Szamotulski w bramce Jagiellonii?

Na Jagiellonii rozpoczął się i zakończy piłkarski maraton Arki przed własną publicznością. W ciągu dwunastu dni żółto-niebiescy zagrają u siebie aż cztery razy! - Kondycyjnie na pewno wytrzymamy - zapewnia trener Dariusz Pasieka. Stawką gry we wtorek o godzinie 20.15 będzie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski

.

Obie drużyny w tegorocznej edycji grały tylko raz. Arka wygrała na wyjeździe z Okocimskim Brzesko 2:1 po golach Stojko Sakaliewa i Adriana Mrowca. Natomiast Jagiellonia dopiero po dogrywce zapewniła sobie sukces w Tychach z GKS 1:0. Gola w ostatniej minucie dodatkowego czasu gry strzelił Kamil Grosicki.

W lidze te zespoły w Gdyni zagrały na bezbramkowy remis, choć Arka od 44. minuty miała przewagę jednego piłkarza. - Liczę, że nasi rywale zagrają bardziej otwartą piłkę niż poprzednio - mówi trener Pasieka, który jest przekonany, że jego podopieczni na pewno wytrzymają pod kątem przygotowania fizycznego. - W porównaniu z ostatnim składem może być co najwyżej 1-2 zmiany - dodaje szkoleniowiec Arki.

Na pewno znamy jedną roszadę. W bramce, podobnie jak w meczu z West Ham United, wolne otrzyma Andrzej Bledzewski. Tym samym kibicom ponownie przypomni się Norbert Witkowski. Co ciekawe zmiana powinna być również między słupkami Jagiellonii.

Grzegorz Sandomierski wszedł do bramki 20 września w Gliwicach. W sześciu kolejnych meczach ekstraklasy oraz przez 120 minut w Pucharze Polski nie puścił żadnego gola! Daje to niesamowitą passę - 660 minut bez straty bramki!

Jednak wszystko wskazuje na to, że 22-latek we wtorek otrzyma wolne, bo narzeka na kontuzje. Do bramki może tym samym wejść wychowanek... Lechii Gdańsk, Grzegorz Szamotulski. Jeśli tak się stanie, "Szamo" zaliczy debiut w barwach białostockiego klubu.

Świeżo mamy w pamięci ostatni mecz Arki z Jagiellonią, kiedy to ataki miejscowych przypominały bicie głową w mur. Gdynianie muszą we wtorek częściej starać się atakować skrzydłami, aby rozerwać dobrze zorganizowaną obronę rywali. Trzeba także uważać na duet Grosicki - Tomasz Frankowski, który sam może rozstrzygnąć o losach spotkania.

W żółto-niebieskich szeregach nadzieje pokładane są teraz głównie z Przemysławem Trytko. - Nie zgadzam się, że to jeden piłkarz wygrywa. Odrze ja strzelałem gole, Jagiellonii mogą to robić z powodzenia koledzy i wówczas z nimi będziecie przeprowadzać wywiady. Dlatego zawsze wygrywała Arka, wszyscy jej piłkarze - mówi w sobotę napastnik, a dzień później kwestował wraz z Bartoszem Ławą na witomińskim cmentarzu na rzecz hospicjum.

Pozostałe mecze 1/8 finału:
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:0 (1:0), Start Otwock - Ruch Chorzów 0:1 (0:1), Zagłębie Sosnowiec - Stal Stalowa Wola 3:0 (1:0), Dolcan Ząbki - Korona Kielce po dogrywce 3:4 (2:1, 3:3), Bytovia II Bytów - Wisła Kraków 0:2 (0:1), Lechia Gdańsk - Odra Wodzisław (11.11 godzina 15:00), Legia Warszawa - Cracovia (25.11 20:15).

Opinie (112) ponad 20 zablokowanych

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 11.07.2020 godz. 15:00 LIVE!

16 ŁKS Łódź 34 5 6 23 28:61 21

W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.