Wybrzeże nie sprostało Chrobremu

1 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Łukasz Rogulski zdobył najwięcej bramek dla Wybrzeża w Głogowie, ale i po szóstym wyjazdowym meczu w tym sezonie gdańscy szczypiorniści pozostali bez punktu. Łukasz Rogulski zdobył najwięcej bramek dla Wybrzeża w Głogowie, ale i po szóstym wyjazdowym meczu w tym sezonie gdańscy szczypiorniści pozostali bez punktu.

Piłkarze ręczni Wybrzeża ukończyli pierwszą rundę rozgrywek bez punktu zdobytego na wyjeździe. W 11. kolejce gdańszczanie ulegli Chrobremu w Głogowie 22:25 (10:10), a o niepowodzeniu zadecydowało siedem bramek straconych z rzędu od korzystnego wyniku 14:13 i aż osiem karnych minut w tym okresie. W najbliższą sobotę o godzinie 17:00 podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka rywalizację rewanżową w sezonie zasadniczym rozpoczną od derbowego spotkania we własnej hali z MMTS Kwidzyn.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Sokołowski, Plaszczak - Nilsson 1, Abram 5, Kornecki 2, Rogulski 7, Sulej 1, Rakowski 1, Kondratiuk 1, Jasowicz, Mogielnicki 3, Adamski 1, Prymlewicz, Papaj

Beniaminek PGNiG Superligi przed wyprawą do Głogowa miał na koncie pięć wyjazdowych porażek. Jednak ostatnia przegrana, 22:25 w Kielcach i dzielna postawa przeciwko mistrzom Polski, pozwalała mieć nadzieje, że lada mecz zła passa poza Gdańskim dobiegnie końca.

WYBRZEŻE POSTAWIŁO SIĘ MISTRZOM

Przeciwko Chrobremu Wybrzeże nie mogło zagrać w pełnym składzie, gdyż Marcin Lijewski dostał zgodę na występy w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Jednak i rywale mieli swoje kłopoty. Trzy ostatnie mecze ligowe przegrali, a w tabeli byli lepsi od beniaminka zaledwie o 2 punkty.

SPRAWDŹ, JAK WIEDZIE SIĘ MARCINOWI LIJEWSKIEMU W DRUŻYNIE MISTRZA IRANU

Gdańszczanie do gry wyszli w bojowych nastrojach. Rejestr bramkowy otworzył Patryk Abram, a po dwóch akcjach z rzędu Łukasza Rogulskiego zrobiło się 3:0. 2-3 bramki przewagi gdańszczanie utrzymywali aż do 25. minucie, gdy były jeszcze 10:7.

Dopiero feralna końcówka pierwszej połowy i trzy bramki stracone z rzędu sprawiły, że Wybrzeże na przerwę zeszło tylko z remisem 10:10. Gospodarzy do walki poderwał Marek Świtała. Przed przerwą zdobył 6 bramek, a od razu po zmianie stron dorzucił kolejną.

PRZECZYTAJ, KTÓRY PIŁKARZ RĘCZNY WYBRZEŻA JEST TAK SPRAWNY JAK BRUCE LEE?

Przerwa w grze nie ostudziła bowiem animuszu miejscowych. Po zmianie stron to Chrobry zdobył dwie bramki z rzędu, po raz pierwszy tego dnia obejmując prowadzenie 12:10.

Między 33. a 39. minutą Wybrzeżu udało się zdobyć cztery bramki, na które miejscowi odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Po bramce Krzysztofa Mogielnickiego było 14:13 dla gości.

Wybrzeże mecz przegrało między 39. a 48. minutą, gdy straciło siedem bramek z rzędu! W tym okresie gdańszczanie nie radzili sobie z grą w osłabieniu. Najpierw na ławkę kar trafił Dawid Nillson, po chwili Mogielnicki, a potem jeszcze podwójne wykluczenie za niesportowe zachowanie sędziowie wlepili Piotrowi Papajowi.

Wynik 14:20 nie załamał jeszcze zupełnie Wybrzeża. Goście rzucili się w pościg. W 57. minucie Abram zdołał zdobyć kontraktową bramkę na 22:23. Niestety, do końca spotkania rosło już tylko konto po stronie zdobyczy miejscowych.

Wyniki 11 kolejki

• Chrobry Głogów - WYBRZEŻE GDAŃSK 25:22 (10:10)
  • Nielba Wągrowiec - Górnik Zabrze 27:34 (12:16)
  • Zagłębie Lubin - Vive Tauron Kielce 25:48 (14:28)
  • Gaz-System Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 29:37 (17:19)
  • Śląsk Wrocław - PGE Stal Mielec 17:27 (9:12)
  • Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 31:29 (14:14)

Opinie (14)

• Pomyłka (4)

Na tak ważny mecz pozwala się Lijewskiemu wyjechać po szmal na turniej to tak jak sprinter przed ważnym biegiem strzela sobie w kolano! Brawo działacze!

i, co więcej żaden z nich nie ukrywa "...przy tak lukratywnej ofercie mało Kto
      by się nie skusił..." a jeśli jednemu zawodnikowi płaci się nierzadko równowartość
      połowy sezonu kontraktowego w danym/macierzystym klubie
      (w ujęciu europejskiej ręcznej, w której płaci się nieźle, nie polskiej SL)
      to można sobie wyobrazić, że nie jest to zły pieniążek.
      ps. Poza tym z artykułu wynika...
      "Wybrzeże mecz przegrało między 39. a 48. minutą, gdy straciło siedem bramek z rzędu! W tym okresie gdańszczanie nie radzili sobie z grą w osłabieniu. Najpierw na ławkę kar trafił Dawid Nillson, po chwili Mogielnicki,
      a potem jeszcze podwójne wykluczenie za niesportowe zachowanie sędziowie wlepili Piotrowi Papajowi."
      ... że nadal trochę za dużo emocji i gorących głów.
      Ale ja cały czas trzymam kciuki i wierze w utrzymanie.
      Odbieram I-rundę jesienno-zimową, jako naukę=zderzenie się z Super Ligą
      i!... przetarcie się przez zespoły SL i ich styl gry, co, jak sadzę, może naiwnie,
      przyniesie dobry skutek.
      Zresztą końcówka artykułu i wczorajsza transmisja na "SF" potwierdzała "to".., że jest potencjał i chęć gry i uzyskiwania dobrych wyników.
      "Wynik 14:20 nie załamał jeszcze zupełnie Wybrzeża. Goście rzucili się w pościg. W 57. minucie Abram zdołał zdobyć kontraktową bramkę na 22:23."
      Jak się młode głowy ochłodzą XD, to będzie dobrze.

• 4 1

• Pomyłka to ty masz na drugie !!!

W jakich ty realiach żyjesz ??? Marcin przeszedł na pewnych warunkach do Wybrzeża za o wiele mniejsza kasę którą mógłby otrzymać od wielu klubów superligowych które bardzo chętnie by widziały go u siebie w składzie,więc przystano na warunek jego wyjazdu właśnie na ten turniej a że akurat się złożyło że tych dwóch przeciwników jest w naszym zasięgu to już tylko przypadek,na pewno lepiej by było zagrać w tym terminie z Vive i Wisłą ale tak nie jest i trzeba się z tym pogodzić.Teraz runda rewanżowa i jestem w 100% pewny że zaczniemy punktować znacznie częściej niż do tej pory (frycowe już zapłaciliśmy) teraz będzie tylko lepiej !!! Wspomnicie moje słowa że pozostaniemy w superlidze na dłużej !!! A Marcinowi nie można mieć tego za złe bo to na pewno nam powinno bardziej zależeć na tym że jest w Wybrzeżu a nie odwrotnie.I pisanie w ten sposób jak ty to opisałeś a przy tym ile łapek dostałeś świadczy tylko o niewiedzy na temat tego transferu i narzekać na zarząd i przede wszystkim na Szeryfa !!! Pozdrawiam

• 1 1

• Z Lijkiem by wygrali

Oby ta strata punktów, nie miała znaczenia na koniec sezonu! Jak widać ponownie w ostatnich 4 minutach nie mogliśmy zdobyć bramki, a w 2 połowie znowu przytrafił się nam przestój.
    To już powoli zaczyna być męczące i nudne!