Szczypiorniści Wybrzeża pokonali Zagłębie

25 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Maciej Pieńczewski swoimi interwencjami wydatnie pomógł Wybrzeżu sięgnąć po kolejne zwycięstwo w Superlidze. Maciej Pieńczewski swoimi interwencjami wydatnie pomógł Wybrzeżu sięgnąć po kolejne zwycięstwo w Superlidze.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 27:26 (13:14). Spotkanie obfitowało w emocje do samego końca, a o zwycięstwie przesądziła akcja w ostatnich sekundach. Dla podopiecznych Damiana Wleklaka to trzeci triumf w Superlidze z rzędu. MVP spotkania wybrany został bramkarz Maciej Pieńczewski.

WYBRZEŻE: Pieńczewski, Chmieliński - Oliveira 1, Skwierawski 3, Kornecki 2, Bednarek, Sulej 1, Rogulski 4, Prymlewicz, Kondratiuk 5, Wróbel 5, Salacz, Kostrzewa 6

32% 97 typowań WYBRZEŻE Gdańsk

Gdańscy szczypiorniści do Lubina pojechali podbudowani dwoma zwycięstwami z rzędu - nad Piotrkowianinem i Pogonią Szczecin. Początek niedzielnego spotkania przebiegał jednak pod dyktando Zagłębia, które po trafieniu Dawida Przysieka prowadziło 3:1 już w 3. minucie gry.

ŁUKASZ ROGULSKI: MOŻEMY GRAĆ JESZCZE LEPIEJ

Gdańszczanie, mimo skutecznych interwencji Macieja Pieńczewskiego nie byli wstanie zbliżyć się do rywali bardziej niż na jedno trafienie, a po 19 minutach dali im odskoczyć na 11:7. W końcu jednak Wybrzeże doprowadziło do remisu dzięki serii trzech kolejnych trafień zakończonej przez Damiana Kostrzewę (12:12).

Na przerwę gdańszczanie zeszli tracąc bramkę do Zagłębia, ale szybko po zmianie stron zabrali się za odrabianie strat. Po rzutach Michała Skwierawskiego, Mateusza Wróbla i Kostrzewy objęli prowadzenie 16:14.

Gdańszczanom udało się nawet uciec na trzy trafienia, a prowadzenie byłoby pewnie jeszcze wyższe, gdyby nie to, że kilkukrotnie w tym spotkaniu obijali słupek bramki Zagłębia. Na 3 minuty przed końcem spotkania gdańszczanie prowadzili 25:24, a 2 minuty kary otrzymał Jan Czuwara.

Przewagę podwyższył Adrian Kondratiuk, ale nadzieje miejscowych podtrzymał jeszcze Nikola Dzono. Końcówka była naprawdę nerwowa, a gospodarze poprosili jeszcze o czas, aby zapanować nad emocjami i ustawić akcję na wagę dogrywki. To się udało, bo z drugiej linii ponownie trafił Dzono.

O przerwę poprosił wówczas trener gdańszczan Damian Wleklak. Jego podopieczny zachowali zimna krew i wykorzystali 20 sekund, które pozostało im do końca gry. Po bramce Kondratiuka na 27:26 Zagłębie zdołało odpowiedzieć, ale... sędziowie uznali, że rzut został oddany już po końcowej syrenie i Wybrzeże po szalonej końcówce mogło świętować trzecie zwycięstwo z rzędu.

7 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 4 0 4 95:121 0
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2016-09-26

Wyniki 4 kolejki

• Zagłębie Lubin - WYBRZEŻE GDAŃSK 26:27 (14:13)
  • Vive Tauron Kielce - Stal Mielec 35:23 (19:10)
  • Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 33:21 (15:13)
  • Chrobry Głogów - Azoty Puławy 25:26 (13:13)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:28 (13:14)
  • MMTS Kwidzyn - KPR RC Legionowo 23:20 (9:9)
  • Gwardia Opole - Meble Wójcik Elbląg 24:21 (12:11)

Opinie (14) 1 zablokowana

• Brawo GKS! (2)

Gratulacje i podziękowania!
    Teraz kolejny ważny mecz u siebie, mecz jak najbardziej do wygrania. Zapowiada się ciekawe widowisko z dobra frekwencja, która już ostatnio była niezła, a po kolejnym zwycięstwie z pewnością będzie jeszcze lepsza.

• 38 4

• Kto ile rzucił?!

Kto wie, jak dalej będą dobrze grać i co najważniejsze wygrywać, to może będzie komplet na meczach?!