Energa Wybrzeże Gdańsk bez punktu w Szczecinie, teraz kadra

Marta
7 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Gdańscy szczypiorniści kończą sportowy rok 2018 porażką Gdańscy szczypiorniści kończą sportowy rok 2018 porażką

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk przegrali w 14. kolejce PGNiG Superligi na wyjeździe z Sandrą Spa Pogonia Szczecin 27:34 (14:15). To przykre zakończenie roku dla ekipy Marcina Lijewskiego, gdyż dla rywali to dopiero trzecia wygrana w tym sezonie. Gra gości posypała się po przerwie, a szczególnie dużo do życzenia pozostawiała defensywa

Sandra Spa Pogoń: Teterycz, Bartosik, Zapora - Rybski 7, Bosy 6, Krupa 6, Fedeńczak 5, Matuszak 4, Miłek 2, Wąsowski 2, Radosz, Jońca, Zaremba, Mróz.

ENERGA WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Kondratiuk 8, Oliveira 6, Salacz 3, Papaj 2, Sulej 2, Prymlewicz 2, Wróbel 2, Rutkowski 1, Komarzewski 1, Gajek, Wołowiec, Adamczyk, Bednarek

Już w 2. minucie spotkania wynik otworzył Wojciech Prymlewicz, gospodarze wprawdzie szybko wyrównali, ale to zespół z Gdańska miał więcej z gry. Gdańszczanie podkręcili tempo zwłaszcza między 14 a 18 minutą i wówczas z remisu 6:6, wyszli na prowadzenie 9:6. Niestety nie zdołali go powiększyć a w 22 minucie znów był remis. W końcówce pierwszej połowy sposób na gdańszczan znalazł Wojciech Matuszak. Dzięki jego trzem bramkom szczecinianie wyszli na prowadzenie 13:12 i ich jednobramkowa przewaga utrzymała się już do końca pierwszej połowy.

Nadzieje gdańszczan na dobrą grę po przerwie podtrzymał Ramon Oliveira, który w 38.minucie trafił na 18:18. Później jednak gdańszczanie oddali inicjatywę. Seriami tracili bramki, co przy własnym braku skuteczności szybko odbiło się na wyniku. Na kwadrans przed końcem meczu było już 25:19, gdańszczanie między 47. a 50 minutą zerwali się raz jeszcze, ale ich seria zatrzymała się na trzech trafieniach z rzędu i wyniku 23:26. W końcówce znów gospodarze byli skuteczniejsi, a końcowy wynik był jednocześnie ich najwyższym prowadzeniem w piątek.

W poniedziałek w Gdańsku rozpocznie się konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski. Wśród powołanych do seniorskiej kadry znaleźli się Kamil Adamczyk, Adrian KondratiukPaweł Salacz z Wybrzeża, a także zawodnicy I-ligowego SMS Gdańsk Wojciech DadejMichał Olejniczak. Ze względu na uraz, w zajęciach nie będzie mógł wziąć Dadej.

We wtorek biało-czerwoni zameldują się w Rostocku, gdzie w środę o godz. 19 zagrają w towarzyskim meczu z Niemcami. Po powrocie, do 21 grudnia trenować będą we Władysławowie.

Reprezentacja Polski na mecz z Niemcami i konsultację we Władysławowie:
Ignacy Bąk, Jan Czuwara, Mateusz Kornecki, Szymon Sićko (Górnik Zabrze), Michał Daszek , Przemysław Krajewski, Adam Morawski (Wisła Płock), Jan Klimków, Adam Malcher, Kamil Mokrzki (Gwardia Opole), Kamil Adamczyk, Adrian Kondratiuk, Paweł Salacz (Wybrzeże Gdańsk), Genda Paweł (VfL Lübeck-Schwartau), Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk), Paweł Krupa (Pogoń Szczecin), Arkadiusz Moryto (PGE Vive Kielce), Paweł Paczkowski (Motor Zaporoże)

Wyniki 14 kolejki

• Sandra Spa Pogoń Szczecin - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 34:27 (15:14)
  • ARKA GDYNIA - NMC Górnik Zabrze 19:31 (9:15)
  • PGE VIVE Kielce - Gwardia Opole 40:30 (21:12)
  • Orlen Wisła Płock - Energa MKS Kalisz 30:18 (16:7)
  • MMTS Kwidzyn - Stal Mielec 29:20 (18:10)
  • Piotrkowianin - Chrobry Głogów 30:27 (15:13)
  • Zagłębie Lubin - Azoty Puławy 31:28 (16:15)
Marta

Opinie (15) 2 zablokowane

• Miszczowie ! Wszystkich ich do kadry. Wstyd

• 9 3

• No nie wierze to gdzie zdobywać punkty ? Albo Szczecin zagrał super zawody albo nasi zlekceważyli przeciwnika !!!

• 13 2

• Szkoda kasy na takie badziewie

Sponsor jest, kasa jest, tylko granie jest na poziomie I ligi.
    Blamaż w Szczecinie to dowód ze to amatorska drużyna a płacą im jak zawodowcom.
    Play-offy ? hahahaha kabaret

• 6 7

• Bogdan Wenta: (8)

"To niesamowite uczucie, mieć obok kogoś, kto naprawdę w ciebie wierzy, czasem jeszcze mocniej niż ty sam". Chłopaki, nie przepier...cie tego, bo takich, co w Was wierzą jest wielu.

• 8 3

• Ty w nich wierzysz (5)

a oni maja ciebie w d.... . Niestety to jest problem.

• 4 4

• Zawsze bede w nich wierzyć (4)

Wiem, co znaczy mieć w pracy gorsze dni. Taki tez trafił sie Chłopakom. Mam pewność, ze się zrehabilitują z nawiązką, bo to Chłopcy z charakterem.

• 9 2

• a ile tych gorszych dni już było (3)

w tym sezonie? popatrz w tabelę , ona nie kłamie

• 2 2

• (2)

Jeśli dopasuje się oczekiwania proporcjonalnoe do budżetu, to okaże się, że wszystko jest na miejscu.

• 5 0

• rozumiem ze budżet jest zbyt wysoki (1)

na ich poziom

• 1 2

• Problem ze zrozumieniem.

• 2 1

• (1)

Podpisuje się pod Twoim wpisem, autorstwa Bogdana Wenty.
      Szkoda, że różnica bramkowa jest tak duża...

• 3 0

• Takie wypadki się zdarzają. Pewnie, że w przegranej nie ma nic fajnego i wszyscy czujemy się zawiedzeni, ale żeby tak od razu wątpić w sens istnienia klubu?
        To jest sport. Gdyby wszystko szło zgodnie z przewidywaniami, to nie byłoby w nim żadnej atrakcji.

• 2 1

• Przykra niespodzianka

Liczył na zwycięstwo naszych piłkarzy a tu klops. Cieszy tylko dobra forma Ramona jak i Adriana, oby władze klubu były w stanie wzmocnić zespół by mieli z kim grać.