Vistal wciąż niepokonany w Superlidze

mik
1 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Żadna drużyna w Polsce nie ma pomysłu na pokonanie gdyńskich szczypiornistek. Na zdjęciu Monika Kobylińska (nr 8) i Joanna Szarawaga. Żadna drużyna w Polsce nie ma pomysłu na pokonanie gdyńskich szczypiornistek. Na zdjęciu Monika Kobylińska (nr 8) i Joanna Szarawaga.

Szczypiornistki Vistalu Gdynia odniosły czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczne Pawła Tetelewskiego pokonały na wyjeździe Energę AZS Koszalin 33:29 (17:12) i wciąż pozostają niepokonane na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. Po raz kolejny świetny mecz rozegrała Monika Kobylińska, która zdobyła 11 bramek. Druga z trójmiejskich ekip, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk swoje spotkanie rozegra w niedzielę w hali AWFiS. Jej przeciwnikiem będzie Metraco Zagłębie Lubin.

Energa AZS Koszalin - Vistal Gdynia 29:33 (12:17)
Energa: Kowalczyk, Wiercioch - Protsenko, Michałów 2, Roszak 8, Stasiak 1, Budnicka, Tracz 5, Domaros 1, Chmiel 2, Kaczanowska, Iznk 3, Sądej 6, Kołodziejska 1

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 4, Urbaniak 1, Dorsz 4, Kobylińska 11, Stanulewicz 2, Olszowa, Kozłowska 4, Matieli 1, Szarawaga 5, Borysławska, Macedo

Gdynianki świetnie rozpoczęły sobotnie spotkanie. Wynik otworzyła Joanna Kozłowska, a w 7. minucie po skutecznie wykończonej kontrze przez Katarzynę Janiszewską przyjezdne prowadziły 5:1. Chwilę później na ławkę kar powędrowała Monika Kobylińska, a gospodynie zdobyły trzy bramki z rzędu.

Po powrocie swojej liderki na parkiet Vistal zaliczył serię czterech trafień z rzędu i prowadził 9:4. Miejscowe nie potrafiły zbliżyć się do rywalek, bo choć regularnie zdobywały bramki, to nie mogły poradzić sobie z szalejącą Kobylińska i do przerwy przegrywały 12:17.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż skuteczna była prawa rozgrywająca Vistalu, a świetny fragment w ofensywie zaliczyła także obrotowa Joanna Szrawaga, która między 40 a 48 minutą zdobyła 4 bramki. Po ostatniej z nich przyjezdne prowadziły 29:22 i tylko kataklizm mógł pozbawić je zwycięstwa.

W końcówce co prawda koszalinianki włączyły wyższy bieg i w 56. min po serii 5:1 zbliżyły się do podopiecznych Pawła Tetelewskiego na odległość trzech bramek, ale trafienia Vitorii Macedo oraz Gabrieli Urbaniak przesądziły losy meczu.

1 października 2016, godz. 17:00