Szczypiorniści Arki Gdynia przegrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski

Damian Konwent
17 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Dobry start spotkania w wykonaniu Dawida Przysieka i jego kolegów pozwolił kibicom wierzyć w zwycięstwo. W dalszej fazie spotkania gra gdynian jednak się posypała. Dobry start spotkania w wykonaniu Dawida Przysieka i jego kolegów pozwolił kibicom wierzyć w zwycięstwo. W dalszej fazie spotkania gra gdynian jednak się posypała.

Szczypiorniści Arki Gdynia z Piotrkowa Trybunalskiego wrócą bez punktów. Porażka z Piotrkowianinem 26:36 (12:16) sprawia, że podopieczni Dawida Nilssona nadal plasują się na ostatniej pozycji, choć na kilka minut przed końcem 1. połowy wydawać się mogło, że gdynianie o upragnione punkty będą bili się do końca meczu.

Wybrzeże Gdańsk przegrywa z Azotami Puławy po karnych. Zobacz relację

Piotrkowianin: Procho, Schodowski - Iskra 6, Mastelarz 4, Mróz 4, Nastaj 4, Pacześny 4, Szopa 4, Woynowski 4, Sobut 2, Andreou 1, Kaźmierczak 1, Surosz 1, Tórz 1, Swat, Pożarek

ARKA: Pieńczewski, Zimakowski - Kamyszek 8, Przysiek 7, Jamioł 4, Skierawski 2, Wołowiec 2, Lisiewicz 1, Rychlewski 1, Ćwikliński 1, Całujek, Jasowicz, Czaja, Rutkowski, Procho

Mimo, że podopieczni Dawida Nilssona jak dotąd prezentują się najgorzej w całej lidze, to zdobyczy punktowej postanowili szukać w meczu z Piotrkowianinem. Zawodnicy z Gdyni chcieli wykorzystać słabą dyspozycje ósmej drużyny PGNiG Superligi, która nie potrafiła wygrać od 4 spotkań.

Mecz w Piotrkowie Trybunalskim zaczął się od trafienia gospodarzy. Szczypiorniści Arki Gdynia wyrównali jednak szybko za sprawą Dawida Przysieka z rzutu karnego. Ten sam zawodnik szybko wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie, które załoga z Trójmiasta utrzymywała przez sporą większość pierwszej połowy. Grą zespołową i świetną skutecznością od pierwszych minut wykazywali się głównie Robert Kamyszek, Rafał Jamiol i wspomniany Dawid Przysiek. Dobra gra w ofensywie sprawiła, że goście wypracowali sobie 3-punktowe prowadzenie i nie zamierzali go oddać aż do 21. minuty, kiedy to sędzia postanowił ukarać Adama Lisiewicza karą 2-minutową, a gospodarze doprowadzili do remisu 10:10.

Po długiej wymianie ciosów wydawało się, że wynik remisowy utrzyma się do końca 1. połowy, jednak gdynianie zbyt szybko zaczęli myśleć o przerwie, w rezultacie czego stracili 4 bramki w odstępie trzech ostatnich minut i na drugą część spotkania gospodarze wychodzili z 4-punktową zaliczką.

Po zmianie połów gra zaczęła ponownie wyglądać bardzo wyrównanie. Szczypiorniści obu zespołów zdobywali gole małymi seriami, jednak znaczna przewaga zaczęła zarysowywać się od 37. minuty, gdy gracze z Piotrkowa Trybunalskiego przejęli inicjatywę, a rzutu karnego nie potrafił wykorzystać Przysiek. Trener gospodarzy chcąc ostudzić podopiecznych, by nie stracili kontroli poprosił o czas (25:18).

I faktycznie zawodnicy Piotrkowianina grali tak, jak wymagał od nich tego szkoleniowiec Zinchuk Dmytro. Do końca spotkania utrzymali prowadzenie różnicą 6-8 bramek. W ostatecznej fazie spotkania zaprezentowali popis skuteczności i ostatecznie zwyciężyli 36:26, co pozwoliło odnotować im 7. wygraną w obecnym sezonie.

Wyniki 18 kolejki

• Azoty Puławy - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 24:24 (12:11, k. 4:3)
  • Piotrkowianin - ARKA GDYNIA 36:26 (16:12
  • Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole 29:17 (13:5)
  • MMTS Kwidzyn - Górnik Zabrze 27:26 (13:13)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - PGE VIVE Kielce 23:40 (8:23)
  • Energa MKS Kalisz - Chrobry Głogów 26:24 (13:12)
  • Zagłębie Lubin - Stal Mielec 29:26 (15:11)

Opinie (10) 4 zablokowane

• Czyli kotów nie drą, ale też nie pomogli kolegom z Gdańska!

Nie mogli, nie chcieli, czy też po prostu nie ta liga dla nich

• 12 1

• Nie ta bajka

Arka spada i rozwiązują klub po sezonie jak z dziewczynami

• 13 2

• (2)

Całujek nie miał skandynawskich przygotowań. I brakuje "brazylijskiej samby". Śmiech na sali

• 3 1

• Może by tak zapłacić zawodnikom panie Ramczykowski? To by była motywacja...

• 9 0

• Nilsson: "licze, że Calujek będzie naszą główną strzelbą na lewej połówce"
      No i gdzie on jest ?? Z Szczecinem się skompromitował a ż piotrkowem nie mógł się wbić do bramki. Tak samo jak Souza. Nilsson się zna na zawodnikach. A Ramczykowski to super prezes :)