Wiadomości

stat

Szczurek: Jesteście dumą Gdyni. Wielkie dzięki!

Arka Rugby

fot. www.arkarugby.pl

Mistrzowie Polski zaprezentowali trofea w gdyńskim magistracie. Jeden ze złotych medali został wręczony Wojciechowi Szczurkowi. -W ciągu 15 lat przeszliście drogę od marzeń do profesjonalnego działania. Jesteście dumą Gdyni. Wielkie dzięki! - mówił do rugbistów Arki prezydent miasta

.

W piętnastoletniej historii klubu gdynianie sięgnęli po jedenasty medal! Mistrzami zostali po raz trzeci. Złote medale przywieźli z Łodzi, po zwycięstwie nad Budowlanymi Łódź 34:22. Poprzednio triumfowali w latach 2004 i 2005.

- Zaczęliśmy finał słabo, przegrywaliśmy 0:12, ale potem pokazaliśmy charakter. To nagroda za pracę, którą wykonaliśmy w ostatnich miesiącach. W tym sezonie na treningach pracowaliśmy dwa razy ciężej niż wcześniej - podkreślał Maciej Stachura, trener popularnych "Buldogów", który po raz trzeci doprowadził podopiecznych do tytułu.

Ale jeszcze dłuższy staż od trenera w klubie ma czterech zawodników. Wojciech Ruszkiewicz, Jacek Wojaczek, Paweł NowakMarek Skindel grają w Arce od początku istnienia klubu! -Każdy medal cieszy, a złoty sprawia największą radość. Myślę, że każdy tytuł smakuje tak samo, gdyż w jego zdobycie trzeba włożyć dużą pracą - ocenia Nowak.

- Nie ma w drużynie podziałów na tych, co grają dłużej, czy krócej, krajowych zawodników, czy zagranicznych. Wszyscy mieliśmy jeden cel i to pokazaliśmy na boisku. W tym sezonie najważniejszy był zespół. Dobrze wprowadzili się do drużyny Beka Tsiklauri czy Sergo Kvernadze, pomógł powrót Siergieja Garkawyja. Ale też pokazało się kilku młodych chłopaków, takich jak na przykład Mateusz Dąbrowski - dodał Ruszkiewicz.

Gruzinów tytuł cieszył w nie mniejszym stopniu niż pozostałych "Buldogów". - Chyba mam patent na finały w Łodzi. Poprzednio wygrałem tam jako zawodnik AZS Warszawa - przypominał Kvernadze. - To mój drugi tytuł. Pierwszy zdobyłem w Gruzji, z Lokomotivem Leloa. W Gdyni mi się bardzo podoba. Polska liga jest dobra. Na pewno grać będę dla Arki w przyszłym sezonie - zapewnił nas Tsiklauri, który w finale zdobył aż 24 punkty.

W medalowej kolekcji Arki są trzy tytuły mistrzowskie, pięć wicemistrzowskich oraz trzy brązowe medale. - Ten dobry bilans 15-lecia spróbujemy zamknąć zdobyciem po raz drugi z rzędu Pucharu Polski. Tytuł ma oczywiście ogromne znaczenie dla klubu, bo marzyliśmy o nim od sześciu lat. Nie wiem, czy ten medal sprawi, że miasto będzie dla nas jeszcze bardziej hojne. Już teraz bowiem nie mamy na co pod tym względem narzekać. Pieniądze mamy godne i trzeba je dobrze zagospodarować nie tylko z pożytkiem dla seniorów, ale również grup młodzieżowych. Wiele radości sprawił nam też złoty medal żaków - podkreśla Jerzy Zając, prezes RC Arka.

Rugbiści dwa dni później po zdobyciu mistrzostwa przyszli zaprezentować zdobyte trofeum do Urzędu Miasta. Na szyi Wojciecha Szczurka zawisł złoty medal. - To symbol podziękowania za poparcie, które otrzymujemy. Dzięki temu rozbudowujemy szkolenie, mamy zdolny narybek, który dobrymi wynikami powinien zaprocentować także w przyszłości - mówił trener Stachura.

Prezydent odpowiedział rugbistom gratulacjami. - Gdy rozpoczynaliśmy rugby w Gdyni wielu było sceptyków, a niektórzy nawet nas ostrzegali, że źle robimy, godząc się na tę dyscyplinę. Z perspektywy 15 lat możemy ocenić, że się nie zawiedliśmy. Marzenia dorosłych mężczyzn przekształciły się w profesjonalnie działający klub. Jesteście dumą Gdyni. Wielkie dzięki! - mówił Wojciech Szczurek.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (60)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Jacek Wojcik 11 26 100%
2. Jakub Drążek 12 25 91.7%
3. Barbara Werner 12 24 91.7%
4. Zdzisław Werner 12 24 91.7%
5. Wojciech Koczyński 12 24 91.7%

Tabela końcowa

Rugby - Ekstraliga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Budowlani SA Łódź
2 OGNIWO SOPOT
3 Pogoń Siedlce
4 LECHIA GDAŃSK
5 Orkan Sochaczew
6 Budowlani Lublin
7 Skra Warszawa
8 Juvenia Kraków
9 ARKA GDYNIA
10 KS Budowlani Łódź

W pierwszym etapie rozgrywek obowiązuje podział na dwie grupy po pięć drużyn. W grupie każdy gra z każdym mecz i rewanż.
w drugim etapie po trzy najlepsze drużyny z każdej z grupy utworzą grupę mistrzowską z zaliczeniem punktów w meczach tylko między sobą, a po dwie najsłabsze zagrają w grupie o utrzymanie według tych samych reguł punktowych. W grupie znów mecze i rewanż każdy z każdym.
Po zakończeniu drugiej fazy półfinały 1 z 4, 2 z 3 - jeden mecz u wyżej notowanego. Zwycięzcy zagrają o złoto, pokonani o brąz. Jeden mecz u wyżej notowanego po drugiej rundzie.
Ostatnia drużyna zagra baraż o utrzymanie z mistrzem I ligi. Odbędzie się jeden mecz, w którym będzie gospodarzem.

Playoff

Półfinały
Budowlani SA Łódź
1 miejsce po rundzie zasadniczej
41
Pogoń Siedlce
2 miejsce po rundzie zasadniczej
15
LECHIA GDAŃSK
4 miejsce po rundzie zasadniczej
21
OGNIWO SOPOT
3 miejsce po rundzie zasadniczej
23
Finał
Budowlani SA Łódź
zwycięzca półfinału 1
38
OGNIWO SOPOT
zwycięzca półfinału 2
16

Terminarz

20.10 (sob) godz.13:00 ARKA Gdynia 28:26 Juvenia Kraków
06.10 (sob) godz.14:00 Skra Warszawa 22:10 ARKA Gdynia
22.09 (sob) godz.15:00 Juvenia Kraków 25:0 ARKA Gdynia
15.09 (sob) godz.13:00 ARKA Gdynia 36:23 Skra Warszawa
25.08 (sob) godz.15:00 Budowlani SA Łódź 87:7 ARKA Gdynia

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane