Świetny mecz Małgorzaty Misiuk

Marta
1 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Koszykarki BI Gdynia po porażce na inaugurację rozgrywek ligowych, szansę na rehabilitację dostały już następnego dnia. W pełni ją wykorzystały. W meczu granym awansem z drugiej kolejki PLKK pokonały w Łodzi miejscowy Widzew 78:72 (16:21, 21:16, 19:16, 22:19). Podopieczne Mirosława Noculaka do zwycięstwa poprowadziła Małgorzata Misiuk, która do 21 punktów dołożyła 11 zbiórek i asystę.

WIDZEW: Jankowska 24, Pawlak 12, Chomicka 11, Rzeźnik 11, Tondel 7, Kopczyk 4, Bednarczyk 3, Dziwińska 0, Modelska 0.

BI: Misiuk 21, Bennett 17, Małaszewska 12, Dixon 10, Kassing 7, Śnieżek 6, Marciniak 3, Rhea 2, Bandyk 0, Duraj 0.

Druga kolejka zaplanowana jest na środę i czwartek. Jednak drużyna BI, aby zaoszczędzić na kosztach wyjazdów uzgodniła z Widzewem, że mecz w Łodzi rozegra wracając z inauguracji w Rybniku. Obie drużyny otrzymały zatem szanse do szybkiej rehabilitacji, gdyż w pierwszej kolejce przegrywały (czytaj więcej)

Grę w Łodzi akcją 2+1 otworzyła Małgorzata Misiuk, gdynianki wyszły na prowadzenie ale kolejne akcje nie przyniosły punktów żadnej ze stron. Pierwsze przełamały się łodzianki co dało im minimalne prowadzenie. Zawodniczki z Gdyni odzyskały na chwilę prowadzenie (12:10 znów po akcji 2+1 Misiuk w 6 minucie) ale później już do końca kwarty prowadziły gospodynie wykorzystując gorszą w tym fragmencie gry skuteczność ekipy Basktball Investments.

Po 10 minutach było 21:16 dla łodzianek, które na początku drugiej odsłony osiągnęły największe w meczu prowadzenie (29:18 w 13 min.) po celnym rzucie Aleksandry Pawlak. Łodzianki osiągnęły najwyższe prowadzenie w meczu ale w kolejnych minutach nie były już tak skuteczne jeszcze w 15 minucie było 31:22 dla Widzewa ale zespół gości z mozołem niwelował straty.

Jeszcze na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy Widzew prowadził 37:34, najpierw jednak Natalia Małaszewska wykorzystała jeden z dwóch wolnych a później, po przechwycie, punkty niemal równo z syreną zdobyła niezawodna w poniedziałek Misiuk i było 37:37.

Druga połowa rozpoczęła się od gry "punkt za punkt" jako pierwsze wynik na swoją korzyść dłużej utrzymały gdynianki. W 23 min. po punktach Lorin Dixon było 45:43 dla gdynianek, po 90 sekundach ta sama zawodniczka dołożyła do przewagi swojego zespołu punkt z rzutu wolnego. Kolejny fragment gry zespół gości wygrał 9:4 i BI Gdynia wyszedł na prowadzenie 54:47 po "trójce" Małaszewskiej w 28 minucie. Za chwilę kolejne punkty zdobyła Misiuk i gdynianki wyszły na najwyższe w meczu prowadzenie (56:47).

Jednak one również nie potrafiły utrzymać dłużej tej przewagi. Przegrały końcówkę trzeciej kwarty i na 10 minut przed końcem było 56:53 dla przyjezdnych.

Na początku czwartej kwarty Leona Jankowska po jednym celnym wolnym doprowadziła do stanu 56:54, w kolejnych akcjach nie trafiały jednak ani Pawlak ani ponownie Jankowska, drogę do kosza i to od razu zza łuku, znalazła natomiast Dixon przerywając krótką pogoń rywalek.

Na niespełna 5 minut przed końcem gry po wolnych Anny Tondel było zaledwie 65:63 dla BI Gdynia, za chwilę jednak Antonia Bennett po podaniu Małaszewskiej trafiła "trójkę" i zespół z Gdyni znów nieco odskoczył. W ostatniej minucie podopieczne Mirosława Noculaka znów pozwoliły się dojść gospodyniom na odległość jednego rzutu (75:72) ale na szczęście później trafiały już tylko zawodniczki z Gdyni. Talisa Rhea trafiła swoje jedyne punkty w meczu zaś Dixon ustaliła wynik po rzucie wolnym.

1 października 2012, godz. 18:00
Widzew Łódź
BI Gdynia

13% 45 typowań Widzew Łódź
1% 2 typowania REMIS
86% 296 typowań BI Gdynia

Po niedzielnej porażce w Rybniku, komplet punktów wywieziony z Łodzi na pewno cieszy. Jednak gdynianki miały gorsze statystyki w niemal każdym elemencie oprócz skuteczności zza łuku, która i tak wyjątkowo imponująca nie była (5 celnych na 16 prób).

Pozostałe mecze drugiej kolejki odbędą się w środę i czwartek. Natomiast gdynianki będą miały dużo czasu, aby popracować nad formą. Spotkanie z trzeciej serii, z PTK Pabianice przełożyły na 24 października, czwarta kolejka z urzędu przeniesiona została na grudzień, a w piątek BI ma zaplanowaną pauzę. Podopieczne trenera Noculaka do rywalizacji wrócą 17 października, gdy na wyjeździe zmierzą się z KSSSE AZS PWSZ Gorzów. Trzy dni później zaprezentują się po raz pierwszy w lidze przed własną publicznością, goszcząc Wisłę Can-Pack Kraków.

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
Wisła Can-Pack Kraków - Matizol Lider Pruszków 62:58 (15:10, 16:14, 13:18, 18:16), ROW Rybnik - Energa Toruń 79:89 (18:22, 17:26, 19:22, 25:19), KSSSE AZS PWSZ Gorzów - PTK Pabianice 77:42 (22:18, 27:12, 12:8, 16:4), Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice (przełożony na 04.02.2013). Pauza: AZS Rzeszów.
Marta

Opinie (11) 1 zablokowana

• Brawa dla Gosi Misiuk i pozostałych dziewcząt!!!

W obecnej sytuacji zespołu każda wygrana zwłaszcza na wyjeżdzie to sukces. Martwi tylko przedłużająca się kontuzja Magdy Zientary.

• 18 3

• BRAWO DZIEWCZYNY!!!

• 16 3

• Brawo dziewczyny

Brawo dla całego zespół. Światełko w tunelu, oby więcej takich światełek a zaświecicie jasnym blaskiem. Brawo Gosia, niesamowite wejście smoka, chcemy jeszcze, teraz pozostałe dziewczyny niech się poderwą i może nie będzie źle w tym sezonie. Fajny rzut za 3 pkt. Marzeny Marciniak dał sygnał do zwycięstwa a potem Małaszewskiej 2x3 pkt. Poprawcie jeszcze skuteczność zwłaszcza za 1 pkt. Tak trzymać i powodzenia, jeszcze raz dzięki za wygraną.

• 20 3

• Kiedyś to były mecze z ŁKS... (1)

....jechało się 4 razy w miesiącu do Łodzi na finały. Tak to jest: raz na wozie raz pod wozem.
    Ciężko będzie przyciągnąć kibiców, jeśli tak często zmieniany jest skład i nazwa zespołu.

• 7 4

• Sport&Show&Biznes

Takie czasy.To nie jest ten sport sprzed lat z przywiązaniem do barw klubowych,z
      możliwością śledzenia postępu sportowego,awansu zdolnej młodzieży itp,itd.

• 1 1

• "gdynianki wygrały w Łodzi" - myslałem ze chodzi o baby z arki (1)

ale to nie mozliwe! one tylko przegrywają.