Świt Skolwin - Bałtyk Gdynia 4:1. Adam Ładziak hat-trick z karnych

7 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Mateusz Gułajski dał Bałtykowi prowadzenie w 8. minucie meczu ze Świtem Skolwin. Do końca spotkania bramki strzelali jednak już tylko gospodarze - trzykrotnie z rzutów karnych. Mateusz Gułajski dał Bałtykowi prowadzenie w 8. minucie meczu ze Świtem Skolwin. Do końca spotkania bramki strzelali jednak już tylko gospodarze - trzykrotnie z rzutów karnych.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe ze Świtem Skolwin 1:4 (1:0) w meczu grupy mistrzowskiej III ligi. Biało-niebiescy prowadzili od 8. minuty i przeważali przed zmianą stron. Po przerwie stracili jednak cztery gole, a hat-tricka z rzutów karnych ustrzelił Adam Ładziak. W niedzielę o godz. 14:30 Bałtyk zagra u siebie z Polonią Środa Wlkp.

Bramki: Ładziak 47 karny, 66 karny, 74 karny, Nagórski 51 - Gułajski 8

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki, Biedrzycki, Liberacki, Machol - Wołowski, Demiańczuk (60 Dziadkowiec) - Goerke (60 Poręba), Buławski (60 Jankowski), Gułajski (80 Szpucha) - Marczak

Bałtyk Gdynia kiepsko zainaugurował rozgrywki grupy mistrzowskiej III ligi. Biało-niebiescy w Szczecinie zagrali bez podstawowego duetu stoperów: Damiana GarbacikaFabiana Lengiewicza. W pierwszej połowie nie było to odczuwalne, bo gdynianie już na początku meczu objęli prowadzenie po strzale Mateusza Gułajskiego i byli stroną przeważającą.

Marcin Poręba: Nie powiedziałem ostatniego słowa

Obrońców Bałtyku próbował straszyć Szymon Kapelusz, ale bez skutki. Gdy trzeba było, w bramce czujny był Michał Bartkowiak. Po przerwie wszystko posypało się jak domek z kart. Zaraz po wznowieniu gry Świt wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Adam Ładziak.

Gospodarze nabrali wiatru w żagle i chwilę później na 2:1 podwyższył Adam Nagórski. Do końca meczu Świt przeważał i szukał kolejnych goli. Miejscowi wywalczyli jeszcze dwie jedenastki, po zagraniu ręką i faulu a Ładziak skompletował hat-tricka. Przy drugiej próbie zmienił stroną, w którą strzelał i Bartkowiak był bliski obronienia strzału, zabrakło niewiele. Na trzecią próbę Ładziak znów zmienił słupek, przy którym uderzał, ale bramkarz Bałtyku i tym razem nie zdołał go powstrzymać.

Świt po przerwie rozegrał zupełnie inny mecz i niewiele brakowało, a Bałtyk przegrałby jeszcze wyżej. Bartkowiak zmniejszył rozmiary porażki tyle ile mógł, ale z dobrze zorganizowanej w pierwszej połowie defensywy gdynian zostało niewiele.

- To co się stało, nie miało prawa się stać. Przeciwnik miał niewiele sytuacji do przerwy. My też nie, ale mieliśmy korzystny wynik. Dwie szybko stracone bramki po przerwie podcięły nam skrzydła. Nie chcę nikogo usprawiedliwiać, ale nie pamiętam meczu żeby podyktowano przeciwko nam trzy rzuty karne. Zaważyły błędy i z pewnością miał wpływ na to brak podstawowych stoperów. Lengiewicz pauzował za kartki, a Garbacik doznał urazu barku na treningu, dzień przed meczem. Gdy widziałem, że gospodarze dostali wiatru w żagle, dałem pograć młodszym zawodnikom. To był dla nich dobry sprawdzian. Świt nie ukrywa, że chce walczyć o awans z Radunią i bardzo się cieszyli po meczu. Do przerwy nic nie wskazywało na to, że to spotkanie może się tak skończyć - podsumował trener Bałtyku Jerzy Jastrzębowski.

22 Mieszko Gniezno 21 0 2 19 9:76 2
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż od 8 do 10 zespołów. Ich liczba zależy od tego, czy nie będzie spadkowicza z II ligi z województw grających w tej grupie.
Tabela wprowadzona: 2021-04-11