Wiadomości

stat

Szczypiornistki Arki wycofują się z ligi. Gdynia nie zdąży pomóc

SPR Arka Gdynia

Najnowszy artukuł na ten temat

Ile Gdańsk zapłaci klubom za promocję miasta? Lechia otrzyma najwięcej

Nie udało się znaleźć ratunku dla szczypiornistek Arki. Pomoc z miasta mogła przyjść dopiero od stycznia, a to stanowczo za późno.
Nie udało się znaleźć ratunku dla szczypiornistek Arki. Pomoc z miasta mogła przyjść dopiero od stycznia, a to stanowczo za późno. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Szczypiornistki Arki Gdynia wycofują się z rozgrywek Superligi. Tragiczną sytuację zadłużonego klubu ratować miała pomoc miasta, ale Gdynia może przyznać mu pieniądze dopiero po nowym roku. - To za późno. Stowarzyszenie ma zostać postawione w stan likwidacji. Dziewczyny rozjeżdżają się do domów - mówi nam rozgoryczony szkoleniowiec Marcin Markuszewski, który w niedzielę miał poprowadzić zespół przeciwko UKS PCM Kościerzyna.Nie będzie pomocy dla szczypiornistek Arki Gdynia. Zadłużonemu klubowi z początkiem listopada wygasa warunkowa licencja na występy w Superlidze. Aby ją przedłużyć, potrzebne było 30 tys. zł. To nie rozwiązałoby jednak problemu, gdyż Arce brakuje finansów na bieżące wydatki.

Ostatnią deską ratunku był pomysł, aby miasto wcześniej przelało choćby część pieniędzy z tytułu jesiennej promocji, które były szacowane na blisko 600 tys. zł.

TUTAJ PISALIŚMY O ZAWIESZENIU TRENINGÓW PRZEZ SZCZYPIORNISTKI ARKI I PLANACH ZAŁOŻENIA NOWEGO STOWARZYSZENIA

- To jest formalnie niemożliwe. Przedstawiciele miasta szukali rozwiązania, ale stanęło na tym, że do końca roku musielibyśmy funkcjonować bez jakichkolwiek środków. Czy jako stare czy nowe stowarzyszenie, środki z promocji najwcześniej moglibyśmy dostać w styczniu. Nie mamy pieniędzy na organizację meczu, nie mamy pieniędzy na zakwaterowanie dla zawodniczek, za to mamy wielomiesięczne zaległości. Dziewczyny podjęły decyzję, że rozjeżdżają się do domów. Zostaliśmy na lodzie, a nikt nie ma pomysłu co zrobić. Obecne stowarzyszenie ma zostać postawione w stan likwidacji - mówi nam trener Marcin Markuszewski.
PRZECZYTAJ LISTY, KTÓRE OPUBLIKOWAŁY SZCZYPIORNISTKI, ICH RODZICE ORAZ TRENERZY. JEDEN Z NICH SKIEROWANO DO MINISTRA SPORTU

Przypomnijmy, że już w niedzielę gdynianki miały mierzyć się we własnej hali z UKS PCM Kościerzyna. Arka występująca wcześniej jako: GTPR, Vistal, Vistal Łączpol i Łączpol, jeszcze dwa lata temu świętowała mistrzostwo Polski. W sumie gdyński klub ma na koncie dwa mistrzostwa kraju, wicemistrzostwo, cztery brązowe medale i trzy zdobyte z rzędu Puchary Polski. Wszystko to w latach 2010-16. Z sukcesami zajmował się też szkoleniem juniorek.

Gdynianki podzieliły los klubu z Gdańska. AZS Łączpol AWFiS wycofał się z rozgrywek Superligi w maju 2017 roku po zaledwie dwóch sezonach spędzonych w krajowej elicie, gdy ze sponsoringu wycofała się firma Łączpol. Problemy gdynianek zaczęły się po tym, gdy ze sponsoringu zrezygnował Vistal, ale klub funkcjonował dalej jako GTPR ze znacznie mniejszym budżetem. Jako Arka wystartował dopiero w obecnych rozgrywkach licząc przede wszystkim na wsparcie miasta.

PRZYPOMNIJ SOBIE JAK INFORMOWALIŚMY O WYCOFANIU SIĘ KLUBU Z GDAŃSKA

Opinie (108) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

SPR Arka Gdynia

Prezes klubu:
Beata Nowińska

Wiceprezes klubu:
Stefan Zegarlicki

Historia:

wrzesień 2019 - zgłoszenie drużyny do rozgrywek II ligi oraz zmiana nazwy zespołów we wszystkich kategoriach wiekowych na SPR Arka Gdynia

listopad 2018 - przejęcie grup młodzieżowych od GTPR Gdynia, który zakończył działalność oraz dokończenie sezonu 2018/19 pod szyldem SPR Gdynia

Kontakt:
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Gdynia
ul. Korzenna 5B/15​​​​​​​
81-587 Gdynia
 
 

Archiwum drużyny

wyniki w sezonie:
statystyki w sezonie:

Najczęściej czytane