Szalony mecz szczypiornistek Arki. Przegrały po karnych w Kielcach

13 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Beata Kowalczyk dwoiła się i troiła w bramce Arki, aby pomóc gdyniankom sięgnąć po drugie zwycięstwo w sezonie. Niestety, jaj vis-a-vis z Korony spisała się jeszcze lepiej broniąc wszystko w konkursie rzutów karnych. Beata Kowalczyk dwoiła się i troiła w bramce Arki, aby pomóc gdyniankom sięgnąć po drugie zwycięstwo w sezonie. Niestety, jaj vis-a-vis z Korony spisała się jeszcze lepiej broniąc wszystko w konkursie rzutów karnych.

Piłkarki ręczne Arki na wyjeździe po rzutach karnych z Koroną Handball Kielce. W podstawowym czasie gry było 27:27 (16:12), ale karne 2:0 wygrały gospodynie. Bohaterką konkursu rzutów z 7. metra była bramkarka Aleksandra Orowicz, która obroniła wszystkie cztery próby gdynianek. Arka zdobyła punkt, ale niedosyt jest ogromny. Gdynianki w 58. minucie meczu prowadziły różnicą 2 bramek, choć rozpoczęły spotkanie od strstraty 0:8.

Korona: Orowicz, Hibner - Zimnicka 1, D.Więckowska 6, Gliwińska 7, M.Więckowska, Skowrońska 1, Syncerz 2, Charzyńska, Mochocka 4, Piwowarczyk, Homonicka 1, Kędzior 2

ARKA: B.Kowalczyk - Wtulich 4, Wąsik 3, Haric, Czarnik, Dorsz 2, Gutkowska 7, Kołodziejska 4, Borysławska 4, Błaszkowska 3

Przed sobotnim meczem Korona wyprzedzała Arkę jedynie o 3 punkty, ale trener Marcin Markuszewski przypominał, że kielczanki niedawno wygrały z Pogonią Szczecin, która w poprzedniej kolejce rozbiła zespół z Gdyni.

Szkoleniowiec zapewne nawet w najczarniejszych snach nie zakładał, że jego podopieczne rozpoczną spotkanie w Kielcach od straty ośmiu bramek z rzędu. Gospodynie dosłownie rozstrzelały Arkę w pierwszych minutach meczu. Pierwsze trafienie dla przyjezdnych dopiero w 12. minucie spotkania zdobyła Jagoda Błaszkowska.

PRZECZYTAJ JAK ZAPOWIADALIŚMY SOBOTNIE SPOTKANIE

Chwilę później rzut karny wykorzystała Kinga Gutkowska a po trafieniach Aleksandry DorszMartyny Borysławskiej gdynianki zbliżyły się na 5:9. Pomimo 2 minut kary otrzymała dla tej drugiej, chwilę później strata do Korony wynosiła już zaledwie dwie bramki.

Między innymi dzięki świetnej dyspozycji bramkarki Małgorzaty Hibner w końcowych minutach przed przerwą, kielczanki zeszły do szatni z zaliczką dwa razy większą.

Po zmianie stron gdynianki nie straciły jednak rezonu i cierpliwie goniły wynik. Przy stanie 21:19 po raz pierwszy o przerwę poprosiły gospodynie, ale po serii czterech kolejnych trafień z rzędu w zaledwie 3 minuty, Arka po raz pierwszy w meczu wyszła na prowadzenie. Mało tego, rzut karny Karoliny Mochockiej wybroniła Beata Kowalczyk, która pozazdrościła dobrej dyspozycji swojej vis-a-vis Aleksandrze Orowicz.

Gdynianki przedłużyły serię do sześciu kolejnych bramek i po rzucie Borysławskiej prowadziły już 25:22. O czas ponownie poprosiły gospodynie, którym na odzyskanie prowadzenia zostało 10 minut. Zbliżyły się nawet na bramkę, ale kolejny rzut karny, tym razem w wykonaniu Magdaleny Skowrońskiej obroniła Kowalczyk, a dwubramkową przewagę z koła odzyskała Dorsz.

Na ostatnie 2 minuty spotkania wykluczona została Dominika Więckowska. Arka nie wytrzymała jednak ciśnienia. Mimo osłabienia, Koronie udało się doprowadzić do remisu 27:27 po bramkach Mochockiej i Magdaleny Więckowskiej.

O końcowym rozstrzygnięciu przesądziły rzuty karne. Niestety, w niej karty rozdawała Orowicz, która wybroniła kolejno rzuty Gutkowskiej, Kołodziejskiej, Julii Wtulich i Kowalczyk, a Korona wygrała 2:0.

12 Korona Handball Kielce 6 0 0 0 6 138:172 0
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-10-17

Wyniki 6 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Piotrcovia 28:24 (15:13)
  • Energa AZS Koszalin - Ruch Chorzów 32:23 (16:13)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Korona Handball Kielce 38:32 (22:15)
  • Pogoń Szczecin - KPR Gminy Kobierzyce 28:23 (14:12)
  • UKS PCM Kościerzyna - KPR Jelenia Góra 27:31 (13:12)
  • Kram Start Elbląg - Perła Lublin 28:25 (17:13)

Opinie (15) 2 zablokowane

• Brawo Gdynia (2)

Coraz lepiej , jednak niepokojace jest to, ze dziewczyny ciagle grają to samo, ciągle środek , nie ma szybkiej pilki, ciagle się ustawiają, nie ma kontry. Pani Boryslawska nie widzi nic oprocz siebie , nie widzi co się dookola dzieje, traci wiele a na boisku trzeba myślec ....!!!! Mimo to brawo.

• 15 3

• Arka

Bardzo dobrze dziewczyny. Macie charakter. Trzeba walczyc. Proszę , grajcie szybciej , nie stojcie w kontach. Patrzcie co się dzieje na boisku. Wykorzystujcie sytuację. Trzeba pracy !! Będzie dobrze !!!!

• 2 6

• Dobra robota

Tak można z 0:8 - wyprowadzic do remisu!!

• 3 1

• Brawo za co. Że jest jeden punkt w meczu, który trzeba była wygrać aby na koniec sezonu utrzymać ligę?

• 9 2

• oby ten tfur sie rozpadł jak najszybciej

• 4 14

• Nie wierzę. (1)

I nadal nie widzicie do czego nadaje się ten trener? Halo! Pobudka!!!

• 2 3

• trener? moze spójrzmy na te analfabetki od gry w piłke, hahhahaaha, i te tłumy kibiców na tych meczach mistrzyń

• 3 4

• Arka Gdynia

Po meczu jest niedosyt ogromny!!!!!!!!! 4 nie strzelone karne pod rząd !!!!!!! Ten niedosyt chyba jest z głodu w żołądku a nie z szansy na zwycięstwo !!!!

• 7 1

• szkoda,bo szansa była !!!

• 6 0

• Ambitna walka

Mimo porażki dziewczyny pokazały charakter i to trzeba docenić

• 9 0

• Szczypiornistki czyje? Arki? Nie znam czegoś takiego.. (1)

• Olimpia Elbląg (1)

Mecz Arki z Olimpią w Arenie czy Hala GCS zwaną przez złośliwych kurnikiem?

• 0 0

• Tylko PiS

Przepraszam Start Elbląg oczywiście.
      Za dwa lata w Elblągu też będzie project Wielka Olimpia.