Niedosyt GTPR Gdynia po porażce z liderem. Perła Lublin wyrwała zwycięstwo w końcówce

Michał Rudnicki
14 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Perła w pierwszych minutach nie radziła sobie z zatrzymaniem Aleksandry Zych, ale w końcówce rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść Perła w pierwszych minutach nie radziła sobie z zatrzymaniem Aleksandry Zych, ale w końcówce rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść

GTPR Gdynia przegrał na wyjeździe z Perłą Lublin 24:25 (16:11) w meczu pierwszej kolejki drugiej fazy PGNiG Superligi piłkarek ręcznych. To było najlepsze spotkanie gdynianek w ostatnich tygodniach. Lider tabeli po raz pierwszy na prowadzenie wyszedł dopiero w 57. minucie, ale wywalczył trzy punkty.

Perła: Gawlik - Gęga 6, Repelewska 4, Drabik 4, Rola 3, Achruk 3, Nestsiaruk 2, Migdaliowa 1, Nocuń 1, Rosiak 1, Matuszczyk

GTPR: Kordowiecka 1 - Zych 8, Machado-Matieli 4, Szarawaga 4, Janiszewska 2, Kozłowska 2, Pękala 1, Uścinowicz 1, Łabuda 1, Gutkowska, Błaszkowska, Śliwińska

GTPR Gdynia do meczu z niepokonanym w swojej hali liderem tabeli, Perłą Lublin, przystąpił bez kontuzjowanej kapitan Magdaleny Stanulewicz. Na lewym skrzydle zastępowała ją Jagoda Błaszkowska. Mimo ubytków w składzie i nie najlepszej dyspozycji w ostatnich tygodniach mistrzynie Polski w starciu z najlepszą drużyną fazy zasadniczej długo prezentowały się znakomicie - zarówno w obronie, jak i w ataku.

PRZECZYTAJ O POWODACH ABSENCJI MAGDALENY STANULEWICZ

Gdynianki szybko odskoczyły na trzy bramki. Zespół z Lublina nie radził sobie zwłaszcza z powstrzymaniem Aleksandry Zych, która już w ciągu niespełna siedmiu minut zgromadziła na koncie cztery trafienia - więcej niż cały zespół Perły (3:6). Na kole świetnie radziła sobie Joanna Szarawaga, a jej trzeci gol powiększył prowadzenie mistrzyń Polski do pięciu bramek (9:4).

Później do głosu zaczęły dochodzić gospodynie. GTPR jednak grał na tyle wysoko i aktywnie w obronie, że nawet w podwójnym osłabieniu nie stracił przewagi. Perła doprowadziła w tym okresie do stanu 9:10, ale kolejne minuty znów należały do przyjezdnych. Karę otrzymała Kinga Gutkowska. Jej koleżanki nie tylko nie wypuściły prowadzenia, ale za sprawą dwóch bramek świetnie dysponowanej Patricii Matieli powiększyły je do wyniku 14:10.

Rezultat pierwszej części gry na 16:11 ustaliła właśnie Brazylijka, która rzuciła z własnej połowy na pustą bramkę grających w osłabieniu lublinianek.

Początek drugiej odsłony był wyrównany. Kiedy w 37. minucie Paulina Uścinowicz przechwyciła piłkę i zdobyła bramkę na 18:12 dla drużyny z Gdyni, trudno było przypuszczać, że liderki tabeli będą w stanie odrobić tę stratę.

Na kolejne trafienie, autorstwa Katarzyny Janiszewskiej, GTPR musiał jednak czekać siedem minut. W tym czasie Perła zbliżyła się na dystans dwóch trafień (16:18).

W 52. minucie Marta Gęga zdobyła bramkę kontaktową na 21:22, a na pięć minut przed końcem Kinga Achruk doprowadziła do stanu 23:23. To był dopiero drugi remis, po wyniku 1:1. W 57. minucie ta sama zawodniczka wyprowadziła miejscowe na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie.

W kolejnych akcjach świetnymi interwencjami popisywała się bramkarka Perły, Weronika Gawlik, a Achruk powiększyła przewagę do dwóch trafień. Na 40 sekund przed końcem kontaktowego gola rzuciła Janiszewska, ale wynik 25:24 dla miejscowych nie uległ już zmianie.

12 UKS PCM Kościerzyna 23 3 1 1 18 602:791 12
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2018-03-16

Wyniki 23 kolejki

• o miejsca 1-6:
  • PERŁA LUBLIN - GTPR GDYNIA 25:24 (11:16)
  • Pogoń Szczecin - Energa AZS Koszalin 21:26 (14:19)
  • Kram Start Elbląg - Metraco Zagłębie Lubin 21:21 (12:11), karne 2:3
  • o miejsca 7-12:
  • Piotrcovia Piotrków Trybunalski - UKS PCM Kościerzyna 29:38 (16:23)
  • KPR Jelenia Góra - KPR Gminy Kobierzyce 21:21 (11:11) karne 0:3
  • Korona Handball Kielce - Ruch Chorzów 20:22 (13:10)

Opinie (16) 7 zablokowanych

• Brawo dla Kordowieckiej !!! (1)

6 bramek w tym sezonie to nie lada osiągnięcie . Ale samą bramką meczu się nie wygra do tego Panie prezesie są potrzebne dwie równorzędne siódemki. A tak dziewczyny spuchły i wygrany mecz trzeba spisać na straty . Tak się niestety kończy polityka krótkiej kołderki prowadzonej przez wszechmocnego Pana Gutettera . Nie da się przykryć dorosłego człowieka dziecięcą kołderką a tak wygląda prowadzona przez Pana drużyna !!!

• 15 1

• Korek

Będą mieli z niej pożytek w Lublinie.

• 3 0

• Siły!? (2)

Poprostu frajersko poraz kolejny końcówkę przegrały!!!

• 4 4

• Wiesz jaki jest jego największy bład ?

To że przyjął tą propozycje . Wolałbym być bezrobotnym niż podejmować się rzeczy niewykonalnych !

• 1 2

• Kager przestań

• 0 2

• (7)

dobrą statystykę ma ten "trener" :) - wygrana z Kościerzyną a reszta w kuper! Musi być mistrzem prowadzić 18-12 i przegrać! ale trenerem się jest a nie bywa!

• 5 2

• Odrzut ze Spójni Gdynia

• 2 0

• (2)

Z Kielcami też wygrały. W ręcznej traciło się nie takie przewagi, przypomnij sobie finał Ligi Mistrzów Vive - Veszprem ;).

• 1 1

• (1)

no tak ma tylko 7 reprezentantek w składzie :)

• 1 1

• Co ma do tego czy są tam reprezentantki czy ich nie ma? Lublin czy Lubin ma ich mniej i co z tego? Te drużyny mają zdecydowanie szerszy sklad i bardziej doświadczony. A u nas? Pierwsza siódemka to młode zawodniczki w wieku 22-25 lat (poza Patricią) a rezerwa to juniorki, których to pierwszy sezon w superlidze w wieku 18-19 lat.

• 3 1

• (2)

Proszę dać jemu czas.On się jeszcze dobrze nie poznał z zawodniczkami.

• 0 1

• Nie ma między nimi chemii i nie będzie! (1)

Zejdź na ziemię Forek!

• 1 0

• Dobrze Kager

• 0 1

• Dobry mecz (1)

Dobre zawody ! skuteczny system obrony do 40- 45 minuty (dobry pomysł trenera,widać progres ale bilans meczy pod jego "ręką" jest niestety bardzo słaby w porównaniu do poprzedników: porażki 1 z liderem, 2 z średnikami, 2 z dołem tabeli ) Niepotrzebne kary 2 minutowe w II połowie. Zawodniczki obu zespołów miały problemy z pokonaniem świetnych tego dnia bramkarek. Korek super. Cały zespół wygrywa i cały zespół przegrywa ale ....to kolejny mecz, gdzie trener wpuszcza na rozegranie " jeźdźca bez głowy" 3 błędy własne, z +5 robi się tylko +2 ... Czas na eksperymenty minął. Do wygrania zostało już tylko 27 punktów. Czekamy na serię 9 zwycięstw z rzędu (ostatni mecz pokazał, że są do tego podstawy). Brąz jest jeszcze w zasięgu - trzymam kciuki.