Łączpol przegrał trzy razy, wygrał raz

20 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 18:47 (21 grudnia 2016)
Edyta Majdzińska i jej podopieczne starają się wykorzystać przerwę w rozgrywkach na szlifowanie formy podczas turnieju w Koszalinie. Tam wygrały jednak tylko jeden z czterech meczów Edyta Majdzińska i jej podopieczne starają się wykorzystać przerwę w rozgrywkach na szlifowanie formy podczas turnieju w Koszalinie. Tam wygrały jednak tylko jeden z czterech meczów

Szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS rozpoczęły dwudniowy, przedświąteczny turniej w Koszalinie. Na inaugurację zmagań pokonały UKS PCM Kościerzyna 36:25 (24:11), Natomiast w drugim meczu uległy Startowi Elbląg 24:32 (13:18). Natomiast drugiego dnia uległ Selgrosowi Lublin 26:10 (13:18) i Enerdze AZS Koszalin 24:26 (12:18). To sprawiło, że zajął przedostatnie miejsce.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Selgros Lublin 26:40 (13:18)

AZS ŁĄCZPOL AWFIS:
Chojnacka, Kaujmowa - Pasternak 4, Mazurek, Gędłek 3, Kalska 1, Żukowska 4, Górna, Ciura, Karwecka 1, Cirjan 1, Skonieczna 2, Świerczek 4, Masna 4, Tomczyk 2

Akademiczki szlifowały formę podczas Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W nim grały już bez Kingi Lalewicz, która w tygodniu rozwiązała kontrakt z gdańskim klubem. Zabrakło także kontuzjowanej Moniki Stachowskiej.

Drugi dzień turnieju szczypiornistki Łączpolu rozpoczęły od starcia ze zmierzającym po zwycięstwo w zmaganiach Selgrosem. W nim zabrakło na boisku Karoliny Siódmiak.

Choć mecz od trafienia zaczęła Katarzyna Skonieczna, to kolejne cztery trafienia padły łupem lublinianek. i choć w ataku wyróżniały się Katarzyna Pasternak, Justyna Świerczek i Paulina Masna, które zdobyły po 4 bramki, to za początek starcia nie udało się już gdańszczankom zrewanżować.

Mało tego także drugą połowę zaczęły bardzo słabo. A Selgros szybko to wykorzystał. Zdobył 5 bramek z rzędu i w 36. min. Łączpol przegrywał już różnicą 10 bramek, tym samym mistrzynie Polski całkowicie przejęły kontrolę nad rywalizacją.

Energa AZS Koszalin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 26:24 (18:12)

Chojnacka, Kajumowa - Pasternak 1, Mazurek, Głędek, Żukowska, Górna 7, Ciura 1, Karwecka, Cirjan, Skonieczna 5, Świerczek 1, Masna 2, Tomczyk 1

Na zakończenie zmagań gdańszczanki uległy drużynie z Koszalina i zajęły przedostatnie miejsce w turnieju. Choć tym razem do druga połowa była atutem gdańskich szczypiornistek. W niej rzuciły się w pogoń za gospodarzem turnieju. W końcówce, po trafieniu Pauliny Masnej zeszły do dwubramkowej straty (26:24). Niestety rywalki na więcej nie pozwoliły.

VISTAL WYGRAŁ TURNIEJ W ELBLĄGU

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - UKS PCM Kościerzyna 36:25 (24:11)

AZS ŁĄCZPOL AWFiS:
Chojnacka, Kajumowa - Pasternak 5, Mazurek 3, Gędłek 1, Siódmiak 1, Kalska 5, Żukowska 1, Górna 4, Ciura 2, Cirjan 3, Skonieczna 3, Masna 2, Tomczyk 2, Karwecka 4

Pierwsza dnia, drużyna Edyty Majdzińskiej na inaugurację zmagań zmierzyła się z zespołem z Kościerzyny i pokazała bardzo ofensywną grę. Już do przerwy rzuciły przedostatniemu zespołowi Superligi Kobiet aż 24 bramki. W całym meczu prym w ofensywie wiodły Katarzyna PasternakKarolina Kalska. Każda z nich zaliczyła po 5 trafień.

I choć po zmianie stron gdańszczanki zbierały siły przed kolejnym spotkaniem, to nie roztrwoniły 13-bramkowej zaliczki sprzed przerwy.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Start Elbląg 24:32 (13:18)

Chojnacka, Kajumowa - Pasternak 4, Mazurek 1, Siódmiak 1, Górna 3, Ciura 3, Kalska 3, Żukowska 5, Masna 1, Gędłek 1, Cirjan 1, Karwecka, Świerczek 1

Niestety w drugim starciu zespół Łączpolu nie był już tak skuteczny w ataku. Od stanu 4:3 rywalki rzuciły trzy kolejne bramki i szybko odjechały Łączpolowi. Za chwile zespół Majdzińskiej przegrywał już 4:11. Od tego momentu zaczęła się kontrola Startu nad wynikiem i choć gdańszczankom udało się tuż przed przerwą doprowadzić do rezultatu 13:16, to jeszcze zanim zmieniły strony straciły dwie bramki.

W drugą połowę weszły dwoma trafieniami, ale Start był w stanie odpowiedzieć tak samo. I tak już było do końca meczu. Kiedy Łączpolowi udawało się zdobyć parę bramek z rzędu, za chwilę to samo czyniła drużyna z Elbląga.