Szczypiorniści Arki Gdynia znów gorsi od Górnika Zabrze. Tym razem w PP

10 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Anderson Mollino Da Silva zdobył dla Arki 7 bramek. Anderson Mollino Da Silva zdobył dla Arki 7 bramek.

Szczypiorniści Arki Gdynia tak jak w niedzielę w Superlidze, w poniedziałek ulegli u siebie Górnikowi Zabrze tym razem w 1/16 Pucharu Polski. Tym razem gdynianie przegrali jednak tylko 30:33 (16:17). Dopiero 12 stycznia w pucharowe spotkanie rozegra Energa Wybrzeże Gdańsk, która zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Porcelaną Lubiana Kościerzyna.

ARKA: Zimakowski, Pieńczewski 2 - Ćwikliński 1, Jasowicz, Souza 7, Czaja 4, Jamioł 4, Janikowski 1, Rychlewski 4, Mollino Da Silva 7

Górnik: Kornecki, Kazimier - Daćko 4, Tomczak 4, Gromyko 2, Sluijters 3, Czuwara 5, Buszkow 5, Tatarincew, Gliński, Sićko 1, Adamuszek 6

W NIEDZIELĘ GÓRNIK POKONAŁ ARKĘ ZNACZNIE WYŻEJ. PRZECZYTAJ RELACJĘ

Przygoda z Pucharem Polski skończyła się dla Arki na pierwszym spotkaniu. Po niedzielnej wygranej w lidze, Górnik został w Gdyni, aby z miesięcznym awansem za jednym zamachem rozegrać pucharowe spotkanie i wydłużyć sobie świąteczno-noworoczną przerwę. Zespół zabrzan zmagał się z problemami jelitowymi.

Ostatecznie nie stanęło im to na drodze do zwycięstwa jednak przyszło ono znacznie trudniej niż w niedzielę, gdy wygrali różnicą dwunastu bramek. Arka zaczęła od prowadzenia 4:2 po bramce Pawła Ćwiklińskiego. Goście zaliczyli jednak serię trzech, a potem pięciu trafień i odskoczyli na 10:5.

Jeszcze przed przerwą gdynianie zdołali zniwelować straty do jednej bramki, w dużej mierze dzięki skutecznym próbom Jacksona Souzy, który pomiędzy 17 a 27 minutą zapisał na swoim koncie cztery trafienia.

Po zmianie stron gospodarze również podnieśli rękawicę. Najpierw do remisu po 20 doprowadził Anderson Mollino Da Silva, który w całym meczu razem z Souzą zdobył niemal połowę bramek dla Arki. W 49. minucie meczu po serii trzech kolejnych bramek zakończonej trafieniem Keliana Jankowskiego, gdynianie wyszli na prowadzenie 25:24.

Tak jak wielokrotnie w tym sezonie, żółto-niebiescy nie wytrzymali jednak w końcowych minutach. Sprawę załatwiła seria 4:0, po której Górnik na 4 minuty przed końcem prowadził 30:27. Sensacji zatem nie było, choć przez moment wydawało się blisko.