Suzuki Arka Gdynia - Twarde Pierniki Toruń 87:99. Niemoc koszykarzy trwa

dak.
22 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (42)

Suzuki Arka Gdynia nie wygrała jeszcze meczu w 2023 roku. Suzuki Arka Gdynia nie wygrała jeszcze meczu w 2023 roku.

Suzuki Arka Gdynia przegrała u siebie z Arrivą Twarde Pierniki Toruń 87:99 (14:28, 23:28, 23:18, 27:25) w 17. kolejce Energa Basket Ligi. Niemoc żółto-niebieskich trwa, bo nie tylko ulegli właśnie ostatniej drużynie koszykarskiej ekstraklasy, ale na 7 ostatnich meczów wygrali tylko 1.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 82:91. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

SUZUKI ARKA: Wołoszyn 14 (3x3), Fenner 13 (6 zb.), Bogucki 7, Wade 7 (7 zb.), Musić 6 oraz Florence 23 (3x3, 8 as.), Wilczek 12 (3x3), Hrycaniuk 3 (6 zb.), Sewioł 2

Arriva Twarde Pierniki: Pusica 21 (3x3), Gibbs 21 (5x3), Cel 14 (2x3, 8 zb.), Brunk 9, Diduszko 4 oraz Kenić 16 (1x3, 9 zb., Tomaszewski 9 (3x3), Gordon 5 (1x3, 6 as.)

Suzuki Arka Gdynia nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych, gdyż wygrała tylko 1 z 7 poprzednich meczów. Przełamanie miało przyjść z ostatnią w tabeli Arrivą Twarde Pierniki, ale tak się nie stało.

Żółto-niebiescy do tego starcia przystąpili już bez Jordana Harrisa, ale do składu powrócił za to Dominik Wilczek, który ostatnio zmagał się z infekcją. Do zmiany doszło także w wyjściowej "5", w której DJ Fenner zastąpił Jamesa Florence'a.

Adrian Bogucki po męskiej rozmowie ma być m.in. olimpijczykiem. Przeczytaj wywiad z kandydatem na Ligowca Roku 2022

Jednak ani to, ani męska rozmowa, o której wspominał Adrian Bogucki, nie poskutkowały. Widać było to od samego początku, gdy torunianie sukcesywnie budowali przewagę. Ich gra była bardzo poukładana, dzięki czemu trafiali rzuty spod kosza, z półdystansu i zza łuku. Żółto-niebiescy próbowali trzymać kontakt, ale już po pierwszej kwarcie przegrywali 14:28.

Co prawda poprawili skuteczność w drugiej, ale wiele do życzenia wciąż pozostawała obrona. Zanim zaliczyli pierwsze trafienie, to na tablicy wyników było już 14:35. Jednak nadzieja szybko powróciła, bo gdynianie dobili na -12. Tylko, że rywale na więcej nie pozwolili. Po 20 minutach wygrywali 56:37.

11. Plebiscyt na Najlepszego Ligowca Roku w Trójmieście - regulamin, jak głosować?

Żółto-niebiescy szukali sposobu na odrobienie strat także po zmianie stron, ale bezskutecznie. Twarde Pierniki kontrolowały grę dzięki kilkunastopunktowej przewadze. Jednak w ostatniej kwarcie zdarzyć mogło się wszystko. 1,5 minuty przed końcem różnica wynosiła tylko 7 punktów. Podobnie zresztą po kolejnej "trójce" Wilczka na 44 sekund przed końcem. Mimo to goście odpowiedzieli i tym razem, ostatecznie przechylając szalę na swoją korzyść.

Suzuki Arka zakończyła spotkanie z 44-proc. skutecznością z gry (30/67) i 29-proc. z dystansu (9/31), przy odpowiednio 52 proc. (35/67) i kapitalne 60 proc. (15/25) Twardych Pierników.

Suzuki Arka Gdynia rozwiązała kontrakt z Jordanem Harrisem i pozyskała nowego. Przeczytaj o ostatnich ruchach transferowych

Wyniki 17 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - TREFL SOPOT 82:91 (10:23, 22:21, 22:23, 28:24)
  • SUZUKI ARKA GDYNIA - Arriva Twarde Pierniki Toruń 87:99 (14:28, 23:28, 23:18, 27:25)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - King Szczecin 78:79 (22:23, 17:27, 25:10, 14:19)
  • Polski Cukier Start Lublin - Tauron GTK Gliwice 79:68 (21:14, 13:15, 24:18, 21:21)
  • Anwil Włocławek - Rawlplug Sokół Łańcut 78:89 (18:20, 15:28, 19:26, 26:15)
  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 83:77 (22:24, 16:20, 23:18, 22:15)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard 89:98 (20:29, 21:22, 33:25, 15:22)
  • BM Stal Ostrów Wielkopolski - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 74:84 (23:20, 12:22, 20:29, 19:13)