Zwycięstwo Vistalu, Łączpol rozbity

17 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 19:46 (17 października 2015)
Sześć bramek Moniki Kobylińskiej poprowadziło Vistal do pewnego zwycięstwa w Chorzowie. Sześć bramek Moniki Kobylińskiej poprowadziło Vistal do pewnego zwycięstwa w Chorzowie.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wygrały na wyjeździe z Ruchem Chorzów 25:18 (17:11) w pierwszym spotkaniu po trzytygodniowej przerwie w rozgrywkach Superligi. Gdynianki odniosły pewny triumf kontrolując mecz od początku do końca. Kompletnie nie powiódł się wyjazd do Lubina szczypiornistkom AZS Łączpolu AWFiS. Gdańszczanki przegrały z Metraco Zagłębiem aż 24:38 (7:18).

Ruch Chorzów - Vistal Gdynia 18:25 (11:17)
RUCH: Montowska, Ciesiółka - Bednucka 2, Jasinowska 4, M.Drażyk 2, Żakowska 6, Tracz, A.Drażyk, Krzymińska, Doktorczyk, Rodak 3, Beczek, Kolonko, Stokowiec, Ważna 1

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 5, Urbaniak, Galińska 2, Dorsz, Kobylińska 6, Stanulewicz 1, Zych 2, Kozłowska 2, Gutkowska 2, Tasić 1, Kulwińska 4.

Przed sobotnim spotkaniem trener Paweł Tetelewski miał drobne obawy jak zaprezentują się jego podopieczne. Gdynianki długo trenowały bez kadrowiczek powołanych na mecze eliminacji mistrzostw Europy, a przez dwa tygodnie jedyną obecną w klubie rozgrywającą pozostawała z tego względu Dunja Tasić.

Szkoleniowiec martwił się niepotrzebnie. W Chorzowie Vistal zdominował Ruch od razu po wyjściu na parkiet. Remis 1:1 był ostatnim w tym spotkaniu. Już w 9. minucie po trafieniu Moniki Kobylińskiej Vistal prowadził 5:1. Po kwadransie gry było 9:3, a gospodynie poprosiły o czas.

Chorzowianki zdołały nawet zbliżyć się na 3 bramki (11:14) krótko przed przerwą , ale gdynianki odpowiedziały trzema trafieniami z rzędu. Równo z syreną na 17:11 trafiła Aleksandra Zych.

Druga połowa to już tylko konsekwentna gra Vistalu, który wykorzystywał błędy rywalek. Wprawdzie po przerwie gdynianki przez prawie 9 minut nie mogły wstrzelić się w bramkę, a gospodynie zrobiły to trzykrotnie, ale ten przestój nie zaszkodził.

Szybkie dwie bramki zdobyła Kobylińska i Vistal znów złapał rytm. Gdyby nie dobra postawa Moniki Ciesiółki w chorzowskiej bramce, zwycięstwo mogłoby być jeszcze bardziej okazałe.

Metraco Zagłębie Lubin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 38:24 (18:7)
ZAGŁĘBIE: Wąż, Chojnacka - Robótka, Załęczna 5, Obrusiewicz 6, Konofał 1, Paluch 1 , Premović 6, Wiertelak 2, Lima 1, Walczak 1, Marić 7, Jochymek 4, Milojević 4.

AZS ŁĄCZPOL AWFIS: Dobrowolska, Wiercioch - Siódmiak 4, Stachowska 2, Pasternak, Dąbrowska, Strzałkowska, Lipska, Skonieczna 2, Karwecka, Tomczyk 7, Mazurek 5, Ciura, Neitsch 3, Klonowska 1.

Przed wyjazdem do Lubina trener Jerzy Ciepliński zapowiadał, że AZS Łączpol AWFiS powalczy z Zagłębiem o zwycięstw. Niestety, lubinianki brutalnie zweryfikował te słowa. Gdańszczankom nie wiodło się już od początku spotkania. Szkoleniowiec o czas poprosił już w 3. minucie spotkania, gdy jego podopieczne przegrywały 0:2.

To nic nie pomogło, dodatkowo kontuzji nabawiła się Hanna Strzałkowska. Łączpol na pierwszą bramkę czekał aż 13 minut. Gdy gdańszczanki przegrywały już 0:8, trafić zdołała Karolina Siódmiak. Demolka jaką urządziły akademiczkom gospodynie w pierwszym kwadransie, ustawiła cały mecz.

W 22 minucie Zagłębie prowadziło już 14:4, a trener Bożena Karkut rotowała składem jeszcze bardziej podkręcając tempo. Po przerwie pierwszą bramkę zdobyły gdańszczanki, ale później w ciągu 6 minut straciły 7 kolejnych. W 38 minucie było już 25:8 dla lubinianek.

Skończyło się pogromem, a obecni w hali kibice zobaczyli w sumie ponad 60 bramek. Dla Łączpolu to pierwsza porażka od 12 września. Jej rozmiar to duża niespodzianka, szczególnie że beniaminek tuż przed przerwą na mecze reprezentacji zremisował z liderem Superligi Pogonią Baltiką Szczecin.

Wyniki 6 kolejki

• Ruch Chorzów - VISTAL GDYNIA 18:25 (11:17)
  • Metraco Zagłębie Lubin - AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK 38:24 (18:7)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Selgros Lublin 29:23 (13:8)
  • UKS PCM Kościerzyna - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 24:23 (12:12)
  • KPR Jelenia Góra - Start Elbląg 26:35 (14:20)
  • Energa AZS Koszalin - Piotrcovia 26:27 (10:10)