"Szarotki" wreszcie pokonane nad morzem

Krzysztof Klinkosz
30 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Hokeiści Energi Stoczniowca o kolejne punkty ligowe walczyli w piątek wieczorem z Wojasem Podhale Nowy Targ. Zwycięzca znacznie przybliżył się do zapewnienia sobie miejsca w czołowej szóstce ligi, a lepsi w tym meczu okazali się gdańszczanie. Biało-niebiescy wygrali 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) i był to ich pierwszy sukces w "Olivii" nad tym rywalem od 13 miesięcy!

1:0 Ziółkowski as. Mac.Rompkowski, Vitek (31.44)
2:0 Skutchan as. Rzeszutko, Vitek (32.45)
2:1 Voznik (43.47)
3:1 Furo as. Jankowski (53.16)

ENERGA STOCZNIOWIEC:Odrobny, Smeja - Kostecki, Skrzypkowski - Maciejewski, Mat.Rompkowski - Maj, Kantor - Benasiewicz, Skutchan - Rzeszutko - Vitek, Furo - Ziółkowski - Jankowski, B.Wróbel - M.Wróbel - Mac.Rompkowski, Chmielewski - Wróblewski - Kwieciński.

WOJAS PODHALE: Zborowski, Dutka - Suur, Iviczicz - Łabuz, Sroka - Sulka oraz Gaj; Baranyk - Voznik - Bakrlik, Malasiński - Zapała - Gruszka, Ziętara - Bryniczka - Kmiecik oraz Kapica.

Mecz już od pierwszych minut toczył się w niezłym tempie, akcje przemieszczały się spod jednej pod drugą bramkę. W rolach głównych występowali bramkarze. Zarówno Przemysław Odrobny w Enerdze Stoczniowcu jak i Krzysztof Zborowski w ekipie z Nowego Targu udowadniali, że są jednymi z najlepszych golkiperów w lidze.

Gdańszczanie próbowali strzałów zarówno z bliska jak i z dystansu, jednak w pierwszych 20 minutach krążka w bramce nowotarskiej nie umieścili. Przed szansą stawali np Roman Skutchan , Jarosław Rzeszutko w końcówce dwa razy z dystansu strzelał Artur Kostecki jednak bez efektu.

Na bramki trzeba było poczekać do drugiej tercji, jednak na początku drugiej odsłony to gdańszczanie przeżywali prawdziwe oblężenie. Podhale nie wygrywało około 25, 26 minuty tylko dlatego, że gospodarze mieli pomiędzy słupkami świetnego w piątek Odrobnego.

W miarę upływu kolejnych sekund impet Podhala powoli opadał, do głosu dochodzili gdańszczanie. Kontrowali Josef Vitek i Milan Furo jednak w decydujących momentach brakowało precyzji.

Sytuacja odmieniła się diametralnie zaledwie w ciągu 60 sekund najpierw szybka kontrę gospodarzy wykończył Tomasz Ziółkowski a za chwilę kolejny szybki atak "Stoczni" zakończył się strzałem "pod pachę" Zborowskiego w wykonaniu Skutchana i było 2:0 dla gospodarzy.

Trener Podhala szybko wziął czas, wskazówki poskutkowały tylko na tyle, że kolejne bramki dla Energi Stoczniowca nie padały choć na lodzie nadal rządzili gospodarze.

Początek trzeciej tercji znów przyniósł napór ekipy z Nowego Targu.. Tym razem ich ataki przyniosły efekt w postaci bramki. W 44 minucie Martin Voznik pokonał Odrobnego, choć aby uznać tego gola sędzia musiał wspomóc się zapisem wideo.

Po strzeleniu kontaktowej bramki nowotarżanie nadal cisnęli, nadal na bramkę Energi Stoczniowca sunęły ataki. Tym razem jednak Odrobny zaskoczyć się nie dał. Powoli też do głosu zaczęli dochodzić gospodarze a goście, widząc swoją bezradność w ofensywie tracili nerwy. W 48 minucie do szatni odesłany został Dmirtij Suur, który nieprzepisowo zatrzymał gdańszczanina a później obraził sędziego.

Po karze meczu Podhale przypuściło jeszcze kilka ataków, jednak były one coraz bardziej chaotyczne. Gdańszczanie wyczekiwali odpowiedniego momentu aby wyprowadzić kolejny skuteczny cios.

Okazja po temu nadarzyła się w 54 minucie, po ciężkim ostrzeliwaniu Zborowskiego, krążek po strzale Wojciecha Jankowskiego odbił się od golkipera gości, dopadł do niego Milan Furo i podwyższył na 3:1.

Wydawało się, że w końcówce ekipa z Nowego Targu postawi wszystko na jedną kartę i wycofa bramkarza, tak się jednak nie stało, gdyż goście popełnili błąd przy zmianie piątek i w ostatnich dwóch minutach meczu musieli bronić się we czwórkę. Gdańszczanie kontrolowali umiejętnie przebieg gry i "dowieźli" cenne zwycięstwo do ostatniej sekundy.

Tabela wprowadzona: 2009-10-31
Pozostałe wyniki 15 kolejki PLH: Akuna Naprzód Janów - GKS Tychy 2:7 (0:0, 0:1, 2:6), Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 6:3 (2:0, 3:2, 1:1), JKH GKS Jastrzębie - Ciarko KH Sanok 9:2 (4:0, 3:1, 2:1), TKH Toruń - Aksam Unia Oświęcim 6:3 (2:0, 1:2, 3:1).

• 6 4

• tak ją tu wyzywaliście, że ją zwolnili i co fajnie wam teraz ???? (1)

• 1 5

• ja nie wyzywalem, a wrecz zawsze bronilem:( MARTO WRÓĆ

• 2 2

• (1)

Szczęście Przemka + "ciosy" "Janka" = "szarotki" ZALICZONE !!! BRAWO STOCZNIA ! DZIĘKUJEMY !

• 7 0

• Szczęście też, bo Podhale marnowało doskonałe sytuacje, ale też i świetne obrony, jak było trzeba : )