Lechia zremisowała z Wisłą

16 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Gdyby nie pojedyncze, katastrofalne w skutkach błędy w defensywie, można by powiedzieć, że Lechia rozegrała najlepsze spotkanie w tym sezonie. Szkoda, że w jednej z ostatnich akcji okazji do zdobycia zwycięskiej bramki nie wykorzystał Rafał Janicki (nr 2). Gdyby nie pojedyncze, katastrofalne w skutkach błędy w defensywie, można by powiedzieć, że Lechia rozegrała najlepsze spotkanie w tym sezonie. Szkoda, że w jednej z ostatnich akcji okazji do zdobycia zwycięskiej bramki nie wykorzystał Rafał Janicki (nr 2).

Piłkarze Lechii Gdańsk po znakomitym widowisku zremisowali na wyjeździe z Wisłą Kraków 3:3 (1:2). Biało-zieloni pokazali charakter, bo już po 11 minutach przegrywali dwiema bramkami, a później dwukrotnie doprowadzali do remisu. Pierwsze gole w ekstraklasie zdobyli Daniel Łukasik, Lukas HaraslinMario Maloca. Niestety, oprócz dobrej gry w ofensywie podopieczni Jerzego Brzęczka popełniali katastrofalne błędy w obronie. Za swoją pomyłkę golem zrehabilitował się Maloca, natomiast nie zdołał zrobić tego Rafał Janicki, który w 90 minucie trafił piłką w słupek.

33 Cierzniak - 5 Jović, 6 Głowacki, 26 Guzmics, 21 Burliga - 9 Boguski, 8 Uryga, 29 Mączyński, 7 Jankowski, 77 Guerrier - 23 Brożek
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów: 11000
50 Marić - 23 Wojtkowiak, 2 Janicki, 22 Maloca, 3 Wawrzyniak - 16 Borysiuk, 8 Łukasik - 11 Makuszewski, 6 Mila, 10 Nazario - 30 Kuświk
  • 72' Brożek Zmiany Cywka
  • 90' Boguski Zmiany Popović
  • 46' Nazario Zmiany Haraslin
  • 62' Mila Zmiany Wiśniewski
  • 73' 23 Wojtkowiak Zmiany Stolarski
  • 6' Guerrier
  • 11' Jankowski
  • 58' Jankowski
  • 18' Łukasik
  • 51' Haraslin
  • 87' Maloca
  • 36' Guerrier
  • 64' Burliga
  • 74' Cywka
  • 90+5 Głowacki
  • 8' Wawrzyniak
  • 30' Łukasik
  • 48' Mila
  • 76' Kuświk

W niedzielę przez Kraków przeszła potężna nawałnica. Ucierpiał nad tym stadion przy ul. Reymonta. Zalana została główna płyta boiska, a także część trybun. Rozważano nawet możliwość przełożenia dzisiejszego meczu, ale sytuację udało się opanować i spotkanie rozpocznie się zgodnie z planem.
W stosunku do poprzedniego meczu ligowego ze Śląskiem Wrocław, trener Jerzy Brzęczek dokonał w wyjściowej jedenastce Lechii dwóch zmian. Vranjesa zastąpił Łukasik (LECHIA), a w miejsce Wiśniewskiego wrócił Mila (LECHIA). Szczególnie ta druga zmiana jest zaskakująca. Przypomnijmy, że Wiśniewski zdobył dwa gole w pucharowym meczu z Puszczą Niepołomice, a wcześniej z dobrej strony pokazał się przeciwko wrocławianom.
Ławka rezerwowych Lechii: 1. Łukasz Budziłek, 14. Piotr Wiśniewski, 17. Lukas Haraslin, 19. Bartłomiej Pawłowski, 21. Stojan Vranjes, 29. Neven Marković, 41. Paweł Stolarski. W osiemnastce meczowej nie ma kontuzjowanego Adama Buksy, a także Michała Maka.
Ławka rezerwowych Wisły: 22. Michał Buchalik, 3. Michał Czekaj, 10. Denis Popović, 19. Tomasz Cywka, 40. Grzegorz Marszalik, 43. Piotr Żemło, 50. Rafael Crivellaro
Przypomnimy, że jeśli Lechia dziś nie wygra, zanotuje najgorszy start ligowy od powrotu do ekstraklasy w 2008 roku.

SPRAWDŹ ILE CZASU LECHIA CZEKAŁA NA PIERWSZE ZWYCIĘSTWA W POSZCZEGÓLNYCH SEZONACH PO POWROCIE DO EKSTRAKLASY
Przed meczem odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Hymnem uczcono święto Wojska Polskiego.
1'
Ze środka mecz rozpoczynają piłkarze Wisły.
3'
Lechia próbuje przebić się w pole karne rywali. Na razie bezskutecznie, ale to biało-zieloni grają piłką.
4'
Wrzutka Wojtkowiaka (LECHIA) zablokowana. Rzut rożny dla Lechii
5'
Cierzniak (WISŁA) piąstkuje po dośrodkowaniu Mili (LECHIA). Sędzia przerwał jednak grę. Bramkarza gospodarzy faulował Makuszewski (LECHIA)
5'
Indywidualna akcja Brożka, ale jego strzał został zablokowany!
6'
[1:0] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Guerrier. Kapitalne uderzenie głową po dośrodkowaniu Boguskiego z prawej strony. Nieupilnowany przez obrońców Haitańczyk dosłownie "pofrunął" nad Brożkiem.
8'
Żółtą kartką został ukarany Wawrzyniak (LECHIA) za faul na Joviciu.
9'
Uryga (WISŁA) główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale niecelnie.
10'
Mączyński (WISŁA) zakończył indywidualną akcję uderzeniem zza pola karnego, ale wysoko nad poprzeczką
11'
[2:0] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. Karygodny błąd Janickiego, który podając do przodu nabił Guerriera. Do piłki dopadł Jankowski i bez problemu pokonał zaskoczonego Maricia.
14'
Mila (LECHIA) zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Niezła próba, ale piłka przeleciała obok słupka.
17'
Cierzniak (WISŁA) wypiąstkował piłkę prosto na główkę Nazario (LECHIA), ale ten oddał niegroźny strzał i bramkarz Wisły nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.
18'
[2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Łukasik. Znakomita akcja gdańszczan. Szybka, niezwykle płynna wymiana piłki zakończona podaniem Wawrzyniaka prosto na głowę Łukasika, który zdobył bramkę kontaktową.
18'
Dla Łukasika (LECHIA) to pierwszy gol w ekstraklasie! Pomocnik rozgrywa dziś swój 68 mecz na tym poziomie rozgrywkowym. 37 spotkań zaliczył w barwach Legii Warszawa. Co ciekawe, szybciej doczekał się gola w barwach reprezentacji Polski. Już w drugim występie z orłem na piersi zdobył gola w towarzyskim spotkaniu z Rumunią 2 lutego 2013.
22'
Lechiści znów odzyskują inicjatywę. Kontaktowa bramka wyraźnie dała im wiatru w skrzydła.
24'
Mocno w akcje ofensywne angażuje się dziś Wawrzyniak (LECHIA), który asystował przy trafieniu gdańszczan.
26'
Wisła rozgrywa akcję spod własnej bramki. Krakowianie wyraźnie chcą nieco uspokoić Lechię.
28'
Wawrzyniak (LECHIA) nie zdążył do piłki, którą źle zagrał mu Nazario (LECHIA).
28'
Mączyński (WISŁA) uderza z dystansu, bardzo niecelnie
30'
Rzut rożny dla Lechii. Mila (LECHIA) dośrodkowuje, ale obrońcy Wisły wybijają piłkę.
30'
Żółtą kartką został ukarany Łukasik (LECHIA), który nieprzepisowo przerwał kontrę Wiślaków
33'
Groźnie pod bramką Lechii, ale piłkę głową wybił z pola karnego Wojtkowiak (LECHIA)
36'
Żółtą kartką został ukarany Guerrier (WISŁA).
36'
Chwilę wcześniej Burliga (WISŁA) bezlitośnie "skręcił" Wojtkowiaka (LECHIA) w polu karnym, ale na szczęście nie zdołał celnie dograć do żadnego z kolegów z drużyny.
37'
Błyskawiczną kontrę Wiślaków przerwał Maloca (LECHIA).
38'
Świetna wymiana piłki w polu karnym pomiędzy Makuszewskim (LECHIA) a Kuświkiem (LECHIA), ale ten drugi miał bardzo mało czasu, by dobrze przyjąć piłkę i oddać celny strzał. Fatalnie spudłował
39'
Na uwagę zasługuje sporo szybkiej gry na jeden kontakt w wykonaniu biało-zielonych
39'
Maloca (LECHIA) znów przerywa kontrę Wisły, choć trzeba przyznać, że ułatwiło mu to nieporozumienie pomiędzy gospdoarzami
41'
Kolejna dobra akcja Lechii, Wojtkowiak (LECHIA) wywalczył rzut rożny
41'
Nazario (LECHIA) wrzucał z kornera, ale pewnie piłkę złapał Cierzniak (WISŁA)
42'
Kuświk (LECHIA) zderzył się głową z Głowackim (WISŁA) w środku boiska. Sędzia przerwał grę, gdyż napastnik Lechii leży na murawie
43'
Nic mu się nie stało, może kontynuować grę.
44'
Znakomite zagrania Nazario (LECHIA) do Kuświka (LECHIA), ale snajper nie zdołał sięgnąć piłki.
45'
Koniec pierwszej połowy. Wisła prowadzi z Lechią 2:1.
Wisła potrzebowała zaledwie 11 minut by objąć prowadzenie 2:0 nad Lechią. Stracone gole po pojedynczych błędach w obronie nie znokautowały jednak biało-zielonych. Lechia gra efektownie, szybko i często na jeden kontakt. Właśnie w ten sposób padła bramka, która dała im nadzieję na pomyślny rezultat końcowy. Lechia wcale nie gra gorzej od Wisły i ma apetyt co najmniej na wyrównanie. Druga połowa zapowiada się bardzo pasjonująco.
Do przerwy Lechia przeważała w posiadaniu piłki mając ją przez 55 proc. czasu gry. Obie drużyny oddały po 2 celne strzały na bramkę. Wisła przy 7 próbach, Lechia przy 6.
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nazario, w jego miejsce wchodzi Haraslin.
46'
Dla Słowaka do ligowy debiut w pierwszym zespole Lechii. Tego można było się spodziewać, bo ostatnio w pucharowym meczu z Puszczą rozegrał 31 minut.
46'
Początek drugiej połowy. Od środka zaczęła Lechia
48'
Żółtą kartką został ukarany Mila (LECHIA) za faul na Joviciu.
49'
Mila (LECHIA) nie zdążył do prostopadłej piłki.
50'
Wawrzyniak (LECHIA) wywalczył rzut rożny
50'
Kuświk (LECHIA) zamykał akcję po dośrodkowaniu Łukasika (LECHIA), ale nie ma gola. Będzie kolejny korner
51'
[2:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Haraslin. Za trzecim podejściem Lechii udało się dobrze rozegrać rzut rożny. Krótkie rozegranie między Łukasikiem i Makuszewskim. Do piłki dopadł Haraslin i posłał piłkę po rykoszecie obok bezradnego Cierzniaka. Ależ wejście Słowaka! Potrzebował 6 minut gry w ekstraklasie, by zaliczyć pierwsze trafienie w naszej lidze.
53'
Maric (LECHIA) wychodzi przed pole karne i wybija piłkę na aut.
58'
[3:2] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski.. Wydawało się, że Lechia jest na dobrej drodze do objęcia prowadzenia, a po raz kolejny trafienie zdobyli gospodarze. Guerrier posłał piłkę w pole karne, a tam fatalnie wybił ją Maloca posyłając ją pod nogi Jankowskiego. Ten nie miał problemów z pokonaniem Maricia. Fatalne i co gorsza, kosztowne błędy popełnia dziś gdańska defensywa.
61'
Borysiuk (LECHIA) uderza z dystansy, ale obok słupka
62'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mila, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski. Opaskę kapitańską przejął Wawrzyniak.
62'
Groźna akcja Lechii, ale piłkę łapie Cierzniak (WISŁA)
62'
Wiśniewski (LECHIA) chciał urwać się prawą stroną, ale wypuścił piłkę za daleko
64'
Żółtą kartką został ukarany Burliga (WISŁA) za faul na Wiśniewskim, któremu wypadł ochraniacz spod getrów.
65'
Guerrier (WISŁA) faulował Wojtkowiaka (LECHIA), który wymaga pomocy sztabu medycznego
70'
Uryga (WISŁA) zatrzymał pędzącego prawą stroną Wiśniewskiego (LECHIA)
72'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Brożek, w jego miejsce wchodzi Cywka.
73'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wojtkowiak, w jego miejsce wchodzi Stolarski. Dla 19-latka, który wrócił do Gdańska po wypożyczeniu do Zagłębia Lubin to pierwszy mecz w ekstraklasie w tym sezonie. Przypomnijmy, że Paweł to wychowanek Wisły
74'
Żółtą kartką został ukarany Cywka (WISŁA).
74'
Zamieszanie pod bramką Wisły po rzucie wolnym. Tyłem do bramki piłkę głową uderzał Maloca (LECHIA). Janicki (LECHIA) zderzył sięz Guzmicsem (WISŁA) i Cierzniakiem (WISŁA), a sędzia podyktował faul na korzyść Wisły
76'
Żółtą kartką został ukarany Kuświk (LECHIA) za dyskusję z sędzią.
77'
Znakomicie przy linii bocznej urwał się rywalom Wawrzyniak (LECHIA). Zgrał piłkę do środka, ale akcję przerwali Wiślacy.
80'
Makuszewski (LECHIA) wywalczył rzut rożny
80'
Makuszewski (LECHIA) centrował w pole karne, ale piłkę złapał Cierzniak (WISŁA)
84'
Z ostrego kąta potężnie uderzał Guerrier (WISŁA), ale piłkę odbił Marić (LECHIA)
85'
Lechia jeszcze nie straciła nadziei na remis. Biało-zieloni sprawnie budują ataki, choć w polu karnym Wiślacy radzą sobie z ich odpieraniem
87'
[3:3] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Maloca. Znakomite dośrodkowanie Wiśniewskiego z rzutu wolnego. W zamieszaniu do piłki dopadł Maloca, który zdołał skierować ją do siatki. Obrońca zrehabilitował się za poprzednią straconą bramkę. Jest remis!
88'
Groźna odpowiedź Guerriera (WISŁA), który posyła piłkę obok słupka!
90'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Boguski, w jego miejsce wchodzi Popović .
90'
Wiśniewski (LECHIA) dograł w pole karne do Janickiego (LECHIA), a ten trafił w słupek! Obrońca Lechii fatalnie upadł na murawę przy strzale i zwija się z bólu
90+1
Arbiter przedłużył spotkanie o 5 minut. Janicki (LECHIA) już na nogach.
90+4
Zryw Wisły, atak w polu karnym przerwał Janicki (LECHIA)
90+4
Borysiuk (LECHIA) nie opanował piłki w polu karnym Wisły. Szkoda, bo z tej akcji mogła być bramka
90+5
Zderzenie Guerriera (WISŁA) z Mariciem (LECHIA). Wiślacy zbulwersowani, twierdzą, że bramkarz Lechii faulował.
90+5
Żółtą kartką został ukarany Głowacki (WISŁA).
90+5
Koniec meczu. Po kapitalnym spotkaniu Lechia zremisowała na wyjeździe z Wisłą Kraków 3:3. Wciąż pozostaje jednak bez zwycięstwa w ekstraklasie.

16 Górnik Zabrze 5 0 1 4 5:12 0

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Tabela wprowadzona: 2015-08-17

Wyniki 5 kolejki

• Wisła Kraków - LECHIA GDAŃSK 3:3 (2:1)
  • Korona Kielce - Cracovia 0:3 (0:2)
  • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1 (2:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze 3:0 (2:0)
  • Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław 2:3 (2:2)
  • Piast Gliwice - Legia Warszawa 2:1 (1:1)
  • Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 2:1 (1:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 2:3 (0:2)

Opinie (213) ponad 20 zablokowanych

• (8)

Lechii brakuje...farta!

• 90 35

• Lechii brakuje Pietrowskiego (2)

Piast na pierwszym miejscu, widać ile dało temu zespołowi przejście Pietrowskiego :D:D:D

• 25 25

• Jak Pietrowski grał w Lechii to wieszaliście na nim psy .

A jak odszedł to już inna gadka z waszej strony ... że taki super i w ogóle .

• 3 2

• słabiak

Pietrucha to cięć i w piłkę grać nie umie. Całe szczęście, że to z Lechii wy.....i

• 0 1

• lechii brakuje farta?

Gdyby nie fart to już po 3 kolejce zamykaliby tabele.

Lechii brakuje lidera, ktory nie padnie na cycki i się popłacze że sie nieda, tylko weźmie tych patałachów w garść, potrząśnie ich z 13razy i pokaze ze kazdy mecz jest za 3 pkt. Jak znajdzie sie taki w szatni, to zaden mandziara, brzeczek czy jeszcze jakiś inny patałach nie bedzie miał nic do powiedzenia!

• 21 6

• bo to już nie Lechia (1)

• 8 11

• Oczywiście, że nie ta. To już nie granie na okolicznych pastwiskach. Teraz to klub w najwyższej klasie rozgrywkowej, aspirujący do ścisłej czołówki w kraju. Ma oczywiście swoje problemy co widać po aktualnym miejscu w tabeli, ale ma też duży niewykorzystany potencjał.

• 2 0

• Brzęczek OUT!!! (1)

Janicki kolejny mecz DNO! Co się z tym chłopakiem dzieje...Bardzo mi go szkoda ale facet nadaje na się tylko na ławę! To nie pierwszy jego mecz w tym sezonie gdzie jest najsłabszy. Mam nadzieję że wróci do formy. Ale przez jego występy tylko tracimy.

Nazario nadaje się do tarcia chrzanu. Na Juventus czy Wolsfburg potrafił się przygotować mentalnie a w polskiej lidze cienko. Widać że zależy mu tylko na wypromowaniu się a nie na tym żeby Lechia grała i wygrywała.

Brzęczek - ten koleś powinien odejść i zakończyć karierę trenerską. Nie nadaje się do niczego. Szkoda mi bardzo że mając taki potencjał piłkarski, nie potrafi on z tym nic zrobić. Mak w ogóle nie grał? 3 razy lepszy od Makuszewskiego czy Nazario. Pokazywał to w każdej minucie w której Mak grał. Pierwszy mecz Harasila gdzie w meczach towarzyskich ten zawodnik był zawsze wartością dodatnią drużyny. Pan Brzęczek nie jest autorytetem dla zawodników. wystarczy na tego Pana popatrzeć jak stoi przy linii bramkowej w czasie meczu. Nie wie co ma krzyknąć chłopakom, co pokazać. Stoi jak pajacyk trzymając ręce w kieszeni lub na typową stójkę "krakowiaka" odwala przez 15 minut nie ruchomo.

Brawo za walkę dla Harasila, Borysiuka, Wiśniewskiego, Wawrzyniaka czy Wojtkowiaka.

• 3 3

• Brawa dla Wojtkowiaka ? za co ?

W meczu z Wisłą był trzecim po Nazario i Janickim - najsłabszym ogniwem .

• 4 1

• bez komentarza (1)

j.w

• 49 8

• tak jest

Jakie znakomite widowisko ? PO wska propaganda sukcesu, strzelalam zrozumiałam zremisowałam. Rwa Kopacz

• 2 11

• (1)

Piękny mecz, choć szkoda że nie wygrali. W drużynie widać potencjał, i nie myślałem że to kiedyś napiszę ale trener do wymiany.

• 121 26

• przyjdzie jakis inny pajac

trener nie ma wpływu na to co odpier... Janicki...

• 2 1

• Najlepszy mecz w tym sezonie ekstraklasy (1)

Szkoda, słupka Janickiego w końcówce meczu no i jego beznadziejnego zagrania na początku przez co LG straciła frajerską bramkę

• 120 24

• Wisła wystawiła rezerwy bo pierwszy skład jest na Santorini!

• 4 21

• (2)

Pomimo nadal braku wygranej Lechia prezentowała się dużo lepiej niż w poprzednich meczach. Gdyby Janicki nie skiksował przy drugiej bramce Wisły...

• 88 15

• Była walka, były składne akcje. W grze do przodu było ok. Słabiutko było z obroną. Gerson wracaj!

• 15 2

• Bo nie grał Vranies no i Kuświk oraz Nazario to nadal cieniasy.

• 5 2

• Brawo ,lechia !!!

• 61 25

• Brawo Lechia (6)

Kolejny cenny punkt. Teraz trzeba zacząć wygrywać w Gdańsku.

• 79 31

• cenny punkt? w tej chwili to dno! (4)

• 17 24

• Sam jesteś dno (2)

Szacunek za walke

• 23 7

• i z czego tu się cieszyć? czy ty wiesz jaka kasa jest utopiona w tym klubie? (1)