Świt Skolwin - Gedania 1922 Gdańsk 1:1. Tylko dwie minuty radości

dak.
17 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Gedania 1922 Gdańsk

Filip Sosnowski zdobył jedyną bramkę w meczu Świt Skolwin - Gedania. Była to jego pierwsza w nowym klubie. Filip Sosnowski zdobył jedyną bramkę w meczu Świt Skolwin - Gedania. Była to jego pierwsza w nowym klubie.

Gedania 1922 Gdańsk zremisowała na wyjeździe ze Świtem Skolwin 1:1 (0:0) w 3. kolejce grupy drugiej III ligi. To dobry wynik z jednym z faworytem rozgrywek, choć przez 2 minuty beniaminek cieszył się nawet z prowadzenia. Szansa na drugą wygraną w sezonie 2022/23 przed podopiecznymi Krystiana Ryczkowskiego otworzy się w sobotę, 20 sierpnia o godzinie 12, gdyż u siebie zmierzą się z innym beniaminkiem, zajmującym przedostatnie miejsce w tabeli - Unią Solec Kujawski. Dla kibiców wstęp wolny.

Bałtyk Gdynia przegrał w pierwszym meczu sezonu u siebie. Kończył w "10". Przeczytaj relację, zobacz foto i wideo

Paczuk 83 - Sosnowski 81

GEDANIA: Machola - Kankowski, Zyska, Flis - Szymański, Sumiński, Gorwa (55 Waliszewski), Pogorzalski (40 Gajewski) - Zalewski, Sosnowski - Duda (60 Apostołowicz)

Czy i ile pieniędzy za promocję miast otrzymują III-ligowe kluby piłkarskie? Przeczytaj artykuł

Gedania po domowych: zwycięstwie i porażce w III lidze, udała się na pierwszy wyjazd w sezonie 2022/23. W środku tygodnia mierzyła się ze Świtem Skolwin, który przed tym starciem miał tyle samo punktów, co beniaminek.

Mimo, że od poprzedniego spotkania minęły cztery dni, to trener Krzysztof Ryczkowski nie zamierzał kombinować w składzie i postawił na taką samą "11", która oglądaliśmy w wygranym 3:0 starciu ze Stolemem Gniewino.

Jednak pierwsza połowa tym razem nie przyniosła goli. Obie drużyny miały swoje okazje, ale żadnej z nich nie umiano zamienić na bramki. Zresztą na te długo czekać było trzeba także w drugiej części spotkania.

Pierwsze zwycięstw w III lidze Gedanii 1922. Przeczytaj relację z meczu w Gdańsku

Bezbramkowy remis utrzymywał się niemal do końca meczu, ale wtedy piłkarze zafundowali mały rollercoaster. W 81. minucie prowadzenie objęła Gedania po trafieniu Filipa Sosnowskiego. Dla ofensywnego pomocnika było to pierwsze w nowym klubie po transferze z zespołu KP Starogard Gdański.

Piłkarze z Gdańska nie na nacieszyli się nim jednak, bo zaledwie dwie minuty później gospodarze zdołali odpowiedzieć. Bramkę na wagę punktu strzałem głową zdobył Patryk Paczuk.

Taki wynik sprawia, że Gedania po trzech kolejkach w III lidze ma cztery "oczka" na koncie. Kolejne spotkanie gdańszczan czeka już w sobotę, 20 sierpnia. O godz. 12 podejmą Unię Solec Kujawski.

18 Stolem Gniewino 3 0 0 3 1:9 0
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-08-17