Energa Wybrzeże Gdańsk bez punktu w Szczecinie, teraz kadra

Energa Wybrzeże Gdańsk

Gdańscy szczypiorniści kończą sportowy rok 2018 porażką
Gdańscy szczypiorniści kończą sportowy rok 2018 porażką Mateusz Słodkowski

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk przegrali w 14. kolejce PGNiG Superligi na wyjeździe z Sandrą Spa Pogonia Szczecin 27:34 (14:15). To przykre zakończenie roku dla ekipy Marcina Lijewskiego, gdyż dla rywali to dopiero trzecia wygrana w tym sezonie. Gra gości posypała się po przerwie, a szczególnie dużo do życzenia pozostawiała defensywa

Sandra Spa Pogoń: Teterycz, Bartosik, Zapora - Rybski 7, Bosy 6, Krupa 6, Fedeńczak 5, Matuszak 4, Miłek 2, Wąsowski 2, Radosz, Jońca, Zaremba, Mróz.

ENERGA WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Kondratiuk 8, Oliveira 6, Salacz 3, Papaj 2, Sulej 2, Prymlewicz 2, Wróbel 2, Rutkowski 1, Komarzewski 1, Gajek, Wołowiec, Adamczyk, Bednarek

Już w 2. minucie spotkania wynik otworzył Wojciech Prymlewicz, gospodarze wprawdzie szybko wyrównali, ale to zespół z Gdańska miał więcej z gry. Gdańszczanie podkręcili tempo zwłaszcza między 14 a 18 minutą i wówczas z remisu 6:6, wyszli na prowadzenie 9:6. Niestety nie zdołali go powiększyć a w 22 minucie znów był remis. W końcówce pierwszej połowy sposób na gdańszczan znalazł Wojciech Matuszak. Dzięki jego trzem bramkom szczecinianie wyszli na prowadzenie 13:12 i ich jednobramkowa przewaga utrzymała się już do końca pierwszej połowy.

Nadzieje gdańszczan na dobrą grę po przerwie podtrzymał Ramon Oliveira, który w 38.minucie trafił na 18:18. Później jednak gdańszczanie oddali inicjatywę. Seriami tracili bramki, co przy własnym braku skuteczności szybko odbiło się na wyniku. Na kwadrans przed końcem meczu było już 25:19, gdańszczanie między 47. a 50 minutą zerwali się raz jeszcze, ale ich seria zatrzymała się na trzech trafieniach z rzędu i wyniku 23:26. W końcówce znów gospodarze byli skuteczniejsi, a końcowy wynik był jednocześnie ich najwyższym prowadzeniem w piątek.

W poniedziałek w Gdańsku rozpocznie się konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski. Wśród powołanych do seniorskiej kadry znaleźli się Kamil Adamczyk, Adrian KondratiukPaweł Salacz z Wybrzeża, a także zawodnicy I-ligowego SMS Gdańsk Wojciech DadejMichał Olejniczak. Ze względu na uraz, w zajęciach nie będzie mógł wziąć Dadej.

We wtorek biało-czerwoni zameldują się w Rostocku, gdzie w środę o godz. 19 zagrają w towarzyskim meczu z Niemcami. Po powrocie, do 21 grudnia trenować będą we Władysławowie.

Reprezentacja Polski na mecz z Niemcami i konsultację we Władysławowie:
Ignacy Bąk, Jan Czuwara, Mateusz Kornecki, Szymon Sićko (Górnik Zabrze), Michał Daszek , Przemysław Krajewski, Adam Morawski (Wisła Płock), Jan Klimków, Adam Malcher, Kamil Mokrzki (Gwardia Opole), Kamil Adamczyk, Adrian Kondratiuk, Paweł Salacz (Wybrzeże Gdańsk), Genda Paweł (VfL Lübeck-Schwartau), Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk), Paweł Krupa (Pogoń Szczecin), Arkadiusz Moryto (PGE Vive Kielce), Paweł Paczkowski (Motor Zaporoże)

Wyniki 14 kolejki:

• Sandra Spa Pogoń Szczecin - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 34:27 (15:14)
  • ARKA GDYNIA - NMC Górnik Zabrze 19:31 (9:15)
  • PGE VIVE Kielce - Gwardia Opole 40:30 (21:12)
  • Orlen Wisła Płock - Energa MKS Kalisz 30:18 (16:7)
  • MMTS Kwidzyn - Stal Mielec 29:20 (18:10)
  • Piotrkowianin - Chrobry Głogów 30:27 (15:13)
  • Zagłębie Lubin - Azoty Puławy 31:28 (16:15)
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (15)

30.01 (śr) ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk Piotrkowianin
10.01 (czw) godz.19:30 Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 18:25 ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
07.12 (pt) godz.18:30 Sandra Spa Pogoń Szczecin 34:27 ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
27.11 (wt) godz.20:15 PGE Vive Kielce 42:28 ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
23.11 (pt) godz.18:30 ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk 33:27 ARKA Gdynia LIVE!
18.11 (nd) godz.17:30 Górnik Zabrze 28:19 ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
11.11 (nd) godz.13:00 ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk 25:28 Gwardia Opole
04.11 (nd) godz.17:00 ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk 29:25 Zagłębie Lubin
17.10 (śr) godz.18:00 Chrobry Głogów 26:21 ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
14.10 (nd) godz.17:00 ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk 29:23 Stal Mielec