Szczypiorniści Arki bez szans w Puławach. Przegrali z Azotami

Arka Gdynia - ręczna m.

Arka nie miała szans z Azotami. Jej najlepszy strzelec w tym spotkaniu - Anderson Mollino da Silva (z prawej) zdobył zaledwie cztery bramki. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Arki Gdynia tylko przez nieco ponad 20 minut nawiązali walkę z Azotami Puławy. W wyjazdowym meczu podopieczni Dawida NilssonaAdama Lisiewicza przegrali z pretendentem do medali 22:35 (9:15). Po ośmiu kolejkach Superligi nadal mają na koncie komplet porażek.

Azoty: Koszowy, Borucki 1 - Grzelak, Gumiński 3, Jarosiewicz 6, Kaleb, Kasprzak 3, Łyżwa 1, Masłowski 2, Matulić 3, Panić 3, Podsiadło 1, Prce 2, Rogulski 2, Seroka 6, Titow 2

ARKA: Pieńczewski, Zimakowski - Ćwikliński 2, Czaja 1, Mollino da Silva 4, Jamioł 2, Janikowski 1, Jasowicz 1, Kamyszek 2, Klapka 2, Lisiewicz 1, Olszewski 2, Przysiek, Rychlewski 2, Souza 2

Gdynianie przyjechali do Puław z bilansem siedmiu porażek w siedmiu dotychczasowych spotkaniach. W dodatku trafili na przeciwnika rozdrażnionego po porażce z Górnikiem Zabrzem. Arka dzielnie trzymała się przez nieco ponad 20 minut. Na początku spotkania zespół prowadzony przez Dawida Nilssona i grającego trenera Adama Lisiewicza prowadził nawet 4:2 po bramce Keliana Janikowskiego w 5. minucie.

ENERGA WYBRZEŻE PRZEGRAŁO W GŁOGOWIE. WYSTAW OCENY SZCZYPIORNISTOM I TRENEROWI

Trzy trafienia pod rząd zaliczył jednak Mateusz Seroka, gdynianie zmarnowali rzut karny, a na 6:4 dla gospodarzy trafił Paweł Podsiadło. Arka zdołała jeszcze wyrównać, a po kolejnej serii gospodarzy wynik podgonił jeszcze Anderson Mollina da Silva, ale tuż przed przerwą Azoty zakończyły grę serią 6:1.

Po przerwie obie strony zagrały falami, ale na kwadrans do końca meczu gospodarze wzięli czas i po chwili uderzyli serią 5:1. Gospodarze mogli sobie pozwolić na rotowanie składem a we znaki gdynianom dał się 20-letni Piotr Jarosiewicz, który jeszcze na początku minionego roku grał dla SMS Gdańsk.

Azoty zgodnie z założeniami, sprawnie rozprawiły się z gdynianami, a ci nadal muszą poczekać na pierwsze punkty w tym sezonie. O ile jednak ostatnia zaledwie czterobramkowa porażka we własnej hali z Orlenem Wisłą Płock dawała podstawy do optymizmu, tak znowu Arka zdaje się wracać do punktu wyjścia.