Asseco lepsze od Polpharmy

10 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Ostatnie 3 minuty meczu z Polpharmą to popis A.J. Waltona, który tym czasie zapisał na swoim koncie 10 z 19 punktów zdobytych w całym spotkaniu. Ostatnie 3 minuty meczu z Polpharmą to popis A.J. Waltona, który tym czasie zapisał na swoim koncie 10 z 19 punktów zdobytych w całym spotkaniu.

Koszykarze Asseco Gdynia pokonali na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 81:70 (25:26, 18:14, 18:17, 20:13). Drużyny w tym meczu wymieniały się prowadzeniem aż 13 razy, ale dzięki znakomitej końcówce meczu górą był zespół z Trójmiasta. W ciągu ostatnich 3 minut 10 punktów dla Asseco zdobył A.J Walton, który mimo słabej skuteczności z gry, był niemal bezbłędny na linii rzutów wolnych.

POLPHARMA: Sarzało 12 (3x3), Johnson 10 (16 zb.), Hicks 10 (1x3, 5 zb.), Varanauskas 4 (1x3), Wall 4 - Eldridge 14, Kosiński 6 (7 zb.), Kukiełka 6 (1x3), Jeftić 4, Paul 0.

ASSECO: Walton 19 (7 zb., 8 as.), Seweryn 14 (2x3), Dmitriew 13 (2x3, 7 zb.), Szczotka 8 (8 zb.), Szymański 6 - Frasunkiewicz 11 (3x3), Kowalczyk 5 (1x3), Matczak 3 (1x3), Galdikas 2 .

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gdynian, którzy po 4 minutach prowadziło 10:4, głównie za sprawą zdobyczy duetu A.J. Walton - Fiodor Dmitriew. Ten drugi w pierwszej kwarcie zapisał na swoim koncie 11 punktów. Po rzucie Rosjanina gdynianie prowadzili już 17:10, ale wówczas Polpharma wypracowała serię 9:0 w ciągu nieco niespełna 2 minut. Prowadzenie gospodarzom dał Michael Hicks.

Wymiana ciosów trwała do końca partii, a zwycięsko z niej wyszli podopieczni Tomasza Jankowskiego. W ostatniej sekundzie celnie zza łuku rzucił Grzegorz Kukiełka.

Po dwóch z rzędu trafieniach Marcina Kosińskiego na początku drugiej kwarty gospodarze prowadzili 32:27, ale wsadem do kosza popisał się Ovidius Galdikas, a akcję dwa plus jeden wykorzystał Łukasz Seweryn.

Rzutem za 3 punkty prowadzenie dla Asseco odzyskał Przemysław Frasunkiewicz, który w pierwszej połowie meczu wykorzystał wszystkie trzy takie próby. Na przerwę goście schodzili prowadząc 43:40 i to w dużej właśnie dzięki lepszej celności zza łuku (7/16 przy 3/13 Polpharmy).

Zaraz na początku trzeciej kwarty gospodarze odrobili straty, ale dobra ofensywa pozwoliła graczom Davida Dedka odskoczyć rywalom na 5 punktów po wsadzie Romana Szymańskiego (55:50). Chwilę później celowniki zacięły się gdynianom, co wykorzystał Courtney Eldridge zdobywając 6 punktów pod rząd.

Na skuteczności najmocniej stracił Dmitriew, który nie był w stanie powiększyć swojego dorobku z pierwszych 10 minut. Po trzecim kolejnym trafieniu Eldridge'a, przy stanie 55:56 o czas poprosił trener Dedek. Po wznowieniu gry za 3 punkty trafił Seweryn i gdynianie znów odzyskali prowadzenie.

Na 10 minut przed końcem gry Asseco prowadziło 61:57. Przez ponad 2 minuty ostatniej kwarty żadna z drużyn nie była w stanie trafić do kosza. Niemoc przełamał dopiero Seweryn trafiając z linii rzutów wolnych. Chwilę później po raz kolejny trafił za 3 punkty. O czas poprosili gospodarze. Po "trójce" Bartosza Sarzało zniwelowali stratę do 3 punktów (64:67), ale po szybkim ataku i podaniu kolekcjonującego asysty Waltona trafił Frasunkiewicz.

Na 3 minuty przed końcem gry Asseco prowadziło 70:64 po tym jak Walton wykorzystał jedne z dwóch rzutów wolnych. Właśnie za sprawą rozgrywającego zdołali utrzymać, a nawet powiększyć tą przewagę, gdy Amerykanin zdobył 4 punkty z rzędu.

Na 76 sekund do końca meczu przy stanie 65:74 o czas poprosił jeszcze trener Jankowski. Po faulu na Waltonie limit przewinień wykorzystał Eldridge i opuścił parkiet, a A.J. oddał dwa celne rzuty wolne. W sumie w ostatnich 3 minutach meczu rozgrywający Asseco zdobył 10 punktów i przypieczętował trzecie zwycięstwo w fazie "szóstek".

• o miejsca 1-6:
  • TREFL Sopot - Energa Czarni Słupsk 83:62 (21:20, 20:20, 13:11, 29:11)
  • Rosa Radom - Anwil Włocławek 64:66 (19:18, 12:12, 15:16, 18:20)
  • Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 84:82 (26:26, 11:14, 24:17, 23:25)
  • o miejsca 7-12:
  • Polpharma Starogard Gdański - ASSECO Gdynia 70:81 (26:25, 14:18, 17:18, 13:20)
  • AZS Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 76:62 (12:10, 16:20, 25:15, 23:17)
  • Stabill Jezioro Tarnobrzeg - Śląsk Wrocław 72:91 (16:26, 21:19, 22:27, 13:19)

Opinie (12)

• (3)

no i git

awansujemy do play-off i mam badzieje ze spotkamy sie w I rundzie z tymi wynalazkami ze stelmetowa.

Koszalokowo to beztalencie koszykarskie, wiec pykniemy ich 3:1

• 11 5

• a potem Trefl (1)

I też 3:0 i Asseco żegna frajera

• 6 7

• Życzę Wam szybkiego urlopui odpoczynku od kosza.

Wystarczy, że traficie na Trefla i do widzenia.