Popisowa gra AZS Łączpolu po przerwie

mik
17 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Katarzyna Pasternak (nr 2) była najskuteczniejszą zawodniczką Łączpolu w starciu z KPR Jelenią Górą. Skrzydłowa zdobył 5 bramek. Katarzyna Pasternak (nr 2) była najskuteczniejszą zawodniczką Łączpolu w starciu z KPR Jelenią Górą. Skrzydłowa zdobył 5 bramek.

Piłkarki ręczne AZS Łaczpol AWFiS Gdańsk pokonały we własnej hali KPR Jelenia Góra 31:21 (14:12) i po trzech kolejkach PGNiG Superligi Kobiet pozostają niepokonane. Podopieczne Edyty Majdzińskiej zwycięstwo zapewniły sobie dobrą grą po przerwie. Dzięki solidnej grze w defensywie gospodynie wyprowadzały kontry, które pozwoliły im na zbudowanie bezpiecznej przewagi.

W NIEDZIELĘ RÓWNIEŻ DUŻA DAWKA PIŁKI RĘCZNEJ W TRÓJMIEŚCIE. SPRAWDŹ, GDZIE IŚĆ NA MECZ

AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK - KPR JELENIA GÓRA 31:21 (14:12)
ŁĄCZPOL:
Kajumowa, Chojnacka - Pasternak 5, Mazurek, Stachowska 3, Gędłek 4, Siódmiak 3, Kalska 3, Żukowska 4, Górna 2, Ciura 1, Cirjan, Skonieczna 4, Masna 2

KPR: Ciesiółka, Filończuk - Bielecka, Bilenia 6, Tomczyk, Maziarz, Kobzar 9, Załoga 3, Jasińska 2, Kanicka, Oreszczuk, Janas, Koc 1

AZS ŁĄCZPOL AWFiS Gdańsk
KPR Jelenia Góra

99% 302 typowania AZS ŁĄCZPOL AWFiS Gdańsk
1% 2 typowania KPR Jelenia Góra

Początek spotkania należał do faworyzowanych gospodyń, które po 11 minutach prowadziły 8:4. Na środku rozegrania piłki między swoje koleżanki mądrze rozdzielała Karolina Siódmiak, a gdańszczanki bardzo solidnie pracowały w defensywie. Przyjezdnym sygnał do ataku dała Sabina Kobzar. Rozgrywająca, która w przeszłości występowała w Gdyni chwilę po pierwszym kwadransie miała na swoim koncie 6 bramek, w tym 4 z rzutów karnych.

REMIS ŁĄCZPOLU W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Od 18 do 25 minuty podopieczne Edyty Majdzińskiej nie zdobyły ani jednej bramki, co pozwoliło rywalkom złapać kontakt. Trenerka gdańskiego klubu poprosiła zatem o czas, a chwilę później impas strzelecki przerwała rzutem ze skrzydła Patrycja Ciura. Wynik pierwszej połowy na 14:12 ustaliła rozgrywająca KPR Tetiana Bilenia, która już po zakończeniu regulaminowego czasu gry zdobyła bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.

Po przerwie świetny fragment zanotowała Katarzyna Skonieczna, która zanotowała dwa trafienia, a po niedługo potem świetnym podaniem znalazła na kole Monikę Stachowską. Przyjezdne w drugiej połowie miały olbrzymi problem ze zdobywaniem bramek i często myliły się w ataku. To pozwoliło miejscowym na uruchomienie kontr, do których świetnie biegała Katarzyna Pasternak. Po jej bramce w 44. minucie było 22:16 dla gdańszczanek.

Z biegiem czasu przewaga miejscowych wzrastała, a swoje szanse otrzymała m. in. lewa rozgrywająca Martyna Żukowska. Pozyskana przed sezonem z UKS PCM Kościerzyny szczypiornistka zaliczyła "wejście smoka", zdobywając w krótkim czasie 4 bramki. Ostatecznie Łączpol zdecydowanie pokonał rywalki z Jeleniej Góry i wciąż pozostaje niepokonany w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet.

Wyniki 3 kolejki

• AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK - KPR Jelenia Góra 31:21 (14:12)
  • Pogoń Baltica Szczecin - VISTAL GDYNIA (przełożony na 9.11)
  • Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 23:26
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Piotrcovia 31:30 (16:18)
  • UKS PCM Kościerzyna - Selgros Lublin 17:30 (10:14)
  • Start Elbląg - KPR Kobierzyce 33:18 (13:12)

• wynik najważniejszy

Ale to nie był dobry mecz naszego zespołu. Dużo prostych błędów i niedokładności w pojedynku z baaardzo słabym teamem, mając ogromną przewagę fizyczną. W Jeleniej tylko Kobzar i Ciesiółka na dobrym poziomie, obydwie byłyby wzmocnieniem Laczpolu. Nasza bramka była dziś naprawdę słabiutka. Najważniejszy jest jednak wynik więc gratulacje za pewne, zasłużone zwycięstwo i miłą niespodziankę po meczu

• 6 2

• statystyki AZS-u (2)

Chojnacka 3/10 = 30% (z gry 3/8, karne 0/2), KAJUMOWA 2/16 = 12,5% (2/12, k 0/4, 2 asysty) - PASTERNAK 5 (5/6, 1 as., 3 przechwyty, 1 strata, 1 karny wywalczony), STACHOWSKA 3 (3/4, 1 as., 1 blok, 1 k.w., 1 karny zawiniony, Ż, 4 min.), Mazurek 0 (0/1, 1 asysta, 1 faul ofensywny-, 1 k.w.), Gędłek 4 (4/6, 2 as., 1 s, 1 rzut zablokowany), SIÓDMIAK 3 (3/8, 10 as., 1 bl., 2 f.o.+, 1 k.z.), Kalska 3 (k 3/3, 2 p, 1 k.z.), Żukowska 4* (4/6), GÓRNA 2 (2/4, 1 k.z., Ż), Ciura 1 (1/4, 1 as., 2 p), Cirjan 0 (2 f.o.-, 2 min.), Lalewicz 0 (1 bl.), SKONIECZNA 4 (4/9, 5 as., 1 bl.), MASNA 2 (2/4, 2 as., 2 f.o.+, 1 f.o.-, 2 k.z., Ż), Karwecka - nie grała.

*pierwsze bramki w barwach AZS

Następny mecz za tydzień na wyjeździe z KPR Kobierzyce o 17:00.

• 2 3

• PS

Masna też dziś rzuciła swoje pierwsze bramki dla AZS.

• 2 0

• PS 2

A tak w ogóle wczorajsze zwycięstwo było najwyższym odniesionym do tej pory przez AZS Łączpol w ekstraklasie - jeśli doliczyć mecze starego AZS-u, jest to najwyższa wygrana od 28.03.2009 (wyjazdowe zwycięstwo 42:29 nad AZS AWF Warszawa).