Szczypiorniści Wybrzeża zagrają o medale

8 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk sensacyjnie pokonali na wyjeździe Azoty Puławy 32:29 (17:17) w ostatnim meczu rundy zasadniczej Superligi. Przy porażce Chrobrego Głogów, wygrana ta dała im 3. miejsce w grupie granatowej i bezpośredni awans do fazy play-off. W ćwierćfinale zmierzy się z... Azotami. 23 kwietnia odbędzie się mecz w Gdańsku, a 30 kwietnia w Puławach.

AZOTY: Bogdanow, Koszow - Petrowski 1, Kuchczyński 3, Śliwiński, Orzechowski, Łyżwa 1, Kubisztal 3, Przybylski 7, Grzelak 1, Masłowski 1, Krajewski 1, Jurecki 4, Prce 4, Sobol 3

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 3, Podobas 2, Skwierawski 2, Kornecki 1, Sulej 2, Niewrzawa 5, Rogulski 8, Prymlewicz 2, Kondratiuk 4, Wróbel 3

Gdy w piątek swój mecz w Mielcu przegrał rywalizujący z Wybrzeżem o 3. miejsce w grupie granatowej Chrobry Głogów, przed gdańszczanami otworzyła się szansa na bezpośredni awans do play-off. Aby tego dokonać, podopieczni Damiana Wlekaka musieli doprowadzić w Puławach przynajmniej do dogrywki i zainkasować punkt. Mało kto stawiał jednak na to, że beniaminek poradzi sobie z jednym z najlepszych zespołów ligi i to na jego terenie.

Nękani kontuzjami, ale niezwykle zmotywowani gdańszczanie od razu poszli na wymianę ciosów. Wprawdzie gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 3:1, ale po 8 minutach było już 5:5. Choć pewni drugiego miejsca w grupie pomarańczowej Puławianie nie grali już praktycznie o nic, nie zamierzali odpuszczać beniaminkowi. Po rzucie Jana Sobola odskoczyli na 11:7.

Gdańszczanie poprosili o czas, po którym zanotowali serię 5:1. Do remisu doprowadził Łukasz Rogulski i tym razem o przerwę poprosili gospodarze. Po wznowieniu gry Wybrzeże wyszło na prowadzenie za sprawą Adriana Kondratiuka i kolejnego z jego celnych rzutów karnych.

Do przerwy skończyło się remisem, ale po zmianie stron lepsze otwarcie znów zaliczyli miejscowi, którzy wyszli na prowadzenie 19:17. Gdy tylko Wybrzeże wyrównało, Azoty znów odskoczyły na 2 bramki. Znakomicie w gdańskiej bramce spisywał się Maciej Pieńczewski, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. W 52. minucie po trafieniu Rogulskiego, to Wybrzeże osiągnęło przewagę 2 bramek.

Puławianie zaczęli seryjnie popełniać błędy w ataku. Goście choć grający już bez Huberta Korneckiego ukaranego czerwoną kartką z gradacji kar, nie zmarnowali takiej okazji i wyrwali zwycięstwo. Po rzucie Mateusza Wróbla w 56. minucie prowadzili już 29:26, a chwilę później dwukrotnie trafił Paweł Niewrzawa. Na 2 minuty do końca gry przewaga beniaminka wyniosła 4 bramki.

Tym samym Wybrzeże zdobyło upragniony bezpośredni awans do play-off i potwierdziło, że miano rewelacji rozgrywek przyznawane jest gdańszczanom nie bez kozery. W ćwierćfinale 23 i 30 kwietnia zespół trenera Wleklaka zmierzy się ponownie z Azotami, najpierw w Gdańsku, a następnie w Puławach. Awans wywalczyły po trzy pierwsze drużyny z obu grup. O dzikie karty na dwa pozostałe miejsca powalczą w dwumeczach zespoły, które w obu grupach zajęły miejsca 4-5.

7 Piotrkowianin 26 5 21 667:772 13
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2017-05-10

Wyniki 26 kolejki

• Azoty Puławy - WYBRZEŻE GDAŃSK 29:32 (17:17)
  • Stal Mielec - Chrobry Głogów 30:27 (15:12)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 25:33 (8:15)
  • MMTS Kwidzyn - Meble Wójcik Elbląg 25:28 (14:15)
  • Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce 18:23 (9:13)
  • Piotrkowianin - KPR RC Legionowo 29:26 (10:10, 12:12, d. 7:5)
  • Gwardia Opole - Zagłębie Lubin 34:29 (16:14)

Opinie (18)

• Brawo druzyna, brawo sponsorzy !

Chłopcy dotrzymali słowa i udowodnili, ze warto na nich stawiać.

• 35 2

• Jesteście WIELCY brawo! !!

• 26 2

• Azoty ustawiły sobie ćwierćfinalistę (1)

Wybrzeże jest łatwiejszą przeszkodą niż Chrobry i jest taki wynik a nie inny.

• 14 23

• srety pitolety matole.....

• 1 0

• niedziela cudów porażka Kwidzyna u siebie z Elblągiem Mielec wygrywa u siebie z Głogowem i Gdańsk wygrywa gryząc parkiet w Puławach ale sensacja a teraz do boju jestesmy w czołowej 6 i to jak na benjaminka rozgrywek jest super sprawą i tak trzymać.

• 15 6

• wstyd!! WAJCHA !! liga zawodowa! liga układów!

• 9 20

• Wybrzeze Pany! Strach pomyslec co by bylo, gdybyscie zagrali w pelnym skladzie! Teraz bijemy sie o medale! Karawana idzie dalej!