Szczypiorniści Arki Gdynia rozbici w Głogowie

23 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Arka kompletnie pogubiła się po przerwie meczu w Głogowie. Na zdjęciu Krzysztof Jasowicz, zdobywca pięciu bramek dla gdynian. Arka kompletnie pogubiła się po przerwie meczu w Głogowie. Na zdjęciu Krzysztof Jasowicz, zdobywca pięciu bramek dla gdynian.

Piłkarze ręczni Arki Gdynia przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 29:41 (15:18). Ostatni zespół Superligi dotrzymał kroku gospodarzom jedynie w pierwszej połowie.

Chrobry: Kapela, Stachera - Babicz 2, Klinger 10, Makowiejew 4, Rydz 1, Sadowski 6, Warmijak, Bekisz 3, Biegaj, Czapla 1, Wawrzyniak 3, Krzysztofik 4, Orpik, Podobas 3

ARKA: Pieńczewski - Wołowiec 1, Całujek, Czaja, Jamioł 2, Kamyszek 9, Przysiek 2, Ćwikliński 6, Rychlewski 2, Skwierawski 1, Wolski 1, Jasowicz 5

Szczypiorniści Arki nie kryją się z tym, że myślami są już w fazie play-out, w której wystartują z czystym kontem do walki o utrzymanie w Superlidze. Ostatnie spotkania sezonu zasadniczego mają jednak pomóc im zbudować formę na decydujące spotkania. Niestety, o budujące wnioski po meczu w Głogowie będzie ciężko.

Gdynianie rozpoczęli przyzwoicie, bo w pierwszej połowie nie pozwolili Chrobremu odskoczyć dalej niż na 3 bramki, a i z takiej straty potrafili doprowadzić do remisu po rzucie Roberta Kamyszka na 12:12 w 22. minucie.

Tuż przed przerwą goście spuścili jednak z tonu i m.in. po dwóch rzutach karnych pozwolili objąć Chrobremu prowadzenie różnicą czterech bramek. Na przerwę podopieczni Dawida NilssonaAdama Lisiewicza zeszli ze stratą trzech. C

hrobry po zmianie stron potrzebował zaledwie trzech minut, aby podwoić swoją przewagę. Pierwsze 10 minut wygrali 7:2 i odjechali rywalom. Arka nie wykorzystała dwóch rzutów karnych a różnicą jedenastu trafień przegrywała już w 49. minucie. Z tego nie dało już rady się wygrzebać.

Wyniki 24 kolejki

• ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Górnik Zabrze 32:31 (15:16)
  • Chrobry Głogów - ARKA GDYNIA 41:29 (18:15)
  • Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 29:16 (15:7)
  • Azoty Puławy - Piotrkowianin 31:27 (14:11)
  • Stal Mielec - PGE Vive Kielce 28:39 (16:20)
  • Energa MKS Kalisz - Sandra Spa Pogoń Szczecin 22:22 (11:11, k. 4:2)
  • Zagłębie Lubin - Gwardia Opole 26:19 (14:10)

Opinie (7) 1 zablokowana

• W Gdańsku sie obudzili i zmienili trenera

ta drużyna nie ma trenera bo ten kolo nie ma o trenerce zielonego pojęcia.