Krzysztofa Szubargi nie tylko są pewni utrzymania, ale również potwierdzili, że w ostatnich dniach mają patent na mistrzów Polski. Po aktualnym championie ograli tego z 2021 roku. Był to ostatni występ koszykarzy w tym sezonie w Polsat Plus Arenie. Obecni w hali czytelnicy Trojmiato.pl mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami.

SUZUKI ARKA: Florence 25 (3x3), Fenner 15 (2x3), Wade 11 (1x3, 11 zb.), Sewioł 4, Hrycaniuk 4 oraz Wilczek 14 (2x3), Musić 11 (1x3), Bogucki 6, Wołoszyn 2, Lis

BM STAL Skele 18 (1x3, 6 zb. 7 as.), Kulig 10 (2x3, 6 zb.), Thomas 9 (1x3), Silins 5 (1x3), Garbacz 3 (1x3) oraz Zębski 15 (1x3, 6 zb.), Michalak 13 (1x3), Djurisić 4, Załucki 2, Loncar 1

Skoro koszykarze Suzuki Arki Gdynia ograli aktualnego mistrza Polski to tym bardziej bez kompleksów przystąpili do meczu ze złotym medalistą z 2021 roku. Krzysztof Szubarga w "piątce" na BM Stal dokonał jednej zmian w porównaniu ze składem, który rozpoczynał spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Na pozycji centra Adam Hrycaniuk zastąpił Adriana Boguckiego.

Przypomnij sobie jak Suzuki Arka Gdynia zwyciężyła mistrza Polski. Wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Przypomnij sobie jak Suzuki Arka Gdynia zwyciężyła mistrza Polski. Wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Koszykarze z Ostrowa Wielkopolskiego niedawno wygrali rozgrywki European North Basketball League, ale w Polsat Gdynia Arena od razu ustawieni zostali w pozycji goniących. Już w 2. sekundzie efektownym wsadem popisał się Wiktor Sewioł. Przewaga szybko urosła do 10:4, gdyż
James Florence
był faulowany przy rzucie za trzy i nie pomylił się przy żadnym z wolnych, a celną próbę dystansową zaliczył D.J. Fenner.

Natomiast rywale mieli problemy ze skutecznością z gry. Do przerwy przekroczyła ona niewiele 30 procent. W 8. minucie po wolnych Bartosza Wołoszyna zrobiło się 19:8.

Równie dobrze Suzuki Arka weszła w drugą kwartę. W 14. minucie było już 38:18, w czym największe zasługa Fennera. 29-letni skrzydłowy w tej odsłonie szybko dorzucił 8 punktów, w tym m.in. trafiając znów za trzy, a także popisując się akcją 2+1.

Sprawdź, jak w ostatnim meczu poszło koszykarzom Trefla Sopot Sprawdź, jak w ostatnim meczu poszło koszykarzom Trefla Sopot

Wynik do przerwy 51:37 zapowiadał, że gdynianie mogą równie okazale zrewanżować się za porażkę z Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie 25 listopada ulegli 73:102, a nawet pobić swój najwyższym w tym sezonie wynik punktowy. W Bydgoszczy 21 października zdobyli 102 punkty.

Jednak te zapędy ostudziła trzecia kwarta. BM Stal systematycznie odbudowywała skuteczność. Zarysowała się jej przewaga na tablicach, a także grała bardziej zespołowo, co pokazywała większa liczba asyst. w tym ostatnim elemencie wyróżniał się Aigars Skele, który skończył mecz z siedmioma podaniami otwierających kolegom drogę do kosza.

W ostatnie 10 minut gry drużyny weszły przy wyniku 71:62. W dodatku czwartą kwartą udaną akcją rozpoczął Nemanja Durisić. Nikt w miejscowych szeregach nie myślał już o rekordach, a jedynie o obronie prowadzenia.

Cenna w tym względzie okazała się trójka Novaka Musicia w 34. minucie. Od tego momentu utrzymywała się przewaga gdynian 8-12 punktów. Trener gości - Andrzej Urban wziął jeszcze czas na 105 sekund przed końcem gry przy rezultacie 88:78. Nic nie wskórał.

Przeczytaj wywiad z Krzysztofem Szubargą, trenerem Suzuki Arki Gdynia Przeczytaj wywiad z Krzysztofem Szubargą, trenerem Suzuki Arki Gdynia

Po powrocie do gry trafił Dominik Wilczek , a końcowy rezultat na 92:80 ustalił Trey Wade, który jednocześnie zaliczył double-double (po 11 punktów i zbiórek).

Suzuki Arka Gdynia trzy ostatnie mecze sezonu rozegra na wyjeździe. Ruszy na nie spokojna o utrzymanie. Może walczyć o 10. miejsce w końcowej tabeli Energa basket Lidze. Szanse na play-off straciła znacznie wcześniej.

16 Arriva Twarde Pierniki Toruń 27 7 20 2181:2346 34
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off.
Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego.
Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-04-18

Wyniki 27 kolejki

• TREFL SOPOT - Legia Warszawa 70:80 (23:21, 15:17, 16:24, 16:18)
  • SUZUKI ARKA GDYNIA - Śląsk Wrocław 87:70 (19:12, 20:11, 17:20, 31:27)
  • Arriva Twarde Pierniki Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 106:77 (30:16, 30:19, 21:23, 25:19)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - PGE Spójnia Stargard 101:82 (21:21, 27:17, 27:27, 26:17)
  • Polski Cukier Start Lublin - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 80:91 (24:19, 17:21, 18:27, 21:24)
  • BM Stal Ostrów Wielkopolski - Rawlplug Sokół Łańcut 87:75 (28:23, 17:21, 19:17, 23:14)
  • King Szczecin - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 88:80 (15:25, 21:13, 21:22, 31:20)
  • Anwil Włocławek - Tauron GTK Gliwice 88:63 (20:9, 20:18, 20:18, 28:18)