Wybrzeże znów na czele play-out

Torus Wybrzeże Gdańsk

Hubert Kornecki (w środku) poprowadził Wybrzeże w ofensywie do wygranej. Zwycięstwo nad Zagłębiem to jednak przede wszystkim efekt znakomitej gry gdańszczan w obronie. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Zagłębie Lubin 29:21 (14:10) i odzyskali prowadzenie w grupie zespołów walczących o utrzymanie w PGNiG Superlidze. Jeśli wygrają dwa ostatnie mecze, zachowają miejsce w elicie bez potrzeby udziału w barażach nie oglądając się na wyniki rywali.

MARCIN LIJEWSKI LIGOWCEM KWIETNIA W TRÓJMIEŚCIE. ZADAJ MU SWOJE PYTANIE

WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak - Kornecki 8, Lijewski 5, Papaj 4, Rogulski 4, Sulej 2, Kondratiuk 2, Rakowski 2, Adamski 1, Mogielnicki 1, Piątek, Nilsson.

ZAGŁĘBIE: Małecki, Shamrylo, Wiącek - Gumiński 6, Halilbegović 5, Marciniak 3, Stankiewicz 2, Szymyślik 2, Czuwara 1, Kużdeba 1 , Paluch 1, Macharashvili, Michałów, Wolski

Na inaugurację rywalizacji w gronie czterech najsłabszych zespołów Superligi, Wybrzeże wygrało z Zagłębiem w Lubinie. Na skutek tego zrównało się z nim punktami i objęło prowadzenie w grupie play-out dzięki bilansowi bezpośrednich starć. Później gdańszczanie stracili tę przewagę, gdy różnicą jednej bramki przegrali we Wrocławiu.

PO PORAŻCE ZE ŚLĄSKIEM WYBRZEŻE ZNÓW NA MIEJSCU BARAŻOWYM

Lubinianie nie nacieszyli się jednak prowadzeniem długo. Podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wlekaka odzyskali je przy pierwszej nadarzającej się okazji - podczas sobotniego bezpośredniego starcia w hali AWFiS.

Obiekt, na którym chwilę przed rozpoczęciem spotkania po awans do Superligi kobiet sięgnęły szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk, był szczęśliwy tego dnia także dla Wybrzeża.

GDAŃSKIE SZCZYPIORNISTKI AWANSOWAŁY DO SUPERLIGI

Gdańszczanie starcie o prymat w dolnej czwórce rozpoczęli od prowadzenia 3:1. Goście zdobyli jednak trzy bramki z rzędu i w 7. minucie Faruk Halibegović wyprowadził ich na prowadzenie 4:3. Jak się okazało, ostatnie w tym meczu. Gospodarze znakomicie radzili sobie w obronie i dzięki groźnym kontrom wypracowali przewagę 11:7 w 20 minucie meczu.

Czterobramkową zaliczkę utrzymali do przerwy, a po zmianie stron dopełnili dzieła. Przez pierwsze 6 minut lubinianie zdołali pokonać znakomicie dysponowanego Artura Chmielińskiego tylko raz. W 42. minucie po bramce najskuteczniejszego tego dnia Huberta Korneckiego Wybrzeże prowadziło już 21:13, a na 10 minut przed końcem spotkania mieli już o dziesięć trafień więcej niż rywale (25:15).

Gdańszczanie wrócili na 9. miejsce w tabeli na dwa mecze przed końcem rozgrywek. Za tydzień czeka ich wyjazd do Wągrowca na mecz z Nielbą, a następnie spotkanie we własnej hali ze Śląskiem Wrocław. Jeśli wygrają oba pojedynki, na pewno utrzymają się bez konieczności gry w barażach, czym skutkuje zajęcie 10. lokaty. Przypomnijmy, że zespoły z miejsc 11-12 opuszczą Superligę bezpośrednio.

Wyniki 26 kolejki:

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Zagłębie Lubin 29:21 (14:10)
  • Śląsk Wrocław - Nielba Wągrowiec 29:21 (15:8)

• Brawo chłopaki!!

Dobry mecz dzisiaj. Jeszcze tydzień koncentracji...

• 5 0

• Do końca muszą wszystko wygrać i po bólu oby tak było powodzenia w następnym sezonie.

• 21 0

• Nie oglądać się za siebie, tylko walczyć do końca. Prosta recepta na utrzymanie Super Ligi w Gdańsku. A jeśli chłopaki będą grali defensywnie, wykorzystując kontrataki, to będzie dobrze. Może w końcu większa niż dotychczas liczba podmiotów gospodarczych odkryje potencjał marketingowy tej dyscypliny, z korzyścią dla siebie i zespołu.

• 16 0

• Brawo!!!

Bramkarz Artur dzisiaj the best!

• 15 0

• Serdecznie przepraszam za pytanie w stylu ministry Muchy: (2)

• Brawo Chłopaki!

Tak trzymajcie, przyszły sezon będzie należał do Was.

• 9 1

• Wietrzenie (3)

Po sezonie prawdopodobnie mają odejść :-)
    Jasowicz, Sokołowski, Mogielnicki, Aadamski, Abram, Prymlewicz, Kondratiuk.

• 8 14

• Najpierw trzeba się utrzymać.

Podobno ma odejść 4 zawodników, a z tych co wymieniłeś ja na pewno bym zostawił Adamskiego! Z tą tylko różnicą, że ustawiłbym go na środku rozegrania, gdzie jego wydajność wzrosłaby spokojnie o 20%. Dobrze zbudowany, ma niezłego dzwona w łapie i pomyślunek do rozgrywania akcji. Tam grał z resztą w Wiśle i w Miedzi, to jest jego pozycja. Zostawiłbym też Abrama i Prymlewicza. Z plotek dociera, że przychodzą Niewrzawa i młody Majdziński. Zobaczymy ile w tym prawdy i kto jeszcze? Na koniec najważniejsze czyli zatrzymanie trzonu drużyny tj. Lijka, Rogula, Huberta i Tymka!

• 9 3

• (1)

A skad masz takie informacje? Z moich informacji wynika ze większość z wymienionych przez Ciebie chlopakow ma ważne kontrakty na przyszly sezon

• 2 0

• Zasłyszane !!!

Na mocno zakrapianej imprezie pod budką z tanim piwem !!! Takie śmieci pisać jeszcze przed zakończeniem sezonu !!! Normalnie nowy Andersen !!!

12.12.2020 (sob) godz.14:00 Zagłębie Lubin 28:28 k. 3:5 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
05.12.2020 (sob) godz.13:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 16:31 bez publiczności Orlen Wisła Płock
02.12.2020 (śr) godz.19:30 Grupa Azoty Tarnów 29:30 bez publiczności TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
25.11.2020 (śr) godz.19:30 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 28:33 bez publiczności Piotrkowianin
15.11.2020 (nd) godz.16:00 MMTS Kwidzyn 22:28 bez publiczności TORUS WYBRZEŻE Gdańsk

14 Chrobry Głogów 10 2 1 0 7 274:311 8

Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.