Szczypiorniści Spójni pobili Mazura

9 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Adam Lisiewicz był bezlitosny dla bramkarzy Mazura. Skrzydłowy Spójni rzucił sierpczanom 14 bramek. Adam Lisiewicz był bezlitosny dla bramkarzy Mazura. Skrzydłowy Spójni rzucił sierpczanom 14 bramek.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia pokonali we własnej hali Mazura Sierpc 34:18 (15:7) w zaległym meczu I ligi. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Marcina Markuszewskiego zbliżyli się na punkt do lidera rozgrywek Kancelarii Andrysiak Stal Gorzów Wlkp., od której mają rozegrane o dwa spotkania mniej. Kapitalny występ zanotował Adam Lisiewicz, który zakończył spotkanie z 14 bramkami na koncie.

SPÓJNIA: Głębocki, Michalczuk - Lisiewicz 14, Oliferchuk 6, Marszałek 5, P.Pedryc 4, Ćwikliński 2, Brukwicki 2, Matuszak 1, Cichocki, Ringwelski

MAZUR: Domżalski, Romatowski - A.Prątnicki 5, Lisicki 3, Muchiewicz 3, T.Kozłowski 2, Przygucki 2, A.Kozłowski 1, K.Kozłowski 1, Krydziński 1, Kałużny, D.Prątnicki

Walcząca o awans do PGNiG Superligi Spójnia nie miała najmniejszych problemów w starciu z walczącym o utrzymanie na jej zapleczu Mazurem. Choć gdynianie nadal są osłabieni brakiem Kamila Pedryca, Roberta KamyszkaMateusza Zimakowskiego, starali się szybko potwierdzić różnicę klas dzielącą oba zespoły.

Po 10. minutach i rzucie Macieja Marszałka gospodarze prowadzili już 4:1. Choć goście dość szybko zdołali dojść gdynian na bramkę, Spójnia odpowiedziała zdecydowanie. Koncertowo zagrał Adam Lisiewicz. Skrzydłowy gospodarzy do przerwy zdobył 7 bramek, a w drugiej połowie skopiował ten wyczyn.

Podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego bezlitośnie punktowali rywali i 10 minut po zmianie stron prowadzili już 22:9.

Dzięki zwycięstwu, Spójnia jest ponownie punkt za Kancelarią Andrysiak Gorzów Wlkp. Gdynianie do rozegrania mają jednak jeszcze dwa zaległe spotkania z: Warmią Traveland Olsztyn (14 kwietnia) i Orlen II Wisłą Płock (19 kwietnia). Mają czas, aby odrobić te zaległości, bo następna kolejka I ligi zaplanowana jest dopiero na 22 kwietnia. Wtedy pojadą do Leszna na mecz z Realem Astromalem.