Wygrane Wybrzeża w PP i SMS w I lidze

28 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 20:43 (28 października 2015)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Paweł Ćwikliński zdobył w meczu z Pomezanią 9 bramek. Paweł Ćwikliński zdobył w meczu z Pomezanią 9 bramek.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Polski Cukier Pomezania Malbork 35:27 (20:17) i zdobyli regionalny Puchar Polski. Dzięki temu osiągnięciu czerwono-biało-niebiescy zagrają na szczeblu centralnym tych rozgrywek. Tam po przebrnięciu dwóch kolejnych etapów, będą mogli zmierzyć się z zespołami z PGNiG Superligi. W I lidze zaprezentują się w sobotę o godz. 16 goszcząc Meble Wójcik Elbląg. Już w środę kolejkę rozegrał SMS Gdańsk, który pokonał we własnej hali MKS Poznań 32:26 (16:9).

WYBRZEŻE: Sokołowski, Plaszczak - Ćwikliński 9, Abram 8, Prymlewicz 5, Sulej 3, Papaj 2, Kornecki 2, Rogulski 2, Niedziółka 1, Kondratiuk 1, Bednarek 1, Skrzypczak 1, Dworaczek, Suwisz.

POLSKI CUKIER POMEZANIA: Kądziela, Kochański - Nowaliński 6, Boneczko 6, Michałów 4, Maluchnik 3, Perwenis 3, Gryz 2, Dobosz 2, Nawrocki 1, Cielątkowski, Dawidowski, Dukszto.

SPRAWDŹ, GDZIE I KIEDY GRAJĄ TRÓJMIEJSCY SZCZYPIORNIŚCI I SZCZYPIORNISTKI W TYM TYGODNIU

Gdańszczanom, którzy w tym sezonie walczą o powrót do elity, bardzo zależały na tym, by jeszcze w tym sezonie skonfrontować się z rywalem z krajowej czołówki. Dlatego też do walki o awans szczebel centralny ruszyli od pierwszej minuty. Znakomicie mecz rozpoczął Patryk Abram. Skrzydłowy potrzebował zaledwie 11 minut na zdobycie aż 5 bramek.

Po kwadransie gry Wybrzeże prowadziło już 13:4 i gdy wydawało się, że goście leżą już na przysłowiowych deskach, poderwali się do gry głównie za sprawą Marka Boneczko. Drugie 15 minut pierwszej połowy na swoją korzyść zdecydowanie rozstrzygnęli malborczanie, którzy zminimalizowali straty do zaledwie 3 bramek.

Po przerwie Wybrzeże ponownie zwarło szeregi w defensywie. Przez nieco ponad kwadrans gospodarze stracili zaledwie trzy bramki. Na skrzydle brylował natomiast Paweł Ćwikliński, który poprowadził zespół do pewnego zwycięstwa.

Na szczeblu centralnym Pucharu Polski Wybrzeże Wybrzeże awansowało na szczebel centralny Pucharu Polski. W I rundzie weźmie udział 16 zwycięzców pucharów wojewódzkich, którzy po losowaniu utworzą pary. O awansie do kolejnej rundy zadecyduje jeden mecz. W II etapie spośród 8 zwycięskich zespołów wyłonione zostaną cztery pary, które również zagrają między sobą jeden mecz, a zwycięzcy uzyskają awans do 1/8 finału. Tam będzie czekało już 12 zespołów z Superligi.

Już w sobotę o godz. 16 Wybrzeże czeka mecz w I lidze. Gdańszczanie zmierzą się z trzecią drużyną tabeli - Meble Wójcik Elbląg. W tym kontekście nieco może martwić fakt, że mecz z Pomezanią z urazem barku skończył Łukasz Rogulski, który końcówkę spotkania przesiedział na ławce rezerwowych.

SMS: Kozłowski, Wenta, Bartosik - Moryto 9, Sićko 8, Salacz 5 Skuciński 4, Ziółkowski 4, Jarosiewicz 2, Marszałek Mauer, Pedryc, Piekarski, Krzyżanowski.

MKS: Góral, Zarzycki, Kieder, Żochowski 1, Grycman, Badowski, Kasperczak 1, Przedpełski 2, Pochopień 3, Tokaj 8, Bekisz 4, Bartłomiejczyk 7, Niedzielak

Z kilkudniowym przyspieszeniem weekendową kolejką rozegrali szczypiorniści SMS Gdańsk. Licealiści, którzy pochodzą z różnych stron Polski i ze względu na Dzień Wszystkich Świętych, na weekend udadzą się w rodzinne strony, pokonali w środę we własnej hali MKS Poznań 32:26 (16:9).

Podopieczni Jana Prześlakiewicza poszli za ciosem odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu. Gdańszczanie znakomicie rozpoczęli spotkanie w defensywie. Szybko objęli prowadzenie 7:1 i po udanym otwarciu spokojnie kontrolowali przebieg spotkania.

Kolejny mecz z rzędu znakomitą dyspozycję strzelecką zaprezentował Arkadiusz Moryto, który po 12 bramkach rzuconych grudziądzanom, tym razem zaliczył 9 trafień. Wiele nie ustępował mu Szymon Sicko, który zdobył w środę bramkę mniej.

Po przerwie licealiści prowadzili nawet różnicą ośmiu trafień. Później nieco spuścili z tonu i choć goście zdołali zmniejszyć te straty, o dogonieniu gospodarzy nie mogło być mowy.