Zwycięski horror szczypiornistów Wybrzeża

26 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Kapitan Wybrzeża Łukasz Rogulski (na zdjęciu) w ostatniej minucie gry zdobył dwie bramki, które zapewniły gdańszczanom wygraną w Mielcu. Widowisko trzymało w napięciu do samego końca! Kapitan Wybrzeża Łukasz Rogulski (na zdjęciu) w ostatniej minucie gry zdobył dwie bramki, które zapewniły gdańszczanom wygraną w Mielcu. Widowisko trzymało w napięciu do samego końca!

Piłkarze ręczni Wybrzeża pokonali na wyjeździe Stal Mielec 27:25 (13:14). Podopieczni Damiana Wleklaka przegrywali po przerwie już różnicą pięciu bramek, ale kapitalna końcówka spotkania i dwa celne rzuty Łukasza Rogulskiego w ostatniej minucie gry zapewniły gdańszczanom drugie zwycięstwo z rzędu w PGNiG Superlidze.

STAL: Lipka, - Wilk 12, Krępa 2, Janyst 2, Wypych, Kłoda, Kubisztal, Kirilenko 1, Dementiew 2, Basiak 2, Kawka 3, Krygowski 1, Chodara, Krupa

WYBRZEŻE: Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira, Kornecki, Bednarek 1, Sulej 1, Rogulski 9, Prymlewicz 4, Kondratiuk 5, Wróbel 2, Salacz, Kostrzewa 5

Kolejkę temu gdańszczanie przełamali się po trzech ligowych porażkach i pokonali we własnej hali Meble Wójcik Elbląg. Patrząc w tabelę, środowy wyjazd do Mielca zapowiadał się na specjalnie trudniejszą przeprawę. Miejscowa Stal do meczu z Wybrzeżem pozostawała bowiem z zaledwie jednym zwycięstwem w ośmiu meczach.

Jeśli jednak któryś z gdańszczan liczył na łatwe zwycięstwo, jego nadzieje szybko zostały rozwiane. Mielczanie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 4:2 w 10. minucie po trzeciej bramce Pawła Wilka. Wybrzeże doprowadziło do remisu po rzucie Łukasza Rogulskiego, ale gospodarze znów odskoczyli. Najpierw minimalnie, a następnie na 12:9 po kolejnej bramce znakomicie dysponowanego Wilka.

Tuż przed przerwą stratę zneutralizowali do spółki Rogulski z Sulejem, ale do szatni zeszli mając o trafienie mniej od mielczan. Bramkę na 14:13 dla miejscowych zdobył jeszcze Siergiej Dementiew.

Po zmianie stron gospodarze potrzebowali 12 minut, aby odskoczyć na 21:16 po rzucie Wiktora Kawki, choć wcześniej bramkę gdańszczan dalej dziurawił przede wszystkim Wilk. Goście nie byli w stanie dojść rywali bliżej niż na trzy trafienia aż po dwie bramki w serii zdobyli Rogulski i Damian Kostrzewa doprowadzając od stanu 19:23 do 23:23 w 53. minucie.

To był przełomowy moment, bo choć mielczanie znów zyskali prowadzenie, Wybrzeże ani myślało oddać zwycięstwo w ostatnich minutach. W 56. minucie na 25:24 trafił Łukasz Janyst i... to była ostatnia bramka gospodarzy.

Po błędzie rywali wyrównał Wojciech Prymlewicz. O czas poprosił trener Damian Wleklak, a pierwsze prowadzenie od stanu 1:0 dał gościom Rogulski. Kapitan trafił na minutę przed końcem gry po dobitce, a chwilę później w pojedynkę wykorzystał grę w przewadze - przechwycił piłkę i ustalił wynik spotkania.

MVP tego szalenie emocjonującego spotkania wybrany został jednak bramkarz gdańszczan Sebastian Suchowicz. To dzięki jego interwencjom Stal nie zdołała wcześniej odjechać z jeszcze większą przewagą.

7 Stal Mielec 9 1 8 199:262 2
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2016-10-28

Wyniki 9 kolejki

• Stal Mielec - WYBRZEŻE GDAŃSK 25:27 (14:13)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 22:33 (10:17)
  • Chrobry Głogów - Vive Tauron Kielce 24:39 (14:21)
  • Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Meble Wójcik Elbląg 28:23 (14:12)
  • Azoty Puławy - KPR Gwardia Opole 27:23 (17:12)
  • KPR RC Legionowo - Górnik Zabrze 27:28 (13:16)
  • Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 24:25 (11:11)

Opinie (16) 1 zablokowana

• Brawo!!

Brawo!!! Waleczne serce

• 21 2

• Brawo!!!

I jak widać chłopaki nieźle radzą sobie w Superlidze!!

• Znów wypracowane zwycięstwo

Duże brawa widać, że tworzy się sportowo-koleżeński kolektyw. Taka walka buduje i kształtuje zespól. Następnych meczów też nie odpuszczać, a przeciwnicy już na samą myśl gry z Wami będą mieli pełne portki. Wynik i fama Idą w Świat piłki ręcznej i nie tylko. Kobiety, kasę i zwycięstwa trzeba brać samemu.... Pamiętajcie, że liczy się to z jakim rezultatem będziecie kończyć.... Jeszcze raz gratuluję, Wasz wierny i stary kibic GKS-u

• 14 3

• Suchy

Koniec kariery.......?
    jeszcze dlugo dlugo nie!!!!

• 10 2

• Nie wybaczyłbym im przegranej. Jak napisali, że Wróbel w 53 minucie z kontry trafił w poprzeczkę, a Kondratiuk w 57 minucie dostał dwójkę, to pomyślałem, że będzie to kolejny frajersko przegrany mecz! Na szczęście doświadczenie i rutyna Suchego, bramki liderów czyli Rogula, Mańka i Prymlewicza trzymały nas w meczu i pozwoliły wygrać mecz. Wygrana z tak słabym zespołem jak Stal, była obowiązkiem Wybrzeża. Więc albo jesteście Wybrzeże Gdańsk i macie ku temu charyzmę,będziecie wielcy jak wasi starsi koledzy i będziecie walczyć na maksa w każdym meczu albo pozostaniecie już zwykłym ligowym przeciętniakiem, zespołem który zadowoli się kilkoma zwycięstwami i środkiem tabeli ?! Czas pokaże, jak będzie. W Gdańsku tylko wielkie zespoły i do tego bezwzględnie walczące w każdym meczu mają uznanie kibiców. Pamiętajcie o tym!

• 8 6

• Tabela - punktacja (2)

Czy moglby mi ktos wyjasnic dlaczego Vive ma 22 punkty a Orlen 23 punkty podczas gdy obie druzyny maja identyczny bilans 9-0?

• 2 5

• orlen grał więcej meczy za 3 punkty od vive i całe wyjaśnienie

• 5 0

• Wygrywając mecz...

..z drużyną ze swojej grupy dostaje się 3 pkt-y jeśli mecz jest z zespołem z drugiej grupy wtedy są 2 pkt-y za wygraną. Za porażkę po dogrywce też zyskuje się ale tylko 1 pkt.

• 5 0

• Co za idiota wymyslil te 2grupy w lidze?

• 10 4

• (3)

Zobaczymy jak poradzicie sobie w Opolu i Zabrzu! Wygrać w końcówce 2 bramkami z przedostatnim zespołem ligi, aż takiego szału nie robi!