Szczypiorniści Arki Gdynia gorsi w Kaliszu od Energi MKS

13 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Rafał Jamioł zdobył w Kaliszu 5 z 16 bramek Arki. Rafał Jamioł zdobył w Kaliszu 5 z 16 bramek Arki.

Szczypiorniści Arki Gdynia przegrali na wyjeździe z Energą MKS Kalisz 16:27 (7:12). Podopieczni Dawida NilssonaAdama Lisiewicza zmarnowali w tym spotkaniu aż cztery z pięciu rzutów karnych.

Energa: Padasinow, Potocki, Zakreta - Paweł Adamczak, Piotr Adamczak, Adamski 5, Bałwas, Bożek 3, Czerwiński 2, Drej 5, Grozdek 2, Klopsteg 2, Kniazow 1, Misiejuk 4, Pilitowski, Wojdak 3

ARKA: Pieńczewski 1, Zimakowski - Całujek 1, Ćwikliński 1, Czaja 1, Jamioł 5, Kamyszek, Lisiewicz 1, Przysiek 1, Rychlewski 1, Skwierawski 3, Wołowiec, Wolski 1

Gospodarze środowego meczu rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale gdy nie mogli podwyższyć prowadzenia w 8. minusie, trener gospodarzy poprosił o czas. Efekt był jednak odwrotny od zamierzonego. Po wznowieniu gry 3 bramki z rzędu zdobyła jednak Arka i odbiła prowadzenie.

Kaliszanie szybko je odzyskali, ale po 15 minutach gry prowadzili zaledwie 4:3. Wówczas o przerwę poprosili gdynianie. Wyrównał Michał Skwierawski, ale Energa odpowiedziała serią 4:1 i opanowała sytuację. Arka pierwsze 20 minut skończyła z dorobkiem zaledwie 7 trafień na co wpływ miał m.in. zmarnowany przez Rafała Rychlewskiego rzut karny.

Jerzy Ciepliński: Piłka ręczna jest w zapaści

Na trafienie po zmianie stron gdynianie czekali 5 minut, a w międzyczasie karę złapał Łukasz Całujek. Po celnym rzucie Rafała Jamioła za ciosem poszedł Mariusz Czaja i gdynianie zbliżyli się na 9:12.

Tylko na chwilę, bo kaliszanie odpowiedzieli serią 3 bramek, a w dodatku z 7. metra po faulu Kamila Adamskiego spudłował Dawid Przysiek. Dwie bramki Jamioła i jedna Skwierawskiego pozwoliły Arce wrócić na chwilę do gry, ale gospodarze wzięli czas i odzyskali inicjatywę.

Mecz rozstrzygnęła seria 4:0 Energi MKS pomiędzy 49. a 53. minutą. W końcówce gdynianie zmarnowali kolejne dwa rzuty karne - nie trafili Paweł ĆwiklińskiRobert Kamyszek.

Wyniki 22 kolejki

• Zagłębie Lubin - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 29:25 (18:11)
  • Energa MKS Kalisz - ARKA GDYNIA 27:16 (11:7)
  • Chrobry Głogów - Gwardia Opole 29:34 (12:15)
  • Orlen Wisła Płock - Sandra Spa Pogoń Szczecin 42:21 (18:11)
  • MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin 33:28 (18:14)
  • Stal Mielec - Górnik Zabrze 25:37 (12:18)
  • Azoty-Puławy - PGE Vive Kielce 30:35 (15:17)

Opinie (9)

• Pewnie byli zmęczeni, wyjazd w dniu meczu, to i zabrakło sił.