dak.
2 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (10)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

James Florence wróci do gry dopiero po przerwie reprezentacyjnej w marcu. James Florence wróci do gry dopiero po przerwie reprezentacyjnej w marcu.

Suzuki Arka Gdynia ma problem. James Florence z powodu kontuzji mięśnia czworogłowego nie będzie mógł grać od 2 do 4 tygodni. To oznacza, że na pewno opuści dwa najbliższe mecze z: Polskim Cukrem Start Lublin na wyjeździe i Eneą Abramczyk Astoria Bydgoszcz u siebie. Powinien być zatem gotowy po przerwie reprezentacyjnej, gdy Energa Basket Liga powróci w marcu.

4 lutego 2023, godz. 15:30
Polski Cukier Start Lublin
SUZUKI ARKA Gdynia

70% 145 typowań Polski Cukier Start Lublin
1% 1 typowanie REMIS
29% 61 typowań SUZUKI ARKA Gdynia

Suzuki Arka Gdynia będzie musiała sobie na razie radzić bez swojego lidera i najlepszego strzelca (18.9 pkt/mecz). James Florence poznał wyniki badań, z których wynika, że uszkodził mięsień czterogłowy uda. Kontuzji nabawił się w ostatnim meczu z MKS Dąbrowa Górnicza, w którym zdążył rozegrać niespełna 4 minuty. Na szczęście zespół poradził sobie bez niego i wygrał 84:74.

Suzuki Arka Gdynia - MKS Dąbrowa 84:74. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Jimmy będzie pauzował od 2 do 4 tygodni. To oznacza, że na pewno opuści 2 kolejne mecze z: Polskim Cukrem Start Lublin (4 lutego) i Eneą Abramczyk Astoria Bydgoszcz (9 lutego). Szczęście w nieszczęściu jest takie, że Energa Basket Liga powróci dopiero w marcu, gdyż w międzyczasie rozgrywany będzie Suzuki Puchar Polski bez udziału żółto-niebieskich i przerwa reprezentacyjna.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Trzeba przyznać, że to ogromna strata dla gdyńskiego zespołu. Ostatnio gdynianie nie mieli łatwego czasu, ale wydawało się, że po ostatnim zwycięstwie złapali oddech. Dwa kolejne mecze miały być kluczowymi w kontekście walki o fazę play-off. Na razie zajmuje 11. miejsce z bilansem 7 zwycięstw i 11 porażek.

11. Plebiscyt na Najlepszego Ligowca Roku 2022. Sprawdź klasyfikację

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy podopieczni Krzysztofa Szubargi muszą sobie radzić bez swojego lidera. Florence opuścił już kolejki 6-8. Wówczas to urazu doznał w meczu z Treflem Sopot i od tego momentu po serii 4 zwycięstw, przegrał 4 kolejne spotkania. Nie pomógł nawet transfer Billy'ego Garreta. Co ciekawe, Jimmy powrócił na grudniowy pojedynek z MKS i jego zespół wygrał 91:86.

16 Arriva Twarde Pierniki Toruń 17 4 13 1344:1472 21
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-01-30

Wyniki 18 kolejki

• SUZUKI ARKA GDYNIA - MKS Dąbrowa Górnicza 84:74 (84:74 (15:21, 23:20, 13:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Start Lublin 74:69 (20:25, 22:19, 10:16, 22:9)
  • King Szczecin - Rawlplug Sokół Łańcut 75:73 (13:24, 26:20, 20:11, 16:18)
  • PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa 97:80 (25:19, 30:28, 24:16, 18:17)
  • GTK Gliwice - Astoria Bydgoszcz 82:89 (17:22, 25:23, 23:16, 17:28)
  • Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek 82:91 (22:32, 24:20, 16:22, 20:17)
  • BM Stal Ostrów Wlkp. - Twarde Pierniki Toruń 90:58 (13:16, 31:8, 23:14, 23:20)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Enea Zastal BC Zielona Góra 64:66 (16:12, 14:17, 19:24, 15:13)
dak.

Opinie (10) 2 zablokowane

• Moze to i lepiej. Wiecej zawodniko bedzie czulo odpowiedzialnosc.
    Mam jeszcze nadzieje, ze bogucki bedzie siedzial na lawie.

• 2 2

• teraz nadzieja w Novaku

• 3 1

• A czy klub planuje transfer za Harrisa?

• 4 1

• słabo

Ostatnia kwarta ostatniego meczu pokazała , że jest potencjał.