Wybrzeże minimalnie przegrało w Lubinie

13 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Dawid Nilsson i jego koledzy w Lubinie roztrwonili przewagę siedmiu bramek. Tym samym Wybrzeże wciąż pozostaje z zerowym dorobkiem w meczach wyjazdowych Superligi. Dawid Nilsson i jego koledzy w Lubinie roztrwonili przewagę siedmiu bramek. Tym samym Wybrzeże wciąż pozostaje z zerowym dorobkiem w meczach wyjazdowych Superligi.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 30:31 (18:16). Osłabiony brakiem Marcina Lijewskiego i Krzysztofa Jasowicza beniaminek Superligi prowadził przez większość spotkania i to nawet różnicą siedmiu bramek! Ostatecznie nie zdołał jednak sięgnąć po pierwsze w sezonie punkty w obcej hali.

ZAGŁĘBIE: Małecki, Szamryło - Michałów, Stankiewicz 2, Gumiński 6, Rosiek 7, Przysiek 2, Kużdeba 5, Marciniak 1, Szymyślik 7, Halibegović 1, Paluch, Czuwara, Bartczak.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak, Sokołowski - Mogielnicki, Kornecki 5, Sulej 5, Rogulski 5, Prymlewicz 1, Papaj 1, Kondratiuk 5, Rakowski, Adamski 2, Abram 1, Nilsson 5.

Podwójnie osłabieni gdańszczanie do Lubina pojechali z nadzieją na nawiązanie równorzędnej walki z zespołem, z którym równo trzy miesiące temu zremisowali w Ergo Arenie. Spotkanie trzymało w napięciu do samego końca, a bramkę na wagę punktu dla Wybrzeża zdobył wówczas na 5 sekund przed końcem gry Piotr Papaj.

WYBRZEŻE WYDARŁO PUNKT ZAGŁĘBIU W ERGO ARENIE

Rewanż na terenie "miedziowych" dość zaskakująco dobrze układał się dla gdańszczan już od samego początku. Po bramkach Huberta Korneckiego, Patryka Abrama i dwóch trefieniach Jacka Suleja Wybrzeże rozpoczęło mecz od prowadzenia 4:1. W dodatku rzut karny obronił Patryk Plaszczak co dopełniło nieudanego otwarcia dla gospodarzy.

W 13. minucie za sprawą dobrych interwencji Artura Chmielińskiego oraz celnych rzutów Suleja i Dawida Nilssona gdańszczanie prowadzili już różnicą siedmiu bramek (11:4)! Po tak oszałamiającym początku ze strony gości, zespół Zagłębia zdołał jednak się pozbierać. Gospodarze skorzystali z mankamentu gdańszczan jakim są w tym sezonie przestoje w grze i odpowiedzieli serią pięciu bramek z rzędu. Do przerwy prowadzenie Wybrzeża stopniało do zaledwie dwóch trafień.

To wciąż była jednak dobra pozycja wyjściowa przed zmianą stron. Podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka prowadzenie zdołali utrzymać jednak tylko przez 10 minut. Cztery bramki szybko zdobył Dariusz Rosiek, a karnego nie wykorzystał Łukasz Rogulski. W 42. minucie na prowadzenie 21:20 wyprowadził "miedziowych" Mikołaj Szymyślik.

Wybrzeże nie dało za wygraną i po serii 3:0 i trafieniu Papaja 5 minut później było już 25:22 dla gdańszczan. Ponownie stracili jednak przewagę pozwalając przeciwnikom na serię czterech kolejnych trafień. Na 5 minut przed końcem gry po rzucie karnym wykorzystanym przez Adriana Kondratiuka na tablicy widniał wynik 29:29.

Emocjonująca końcówka należała jednak do Zagłębia. Bramki zdobyli Michał Stankiewicz i Szymyślik. W odpowiedzi z 7. metra trafił ponownie Kondratiuk. Na tym skończyło się jednak zdobywanie bramek i gdańszczanie, którzy prowadzili przez większość spotkania, musieli obejść się smakiem. Wybrzeże w meczach wyjazdowych wciąż pozostaje z zerowym dorobkiem.

Wyniki 13 kolejki

• Zagłębie Lubin - WYBRZEŻE GDAŃSK 31:30 (16:18)
  • Vive Tauron Kielce - Nielba Wągrowiec 39:18 (21:5)
  • Chrobry Głogów - Gaz-System Pogoń Szczecin 24:27 (12:14)
  • PGE Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 21:25 (12:13)
  • Górnik Zabrze - KS Azoty Puławy 36:31 (16:17)
  • Orlen Wisła Płock - Śląsk Wrocław 40:23 (21:11)

• Mogiel

Ten to powinien na stałe zagościć w I lidze...

• 13 1

• Skończcie już!

Zaoszczędzicie wstydu sobie i przede wszystkim nam - kibicom.

• 6 7

• bez Lijka i Jasowicza

a jednak tak blisko zwyciestwa. Umiejętności widać, ale jeszcze trochę brakuje zimnej krwi. Oj, będą emocje w przyszlym roku.

• 7 7

• Czerwona.

Słaba postawa sędziów w tym spotkaniu:)

• 3 8

• OKRADLI NAS SĘDZIOWIE !!!

Co to kurka za relacja ? Ani słowa o tym że sędziowie okradli nas z jednego punktu !!! W końcówce relacji zagłębie prowadziło jedną bramką ale prawidłowo zdobytą bramkę na remis przez suleja sędziowie po prostu nie uznali,odgwizdując kroki w wyniku tak krzywdzącej i niesprawiedliwej zdechły dostaje czerwoną kartkę a my zastajemy okradzeni z 1 punktu !!! Bardzo dobre zawody rozegrali sulej oraz kondratiuk,rogul chociaż nie wykorzystał jednej siódemki,artur i patryk bardzo pozytywnie w bramce kornecki walczył jak tylko dwoił się i troił by powiększyć zdobycz bramkową,nillson też swoje dołożył,adamski dziś słabiutko mogiel słabiutko musi nabrać z 5-7 kilo bo go przestawiają jak chcą ,jak można ocenić rakowskiego na 3 punkty "katastrofa" cztery 100% sytuacje nie wykorzystane-jak można nie trafić w dobitce do pustej bramki,co się z nim dzieje ??? Nie mamy odrobiny szczęścia i brak tej lewej ręki na rozegraniu,ale będziemy walczyć dalej i poszukamy punktów u wyżej notowanych rywali.Pozdrawiam

• 9 9

• idą w ślady kręcących motorkami

• 5 2

• I z kim Oni mają ciułać te punkty?!

Potencjalni rywale do punktów w zawrotnym tempie się uszczuplają.

• 7 0

• (2)

Grzecho,okradli nas sędziowie? A może okradli nas trenerzy nieudolnie prowadząc zespół i frajersko go osłabiając (czerwona kartka Zdechłego)

• 8 1

• Do obiektywnego

Czerwień Zdechły dostał na 20 sek przed końcem spotkania i nie miało to już wpływu na wynik.Każdy miałby wielkie pretensje że po dobrym spotkaniu sędzia odbiera ci prawidłowo zdobytą bramkę a zatem i 1 punkt !!! Ja myślałem że wyjdę z siebie wrzeszcząc z trybun wśród lubińskich kibiców a co dopiero trener !!! Uważam że nas okradli sędziowie jeśli chodzi o ostatnią naszą akcję ale sami sobie jesteśmy winni że do tego dopuściliśmy drobnymi przestojami przez całe spotkanie !!! Lubin dał mam prezent w mikołajki a my dziś oddaliśmy im naszą pierwszą niedoszłą wygraną na wyjezdzie !! My się dopiero uczymy Superligi i zaczniemy takie spotkania wygrywać!!!

• 5 5

• Waszkiewicz pożegnano swego czasu w Kielcach, potem w Kwidzynie. Teraz pora na Gdańsk...

• 2 10

• Widzę Dawid (2)

w formie patrząc po twarzy daje z siebie wszystko

• 5 3

• wariat :D

• 0 3

• Jak najbardziej,czołowy zawodnik tego spotkania a oceniony przez nieoglądających poniżej Rakowskiego(który zagrał totalne zero) i tego nie mogę zrozumieć !!! Paranoja !!! Kto mu tak niskie noty wystawia ??? Jakieś uprzedzenia ???