Wybrzeże wreszcie wygrało w Superlidze

Torus Wybrzeże Gdańsk

Łukasz Rogulski utrzymuje wysoką formę strzelecką. Obrotowy Wybrzeża miał duży wkład w pierwsze zwycięstwo gdańszczan w elicie szczypiornistów. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Szczypiorniści Wybrzeża pokonali we własnej hali Nielbę Wągrowiec 22:21 (10:10) w meczu beniaminków Superligi. Dla gdańszczan to pierwszy i długo wyczekiwany triumf w najwyższej klasie rozgrywkowej.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak - Rogulski 7, Kornecki 3, Sulej 2, Kondratiuk 2, Rakowski 2, Abram 2, Nilsson 2, Prymlewicz 1, Lijewski 1 oraz Mogielnicki, Jasowicz, Papaj

NIELBA: Konczewski - Tórz 6, Świerad 4, Barzenkow 3, Przybylski 3, Widziński 2, Tarcjonas 2, Gąsiorek 1 oraz Biniewski, Gregor, Oliferchuk

Gdańscy szczypiorniści przed meczem z Nielbą zapowiadali na parkiecie prawdziwą wojnę o pierwsze zwycięstwo w Superlidze. Dodatkowego smaczku rywalizacji beniaminków nadawała pamięć o ich zaciętych pojedynkach jeszcze na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej.

Z tej wojny przez pierwsze minuty zwycięsko wychodzili goście, którzy po niespełna 10 minutach prowadzili 5:1, a w 20 minucie po trafieniu Mateusza Przybylskiego osiągnęli przewagę 9:4. Gdańszczanie zdobyli jednak 5 bramek z rzędu i po celnym rzucie Patryka Abrama był już remis 9:9.

Po zmianie stron i znów mocno zaatakowała Nielba (16:13). Grające falami Wybrzeże znów zaliczyło jednak serię czterech trafień, a w 54 minucie po bramce Dawida Nilssona to gospodarze prowadzili 21:17!

Końcówka meczu była iście dramatyczna, gdyż Nielba zdołała zbliżyć się na jedną bramkę p otym jaki piłkę w siatce umieścił Michał Tórz w 57. minucie (21:20 dla Wybrzeża).

W końcówce spotkania sytuację opanował jednak najlepszy strzelec gdańszczan Łukasz Rogulski. Nielba wprawdzie odpowiedziała bramką Artura Bażenkowa, ale wystarczyło to tylko do zminimalizowania strat. Gdańszczanie wraz z 1000 kibiców w hali AWFiS mogli już świętować pierwszy komplet punktów w Superlidze.

- Nie będę oryginalny mówiąc, że nasze mecze z Nielbą są bardzo wyrównane. Mecz przebiegał różnie, raz oni byli z przodu, raz my. Myślę, że o końcowym sukcesie zadecydowało to, że byliśmy u siebie i w ostatnich minutach zagraliśmy nieco mądrzej - podsumował trener gdańszczan Daniel Waszkiewicz.