Sandra Spa Pogoń Szczecin za mocna dla szczypiornistów Arki Gdynia

Arka Gdynia - ręczna m.

Świetna postawa Roberta Kamyszka, który trafił 10 bramek i nie pomogła Arce Gdynia, która ostatecznie uległa drużynie Sandry Spa Pogoni Szczecin. fot. Grzegorz Jedrzejewski / 058sport.pl

Szczypiorniści Arki Gdynia przegrali przed własną publicznością z Sandrą Spa Pogoń Szczecin 27:30 (13:16). W niezwykle ważnym meczu dla układu dolnej części tabeli, podopieczni Dawida Nilssona mimo wielokrotnej przewagi liczebnej tracili wiele bramek. W barwach zespołu z Gdyni zadebiutował Łukasz Całujek. Rozgrywający nie zaliczy jednak występu do udanych, bowiem mecz zakończył z czerwoną kartką.

ARKA: Pieńczewski, Zimakowski - Kamyszek 10, Jamioł 6, Rychlewski 4, Lisiewicz 2, Przysiek 2, Czaja 1, Jasowicz 1, Skierawski 1, Całujek, Rutkowski, Wolski, Wołowiec, Ćwikliński

Sandra Spa: Teterycz, Zapora - Rybski 8, Bosy 4, Horihna 4, Krupa 4, Fedeńczak 3, Jedziniak 2, Krysiak 2, Zaremba 2, Wąsowski 1, Jońca, Matuszak, Miłek

Arka pozyskała nowego szczypiornistę

Przy ostatniej okazji spotkania obu zespołów minimalnie lepsi okazali się szczypiorniści ze Szczecina, którzy we wrześniu ubiegłego roku pokonali Arkę Gdynia różnicą jednej bramki 20:19.

Szansę debiutu dzisiejszego popołudnia otrzymał Łukasz Całujek. Rozgrywający występował ostatnio w barwach SV Fortuna'50 Neubrandenburg, która gra na co dzień w III lidze niemieckiej. 24-latek przed odejściem za granicę był zawodnikiem Orlenu Wisły Płock, Gwardii Opole i ASPR Zawadzkie.

Zobacz relację z poprzedniego meczu tych zespołów

Kibice zgromadzeni na Gdynia Arena na pierwsze trafienie musieli czekać aż 5 minut, a wynik z rzutu karnego otworzył Piotr Rybski. Po chwili odpowiedzieli gdynianie, jednak Dawid Krysiak po dwóch szybkich kontrach ponownie wyprowadził gości na prowadzenie 3:1. Wcześniej do notesu sędziowskiego w rubryce z żółtymi kartkami zdążyli zapisać się już debiutujący Łukasz Całujek, Robert Kamyszek i właśnie Dawid Krysiak.

Po tym jak na ławce kar usiedli Dmytro HoryhaArkadiusz Bosy, od 13 minuty arkowcy grali w podwójnej przewadze. Nie potrafili jednak wykorzystać jej w należyty sposób. Zamiast zdobywać bramki, tracili je, a zawodnicy Pogoni mogli spokojnie kontrolować przebieg spotkania.

Podopieczni Dawida Nilssona w całym meczu korzystny rezultat objęli zaledwie raz. W 17. minucie po golu Rafała Rychlewskiego Arka prowadziła 9:8, jednak szybko roztrwoniła je na rzecz gości, którzy przewagę punktową utrzymali do końca pierwszej połowy, wygrywając ją ostatecznie 16:13.

Postawa gospodarzy była w znacznym stopniu do poprawy, bowiem w ciągu pierwszych 30 minut gracze ze Szczecina otrzymali 7 kar, co w sumie daje 14 minut spędzonych poza parkietem. To bardzo dużo, zwłaszcza, że w tym czasie zawodnicy Arki wykluczeni zostali zaledwie raz, przy okazji przewinieniu Całujka pod koniec 1. połowy.

Po przerwie lepiej znów zaczęli przyjezdni. Szybko zaliczyli serię 3 goli (19:13), a odpowiedź gospodarzy nastąpiła dopiero w 34. minucie, to pomimo tego goście przez długi czas nie mogli dogonić Pogoni, która utrzymywała kilkubramkowe prowadzenie.

Światełko w tunelu pojawiło się w 45. minucie, gdy bramkę kontaktową rzucił Mariusz Czaja (22:23). Śladem rozgrywającego nie podążyli jednak koledzy, którzy raz za razem ulegali w obronie. Na 4 minuty przed końcem strata do rywala wynosiła już 5 goli i nic nie wskazywało, by Pogoń miała przegrać, choć na 60 sekund przez końcową syreną przewaga gości zmalała do 2 bramek.

Przed koniec spotkania czerwoną kartkę zdążył ujrzeć jeszcze debiutujący dziś Łukasz Całujek, a kropkę nad "i" golem z rzutu karnego postawił Arkadiusz Bosy, ustanawiając tym samym wynik spotkania 30:27.