Pogoń sprowadziła Wybrzeże na ziemię

15 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Po wygranej nad Stalą Mielec, forma szczypiornistów Wybrzeża została brutalnie zweryfikowana przez Pogoń. Gdańszczanie w ataku byli w niedzielę bezsilni. Na zdjęciu Hubert Kornecki. Po wygranej nad Stalą Mielec, forma szczypiornistów Wybrzeża została brutalnie zweryfikowana przez Pogoń. Gdańszczanie w ataku byli w niedzielę bezsilni. Na zdjęciu Hubert Kornecki.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 16:25 (8:11). Po wygranej nad PGE Stalą Mielec zawodnicy beniaminka PGNiG Superligi liczyli, że mimo osłabienia brakiem kontuzjowanego Marcina Lijewskiego zdołają sprawić swoim kibicom kolejną miłą niespodziankę. Zaliczając przestój 21 minut gry bez zdobytej bramki, nie mogli jednak o tym nawet pomarzyć.

POGOŃ: Kryński, Szczecina - Grzegorek 1, Bruna 1, Gobber 1, Walczak 3, Gmerek, Gierak 1, Krupa 2, Krysiak 1, Jedziniak 1, Statkiewicz, Konitz 5, Zaremba 3, Jezierski, Zydroń 6

WYBRZEŻE: Plaszczak, Chmieliński, Sokołowski - Mogielnicki 2, Kornecki 2, Sulej 1, Rogulski 4, Prymlewicz 2, Papaj, Kondratiuk, Rakowski, Adamski 1, Abram, Nilsson 2, Piątek 2.

Gdańszczanie do Szczecina pojechali z rozbudzonymi apetytami po wygranej we własnej hali z PGE Stalą Mielec. Niestety, na treningu złamania palca w prawej dłoni doznał Marcin Lijewski, który był jednym z głównych architektów ostatniego triumfu i gdańszczanie musieli sobie radzić bez doświadczonego rozgrywającego.

Mimo to, spotkanie z Pogonią rozpoczęło się dla gości obiecująco, bo od trzech bramek Łukasza Rogulskiego (dwóch z rzutów karnych) i prowadzenia 3:1. W 16. minucie po rzutach Huberta KorneckiegoTymoteusza Piątka Wybrzeże prowadziło już 8:4 i... skończyło z rzucaniem bramek.

Goście nie byli w stanie pokonać znakomicie dysponowanego golkipera Lecha Kryńskiego przez kolejne 21 minut! Dopiero 7 minut po zmianie stron dokonał tego Kacper Adamski.

Wcześniej przed przerwą gospodarze zdobyli 7 bramek z rzędu i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Niestety, bramka Adamskiego niczym przysłowiowa jaskółka nie uczyniła "wiosny". Kryński nie zraził się nieudaną interwencją i przez kolejne minuty potwierdzał znakomitą dyspozycję broniąc rzuty Rogulskiego, Korneckiego i Jacka Suleja.

Pogoń zdołała rzucić w serii 9 bramek i w 48. minucie gry po rzucie Pawła Krupy prowadziła już 19:9. Strzelecką niemoc gości przełamał tym razem Krzysztof Mogielnicki i nareszcie gdańszczanie zaczęli punktować.

Na ostatnie 10 minut Kryński ustąpił miejsca w bramce Pogoni Krzysztofowi Szczecinie. Gdańszczanie ten okres gry wygrali 5:4. Na marzenia o korzystnym wyniki było już jednak za późno.

Wyniki 15 kolejki

• Pogoń Szczecin - WYBRZEŻE GDAŃSK 25:16 (11:8)
  • Vive Tauron Kielce - Azoty Puławy 33:26 (16:13)
  • Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 39:27 (23:13)
  • Chrobry Głogów - Śląsk Wrocław 29:25 (14:14)
  • Górnik Zabrze - PGE Stal Mielec 35:28 (18:14)
  • Zagłębie Lubin - Nielba Wągrowiec 30:29 (15:13)

Opinie (5)

• 16 bramek rzuconych w ciągu 60 minut meczu... 21 minut bez gola...nauka, to potęgi klucz,a jak widać, to matematyka jest nauka, która nie wybacza takich historii!

• 14 2

• Co na to bagieta

Jeżeli zawodnik typując wyniki 15 kolejki nie wierzy w zwycięstwo swojego zespołu to coś tu nie gra ani mentalnie tym bardziej kondycyjnie co widać po pobiciu rekordu 21 minut bez bramki.