Szczypiorniści Energa Wybrzeża Gdańsk przegrali w Opolu z Gwardią

17 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Mateusz Wróble po raz kolejny w tym sezonie był jednym z najskuteczniejszych szczypiornistów Wybrzeża. Mateusz Wróble po raz kolejny w tym sezonie był jednym z najskuteczniejszych szczypiornistów Wybrzeża.

Energa Wybrzeże Gdańsk ma za sobą kolejną dobrą pierwsza połowę i gorszą drugą, po której przegrała z mocniejszym rywalem. Tym razem piłkarze ręczni Marcina Lijewskiego, w Opolu uznali wyższość Gwardii 29:32 (13:14). Gdańszczanie mogą być zadowoleni z ataku, ale do poprawy jest ich defensywa.

Szczypiorniści Arki Gdynia przegrali ze Stalą Mielec. Przeczytaj relację, oceń zawodników i trenera

Gwardia: Malcher - Jankowski 6, Kawka, Klimków, Łangowski 3, Lemaniak 3, Mauer 7, Milewski 4, Morawski 1, Tarcijonas 2, Zadura 4, Zarzycki, Zieniewicz 2

ENERGA WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk, Bednarek, Frańczak 1, Gądek 4, Gajek 1, Janikowski 2, Komarzewski 4, Kondratiuk 3, Oliveira 5, Papaj 1, Prymlewicz 1, Salacz 2, Wróbel 5

Pogodzeni z występem w fazie play-out, czyli grą o utrzymanie, szczypiorniści Energa Wybrzeża Gdańsk wybrali się do Opola, czyli do Gwardii, która walczy o czwarte miejsce przed play-off. Trener Marcin Lijewski zwracał uwagę na to, że jego zespół musi przede wszystkim uspokoić grę.

Jako pierwsza trafiła w niedzielę do siatki Gwardia, ale Wybrzeże potrafiło szybko odpowiedzieć. Taki scenariusz mieliśmy do 7. minuty, kiedy na 4:4 trafił Adrian Kondratiuk. Po nim, do serii 3:0 doprowadzili Mateusz Wróbel oraz Wojciech Prymlewicz (4:6). Gdańszczanie, jak to bywało w tym sezonie, grali rozważnie w tej części meczu. Kiedy rywal dochodził ich na remis, szybko odskakiwali na dystans bramki lub dwóch. Krzysztof Gądek sprawił, że w 27. min zrobiło się 13:11 dla przyjezdnych. Było to jednak ostatnie trafienie gdańszczan w pierwszej połowie. Niestety dla Wybrzeża, Gwardia zdobyła w tym czasie aż trzy bramki i na przerwę w grze przejęła prowadzenie (14:13).

Po zmianie stron jako pierwszy trafienie zaliczył Paweł Salacz więc mieliśmy remis 14:14. Gwardia odpowiedziała jednak dwoma trafieniami i tym samym zaczęła budować przewagę. W 42. min było już 22:17 dla gospodarzy. Dwie bramki Keliana Janikowskiego, jedna Krzysztofa Komarzewskiego i było już tylko 22:20. Na więcej gospodarze już nie pozwolili. Poszli na wymianę cios za cios utrzymując 2-3 bramkową przewagę nad gdańszczanami. I tak dograli do ostatniej syreny wygrywając 32:29.

Wyniki 23 kolejki

• ARKA GDYNIA - Stal Mielec 30:35 (11:20)
  • Gwardia Opole - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 32:29 (14:13)
  • PGE Vive Kielce - Energa MKS Kalisz 43:20 (21:10)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Azoty Puławy 30:37 (14:18)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Orlen Wisła Płock 24:40 (11:18)
  • Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 29:24 (13:7)
  • MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 25:23 (10:10)

Opinie (10)

• 1 liga, 1 liga

Wybrzeże, taki to poziom niestety.

• 9 9

• (1)

Nie zgodzę się z autorem, że drużyna może być zadowolona z gry w ataku, a musi poprawić defensywę. Uważam, że jest zdecydowanie odwrotnie, zwłaszcza w pierwszej połowie było widać, że gra w obronie funkcjonowała bardzo dobrze, w drugiej połowie i przy lekkim pośpiechu przy próbie odrabiania pojawiły się błędy i Gwardia zaczęła wykorzystywać wszystkie akcje. Natomiast w ataku jeżeli nie wykorzystuje się bodajże 4 karnych i dochodzi do tego kilka rzutów niecelnych oraz obijających poprzeczki to nie można być zadowolonym. Wiadomo, że Malcher to klasowy bramkarz, więc trzeba mu oddać co jego i kilka piłek zawsze wybroni, ale jakby Wybrzeże wykorzystało połowę karnych oraz trafiło 2 bramki z pośród rzutów poza światło bramki to mogłoby się cieszyć z 3 punktów.

• 16 2

• Rezultat meczu obrazują oficjalne statystyki. Skuteczność obron bramkarzy; Gwardia w tym przypadku Marchel 33% , Wybrzeże (dwaj) 22%. Skuteczność rzutowa Gwardia 62% , Wybrzeże 54%. Rzuty karne Gwardia (5/5) 100% , Wybrzeże (3/7) 43%. Sprawa jasna. W sporcie jak to w sporcie , zawsze jest coś do poprawienia. Parafrazując znane powiedzenie można stwierdzić , "problemy same się mnożą jak króliki a sukcesy impotenty". W końcu jesteście profesjonalistami i jako tacy powinniście dobrze wykonywać swoją pracę . Na razie to bliżej partactwa niż dobrego rzemiosła. Głowy do góry, do roboty doskonalić rzemiosło.

• 12 0

• No jakże mogłoby być inaczej. Z takim dziadowskim klubem pod każdym względem, każdy wygra i najmniej są tu winni zawodnicy.