Wybrzeże wreszcie wygrało w Superlidze

11 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Łukasz Rogulski utrzymuje wysoką formę strzelecką. Obrotowy Wybrzeża miał duży wkład w pierwsze zwycięstwo gdańszczan w elicie szczypiornistów. Łukasz Rogulski utrzymuje wysoką formę strzelecką. Obrotowy Wybrzeża miał duży wkład w pierwsze zwycięstwo gdańszczan w elicie szczypiornistów.

Szczypiorniści Wybrzeża pokonali we własnej hali Nielbę Wągrowiec 22:21 (10:10) w meczu beniaminków Superligi. Dla gdańszczan to pierwszy i długo wyczekiwany triumf w najwyższej klasie rozgrywkowej.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak - Rogulski 7, Kornecki 3, Sulej 2, Kondratiuk 2, Rakowski 2, Abram 2, Nilsson 2, Prymlewicz 1, Lijewski 1 oraz Mogielnicki, Jasowicz, Papaj

NIELBA: Konczewski - Tórz 6, Świerad 4, Barzenkow 3, Przybylski 3, Widziński 2, Tarcjonas 2, Gąsiorek 1 oraz Biniewski, Gregor, Oliferchuk

Gdańscy szczypiorniści przed meczem z Nielbą zapowiadali na parkiecie prawdziwą wojnę o pierwsze zwycięstwo w Superlidze. Dodatkowego smaczku rywalizacji beniaminków nadawała pamięć o ich zaciętych pojedynkach jeszcze na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej.

Z tej wojny przez pierwsze minuty zwycięsko wychodzili goście, którzy po niespełna 10 minutach prowadzili 5:1, a w 20 minucie po trafieniu Mateusza Przybylskiego osiągnęli przewagę 9:4. Gdańszczanie zdobyli jednak 5 bramek z rzędu i po celnym rzucie Patryka Abrama był już remis 9:9.

Po zmianie stron i znów mocno zaatakowała Nielba (16:13). Grające falami Wybrzeże znów zaliczyło jednak serię czterech trafień, a w 54 minucie po bramce Dawida Nilssona to gospodarze prowadzili 21:17!

Końcówka meczu była iście dramatyczna, gdyż Nielba zdołała zbliżyć się na jedną bramkę p otym jaki piłkę w siatce umieścił Michał Tórz w 57. minucie (21:20 dla Wybrzeża).

W końcówce spotkania sytuację opanował jednak najlepszy strzelec gdańszczan Łukasz Rogulski. Nielba wprawdzie odpowiedziała bramką Artura Bażenkowa, ale wystarczyło to tylko do zminimalizowania strat. Gdańszczanie wraz z 1000 kibiców w hali AWFiS mogli już świętować pierwszy komplet punktów w Superlidze.

- Nie będę oryginalny mówiąc, że nasze mecze z Nielbą są bardzo wyrównane. Mecz przebiegał różnie, raz oni byli z przodu, raz my. Myślę, że o końcowym sukcesie zadecydowało to, że byliśmy u siebie i w ostatnich minutach zagraliśmy nieco mądrzej - podsumował trener gdańszczan Daniel Waszkiewicz.

Wyniki 6 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Nielba Wągrowiec 22:21 (10:10)
  • MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 37:23 (19:10)
  • Śląsk Wrocław - Gaz-System Pogoń Szczecin 17:28 (4:14)
  • Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 27:27 (14:13)
  • Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 5 listopada

Opinie (32) 1 zablokowana

• ale wymęczyli no cóż w koncu wygrali trochę oddalili widmo spadku zobaczymy co będzie dalej.

• 24 1

• Super, gratulacje! (1)

• 21 4

• W Kwidzynie to dopiero wynik, podobnie jak.. Kilonia z Fusche ;)
      Ale jak rywal pozwala, to można grać i wygrywać!

• 9 1

• Brawo! (1)

Teraz bardziej uwierzą w siebie. Dobry początek.

• 18 2

• "Dobry początek."
      Nie myślisz chyba o początku meczu, który był tragiczny...

• 7 2

• Rudy

Ten rudy brzydal na bramce Nielby chyba miał mecz życia . Szkoda tych karnych , niepotrzebne nerwy w końcówce.

• 11 3

• Aż się boje, co będzie za tydzień i w połowie Listopada.

• 11 1

• Nerwy, nerwy!!!!! (1)

Cieszą punkty ale poziom dużoooooo niższy niż w poprzednim sezonie.Co się stało z tą drużyną?????Patrzę i nie poznaję, jakby inny zespół grał na boisku, te nie strzelone karne, brak kontr, skrzydła które nie trafiają.......

• 14 1

• ferdek....

....może nie skumałeś ale....obecnie Wybrzeże gra w Superlidze a w porównaniu do 1-szej ligi to przepaść, także nie ma co porównywać obu sezonów. Ps. A strzelić to sobie możesz browara bo w piłce ręcznej bramki się rzuca a nie strzela!!!!

• 1 2

• Szeryfie...

Dziś zagrałeś jak junior a nie osoba, która ma ciągnąć czasem tą grę... Przepraszam, ale gra zatrybiła jak Ciebie akurat nie było na boisku. Bałeś podjąć się jakąś decyzję taki jak nie Ty.

• 14 1

• Na pewno cieszy ... (3)

Frekwencja! Gra dużo mniej ale liczą się 2 pkt i nie jest ważne czy wyrwane 1 bramką czy 11-toma!. Coś jest z tym zespołem, bo gra słabiej niż w zeszłym sezonie albo po prostu wyższa liga to weryfikuje! Teraz wyjazd do Wisły i trzeba to odbębnić i spokojnie przygotowywać się do meczu se Śląskiem. Myślę, że przerwa na kadrę dobrze zrobi zespołowi! Muszą złapać dużo świeżości, bo tego widać bardzo brakuje. Na pewno ciesz to, że w końcu straciliśmy mało bramek ale tez przeciwnik nie tej klasy! Nasi skrzydłowi i lewa połówka z nr 6 muszą zrobić naprawdę głęboki reset, bo tak się dużej nie da grać. Pochwały dla młodego bramkarza!

• 10 1

• (2)

Nie czepiaj się Rogula, w każdym meczu robi co do niego należy. fakt, że zepsuł karnego i jedną setkę, był spóźniony w obronie ale ogólnie to nasz najlepszy zawodnik od początku sezonu. Za to Rychu dzisiaj dwója i uwaga do dziennika za całokształt. Wszedłeś i od razu osłabiłeś zespół, to jest niedopuszczalne! Zachowanie Mogla, po zejściu do ławki, nie jest godne sportowca ... Kto widział, ten wie! Niektórych ten poziom rozgrywek przerasta i wcale nie chodzi tu tylko o umiejętności sportowe!

• 9 4

• rogul (1)

Chyba nie byles na meczu albo jesteś z nim powiązany,jeśli chodzi o Rycha to się dzisiaj nie popisal ,ale i nie miał kiedy.Czasami trzeba być obiektywnym a nie zapatrzonym w jednego zawodnika.Obserwuję to wszystko od dawna i widzę jak jest
        pozdro

• 1 7

• To prawda tak jest badzmy obiektywni gra caly zespol a nie jedna osoba. Brawo wybrzeze moze cos sie przelamie.Wsxyscy zawodnicy powinni przemyslec co robia.A jesli Mogielnicki nic nie gra a ma warunki super to kto ma grac. Lukasz nie pokazal nic to prawda jsk dostal pilke do reki to oddal rzut. A ile zepsul???!! Jesli ma takie aspiracje to trzeba cos pokazac na kazdym meczu. Walczcie panowie

• 3 1

• rogul (1)

Rogul nie rob z siebie gwiazdy to co dzisiaj robiles to masakra, zupełnie nie wiem dlaczego tak się cieszysz to nie wiem
    Jeszcze dużo pracy przed tobą
    Myślę,że jesteś za mocno lansowany.Najlepiej gral Hubert tylko grał za krótko,najbardziej skuteczny. Najgorszy zawodnik to żelus Mogiel.