Suzuki Arka Gdynia - Czarni Słupsk 68:88. Krzysztof Szubarga ma pretensje do zespołu

dak.
12 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (43)

Krzysztof Szubarga (z prawej) przyznał po meczu, że ma pretensje do swojego zespołu, że ten nie był tak agresywny i waleczny, jak chociażby Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Na zdjęciu z Novakiem MUsiciem. Krzysztof Szubarga (z prawej) przyznał po meczu, że ma pretensje do swojego zespołu, że ten nie był tak agresywny i waleczny, jak chociażby Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Na zdjęciu z Novakiem MUsiciem.

Suzuki Arka Gdynia przegrała u siebie z zespołem Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 68:88 (21:18, 15:26, 19:23, 13:21) na inaugurację 16. kolejki Energa Basket Ligi. Żółto-niebiescy nie zaliczą otwarcia rundy rewanżowej do udanych. Prowadzili po pierwszej kwarcie, ale na tym się zakończyło. - Nie byliśmy agresywni na tyle, na ile zakładaliśmy i na ile byśmy chcieli być - powiedział trener Krzysztof Szubarga na pomeczowej konferencji prasowej. Nie pomógł nawet Adrian Bogucki, którego kontuzja nie okazała się groźna. Nieobecny jest za to wciąż Dominik Wilczek.

Trefl Sopot wylosował najtrudniejszego rywala w Pucharze Polski. Sprawdź, z kim zagra

SUZUKI ARKA: Florence 17 (2x3), Wołoszyn 16, Bogucki 9 (7 zb.), Musić 8, Wade 3 (1x3) oraz Hrycaniuk 9, Fenner 6, Sewioł, Harris

Czarni: Ivey 22 (5x3), Witliński 14 (6 zb.), Dileo 11 (3x3), Schenk 11 (2x3, 9 as.), Chyliński 0 oraz Musiał 12 (2x3), Coleman 8 (1x3, 7 zb.), Lake 7, Leończyk 3 (1x3), Jankowski

Jedną z najważniejszych informacji przed tym meczem był powrót Adriana Boguckiego do składu Suzuki Arki Gdynia. Jego uraz stawu skokowego sprzed tygodnia nie okazał się na tyle groźny i środkowy zaczął spotkanie z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk w wyjściowej "5". Jednak na tym dobre wiadomości się skończyły, bo żółto-niebiescy przegrali 68:88. Ponadto bez Dominika Wilczka, który wciąż odczuwa skutki choroby.

Suzuki Arka Gdynia - King Szczecin 88:102. Przeczytaj relację

Ani Bogucki, ani James Florence i ani Novak Musić nie weszli weszli dobrze w mecz, bo zaczęli od niecelnych rzutów. Tę niemoc w 4. minucie przełamał dopiero Serb, gdy trafił zza łuku. I to rozbudziło żółto-niebieskich, bo po chwili prowadzili 7:6. Co więcej, tej przewagi goście w pierwszej kwarcie już nie zdołali odebrać i na drugą partię wychodzili z 3-punktową stratą.

Po krótkiej przerwie oba zespoły wróciły na parkiet, ale prezentowały już inną koszykówkę. Czarni przejęli inicjatywę bardzo szybko obejmując prowadzenie. Gospodarze mieli chwilowy kryzys, ale poradzili sobie z nim i przez 3 minuty mieliśmy wyrównany bój. Jednak przez kolejnych 150 sekund podopieczni Krzysztofa Szubargi nie oddali ani jednego celnego rzutu. W efekcie przegrywali 36:44 w momencie zejścia do szatni.

Po zmianie stron miejscowi szukali różnych sposobów, aby wrócić do gry. Najbliższej było w 25. minucie, gdy z dystansu trafił Florence. Różnica wynosiła już tylko 4 "oczka", ale zamiast pójść za ciosem, to Suzuki Arka Gdynia nie mogła trafić przez blisko 3 minuty. Wykorzystali to rywale, którzy znów odskoczyli, tym razem na 10 punktów. W 30 minucie strata wzrosła do 12, gdyż do tego czasu po "trójce" zaliczyli tylko Bartłomiej Wołoszyn i Musić.

W czwartej kwarcie kluczowy był jej początek, a w tym lepiej wypadli goście. Gospodarze trafili dopiero po 2 minutach, ale przegrywali już 57:73,a gdy trafienia dołożyli Mikołaj Witliński, który w przeszłości grał w Gdyni i Jakub Musiał, różnica wynosiła 20 punktów. Tego odrobić się już nie dało i ostatecznie skończyło się na wyniku 68:88.

Suzuki Arka Gdynia czy VBW Arka Gdynia? W koszykówce znów trzeba wybierać. Przeczytaj zapowiedź

Suzuki Arka zakończyła to spotkanie z 36-proc. skutecznością z gry (22/60). Nie "siedział" także rzut z dystansu, bo mimo aż 28 prób, tylko 8 wpadło do kosza (28 proc.). Linijka rywali pod tym względem to 31/59 z gry (52 proc.) i 14/30 za "3" (46 proc.). Nie lepiej było także pod tablicami, gdzie stosunek zbiórek wyniósł 37 do 31 na korzyść Czarnych. Oba zespoły zanotowały po 12 strat.

- Gratulacje dla drużyny ze Słupska. Na ostatnim meczu w Sopocie widziałem, że Czarni są agresywni. Uczulaliśmy na to nasz zespół, ale nie postawiliśmy się tak, jak byśmy chcieli. Zabrakło dobrego wejścia w mecz, mimo, że pierwsza kwarta była wyrównana. Kończymy ją z jednym czy z dwoma faulami i nie potrafimy wykorzystać limitu. To pokazuje, że nie byliśmy agresywni na tyle, na ile zakładaliśmy i na ile byśmy chcieli być. Tutaj mam największe pretensje do zespołu. W pierwszej połowie były sytuacje, że piłka leżała bliżej naszego zawodnika, a nie potrafiliśmy jej wziąć. Czarni rzucali się po każdą piłkę, walczyli do upadłego, a i nas tego zabrakło. Musimy porozmawiać i wyciągnąć wnioski - powiedział Krzysztof Szubarga na pomeczowej konferencji prasowej.
Podobnie całe spotkanie podsumował Florence, który tego dnia rzucił 17 punktów (5/14 z gry).

- Mieliśmy plan, ale go po prostu nie wyegzekwowaliśmy. Nie może tak być, bo nie jesteśmy najbardziej utalentowaną drużyną w lidze. Jeśli jakiś plan zostaje przyjęty, to trzeba go realizować - skomentował James Florence, rozgrywający Suzuki Arki.

Wyniki 16 kolejki

• TREFL SOPOT - Arriva Twarde Pierniki Toruń 87:85 (29:23, 19:24, 23:16, 16:22)
  • SUZUKI ARKA GDYNIA - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 68:88 (21:18, 15:26, 19:23, 13:21)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Polski Cukier Start Lublin 92:100 (23:35, 23:13, 22:32, 24:20)
  • PGE Spójnia Stargard - Śląsk Wrocław 81:79 (23:13, 23:34, 17:16, 18:16)
  • Tauron GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 77:79 (16:23, 23:15, 23:19, 15:22)
  • Legia Warszawa - Rawlplug Sokół Łańcut 75:61 (11:14, 17:15, 20:17, 27:15)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 88:84 (14:17, 23:29, 20:13, 31:25)
  • BM Stal Ostrów Wielkopolski - King Szczecin 95:92 (21:20, 21:31, 23:22, 19:11, d: 11:8)