Vistal zagra z Zagłębiem o Puchar Polski

16 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Monika Kobylińska (z piłką) została uznana najlepszą piłkarką ręczną meczu Vistal - Selgros w półfinale Pucharu Polski. Monika Kobylińska (z piłką) została uznana najlepszą piłkarką ręczną meczu Vistal - Selgros w półfinale Pucharu Polski.

Piłkarkom ręcznym Vistalu udał się rewanż na Selgrosie Lublin za przegraną rywalizację w finale play-off 1-3. W meczu półfinałowym Pucharu Polski podopieczne Pawła Tetelewskiego pokonały mistrzynie kraju (19:15). MVP spotkania rozgrywanego w Lubinie uznana została Monika Kobylińska. W niedzielę o godzinie 17:30 gdynianki w obronie trofeum, które zdobyły przed rokiem w Szczecinie, zagrają z miejscowym KGHM Metraco Zagłębiem.

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 9, Kulwińska 6, Kozłowska 5, Niedźwiedź 4, Andrzejewska 2, Pawłowska 2, Łabuda 1, Janiszewska, Galińska, Dorsz, Gutkowska

SELGROS: Dżukewa, Baranowska - Drabik 6, Quintino 4, Repelewska 4, Gęga 4, Małek 3, Kocela 2, Szarawaga 2, Kozimur 2, Rola 1, Mihdaliova, Nestsiaruk

Aż cztery gdyńskie piłkarki ręczne były osłabione przez choroby i w ostatnim tygodniu trenowały w niepełnym wymiarze lub wcale. Jednak, gdy przyszło do kolejnej walki z Selgrosem, to po Vistalu nie było widać osłabienia spowodowanego problemami zdrowotnymi. Na "nogi" nie udało się postawić jedynie Aleksandry Zych, która na turniej podróżowała osobno niż reszta zespołu.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O CHOROBACH, KTÓRE TRAPIŁY PIŁKARKI RĘCZNE VISTALU

Co prawda od prowadzenia 1:0 i 2:1 rozpoczęły rywalki, ale za każdym razem do wyrównania doprowadzała Patrycja Kulwińska. Natomiast w 5. minucie Monika Kobylińska po raz pierwszy tego dnia dała prowadzenie podopiecznym Pawła Tetelewskiego (3:2).

Leworęczna rozgrywająca Vistalu rozkręcała się z minutę na minutę. Po jej trafieniach gdynianki odskoczyły na 5:2, 7:4 i 8:5.

Obie drużyny postawiły na wymianę ciosów. Akcje na ogół były krótkie, a mimo dobrych interwencji bramkarek, zwłaszcza Małgorzaty Gapskiej>, co chwila musiały one sięgać do siatki. Do przerwy padło aż 34 bramki.

Vistal w tej połowie kontrolował grę. Na ogół prowadził różnicą 2-4 trafień. Natomiast najwyższe prowadzenie w tej odsłonie osiągnął w 30. minucie, gdy Kulwińska poprawiła wynik na 19:14.

Tak cieszyły się piłkarki ręczne Vistalu po wygranej nad Selgrosem po karnych

ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW I ZDJĘĆ Z NIESAMOWITEGO MECZU W GDYNI. VISTAL Z SELGROSEM GRAŁ DWIE DOGRYWKI, BY WYGRAĆ PO KARNYCH!

Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie. Mistrzyń Polski do skuteczniejszej walki nie poderwała nawet Aleksandra Baranowska, która przy 17:21 obroniła karnego. Gdynianki nie tylko załamały się takim obrotem sprawy, ale w 43. minucie wypracowały sobie 6-bramkową przewagę (24:18).

Gdy na niespełna kwadrans przed końcem Vistal prowadził 26:20 z sektora zajmowane przez gdyńskich kibiców rozległo się skandowanie: "Jesteśmy w finale". Ten okrzyk albo zdenerwował Selgros bądź też rozluźnił za nadto prowadzące albo i jedno i drugie.

Vistal stanął na 26. bramce, a lublinianki zdobyły cztery trafienia z rzędu. W 51. minucie trener Tetelewski wziął czas. Po powrocie do gry udało się zdobyć 27. bramkę, ale Selgros nadal ryzykował. Gdy tylko można było Sabina Włodek wycofywała bramkarkę i wprowadzała kolejną zawodniczkę do ataku.

W 55. minucie Jessica Quintino zbliżyła lublinianki na 26:27. Na kolejne kontraktowe trafienie nie pozwoliła Gapska, która obroniła karnego. Natomiast Iwona Niedźwiedź zmieniła wynik na 29:26.

Jednak to nie był koniec emocji. Na 8 sekund przed końcem meczu trener Tetelewski znów musiał przerwać grę, gdyż przewaga jego drużyny stopniała do 29:28. Na szczęście wynik już nie uległ zmianie. Vistalowi udało się rewanż za przegraną walkę o złoty medal w lidze, a jednocześnie zachował szansę na obronę Pucharu Polski.

ZOBACZ PIŁKARKI RĘCZNE VISTALU I SELGROSU NA PODIUM, PRZECZYTAJ RELACJĘ Z OSTATNIEGO MECZU FINAŁU

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia na podium wicemistrzowskim przyjmują gratulacje od Selgrosu Lublin, który zdobył złoto.

9% 27 typowań VISTAL Gdynia

W niedzielę o 15:00 w meczu o 3. miejsce Selgros zmierzy się z Pogonią Balticą Szczecin. Natomiast pojedynek o Puchar Polski rozpocznie się o 17:30. Vistal stanie naprzeciw miejscowego Zagłębia.

W tym sezonie zespół trenera Tetelewskiego z tym rywalem grał dwukrotnie. W Gdyni wygrał 34:25, by na wyjeździe przegrać 26:29.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z FINAŁU PUCHARU POLSKI 2014

Natomiast przed rokiem te zespoły grały ze sobą również w pucharowym finale. W Szczecinie gładko wygrał Vistal 24:19. Czy poczekamy się powtórki?

Pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Polski
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Pogoń Baltica Szczecin 30:20 (16:11)

ZAGŁĘBIE: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka - Robótka, Załęczna 6, Piekarz 1, Pałgan 4, Obrusiewicz 10, Paluch 2, Premović, Lalewicz 2, Piechnik 2, Lima, Walczak 1, Jochymek 2, Milojević.

POGOŃ: Płaczek, Szywierska - Sabała, Stachowska 4, Cebula, Noga 2, Głowińska, Jurczyk, Królikowska 3, Stasiak 4, Zimny 2, Koprowska 3, Zawistowska 1, Kochaniak, Yashchuk 1

Opinie (11) 1 zablokowana

• Nie wierzyłem, że one mogą tego dokonać!

Po takich zdrowotnych perturbacjach, do tego co by nie powiedzieć jednak drobny niedosyt po przegraniu złotego medalu MP taki wynik to olbrzymi sukces tej młodzieży!!!

• 26 4

• Puchar jest nasz.

• 22 3

• Ti bo wierzyć trzeba do końca!!! (2)

A Ja wierzyłam i się opłaciło :D
    Brawo Dziewczyny!!!
    Jutro zagrajcie co najmniej tak samo (albo jeszcze lepiej :) ) a Puchar jest "Nasz"!

• 15 3

• Ja marzłem o tym .

No i jak widać się spełniło . Marzyłem nie wierzyłem i jestem szczęśliwy !!!