Szczypiornistki z Kielc bez szans w Gdyni

22 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Karolina Szwed. Karolina Szwed.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu między 14. a 24. minutą nie straciły żadnej bramki oraz doskonale zagrały przez pierwsze dziesięć minut drugiej połowy. Te dwa fragmenty meczu PGNiG Superligi z KSS Kielce pozwoliły gdyniankom na odniesienie wysokiego zwycięstwa na własnym parkiecie 35:28 (19:15). W miejscowej drużynie najskuteczniejsze były Karolina SzwedPatrycja Kulwińska

.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Brzezińska - Sulżycka 1, Głowińska, Jędrzejczyk 4, Białek 2, Siódmiak 4, Lipska, Szwed 9, Mateescu 2, Duran 4, Koniuszaniec 1, Kulwińska 8, Andrzejewska

KSS: Muszioł, Kozieł - Pokrzywka 2, Lalewicz, Piechnik 3, Młynarczyk, Kot 3, Rosińska 5, Skrzyniarz 5, Paszkowska 3, Nowak, Agova 7, Woźniak

Mecz rozpoczął się udanie dla gospodyń. Dzięki skuteczności skuteczności Patrycji Kulwińskiej, która w ciągu sześciu minut zdobyła trzy bramki oraz udanym interwencjom w bramce Patrycji Mikszto (odbiła m.in. piłkę po karnym) Vistal Łączpol prowadził 5:3.

Kielczanki jednak nie dały za wygraną. Po dwóch rzutach z karnych Stefki Agovej wyrównały na 5:5, a potem jeszcze dwukrotnie doganiały remis (8:8, 9:9).

Thomas Orneborg sięgnął po Karolinę Siódmiak, która dzisiejszy mecz rozpoczęła jako rezerwowa. Rozgrywająca od razu po wejściu na parkiet zdobyła 10. bramkę dla miejscowych. Potem jej trafienia w zestawieniu z udanymi akcjami Karoliny Szwed, a przede wszystkim bardzo dobra defensywa pozwoliły gdyniankom odskoczyć aż na 15:9.

Niemoc kielczanek, które przez dziesięć minut nie mogły oddać skutecznego rzutu, przełamała dopiero Marzena Paszowska. Przyjezdne do energiczniejszych akcji ruszyły w ostatnich dwóch minutach przed przerwą, gdy przegrywały już 12:19. Wówczas zdobyły nawet dwie bramki w osłabieniu, a pierwszą połowę przegrały "tylko" 14:19.

Po zmianie stron gdynianki rozpoczęły bardzo zmobilizowane. Przez dziesięć minut miejscową defensywę jedynie dwukrotnie zaskoczyła Agova. Natomiast po drugiej stronie parkietu jak na zawołanie rzucała Szwed, poprawiając swój bilans bramkowy w 40. minucie na siedem trafień, a przewagę Vistalu Łączpolu aż do 27:17.

Ten wynik pozwolił gdyniankom na kontrolowanie poczynań na parkiecie. Gra się wyrównała, a duński szkoleniowiec miejscowych nie pozwalał im spocząć na laurach. Na kwadrans przed końcem spotkania, przy 30:22 poprosił o przerwę i zachęcał podopieczne jeszcze do wysiłku.

Efekt początkowo był jednak inny od zamierzonego. Kielczanki zbliżyły się na 30:24, a mogły odrobić jeszcze jedną bramkę, gdyby Karolina Młynarczyk wykorzystała pojedynek sam na sam z Dominiką Brzezińską.

Dopiero udane interwencje rezerwowej bramkarki, która po chwili obroniła też rzut z karnego Agovej, zmobilizowała także jej koleżanki z pola. Katarzyna Duran przełamała kilkuminutową niemoc strzelecką, a Aleksandra Jędrzejczyk w 52. minucie poprawiła rezultat na 32:24, czym ostatecznie zniechęciła rywalki do kolejnych prób odrabiania strat.

Pozostałe wyniki 17. kolejki:
Pogoń Baltica Szczecin - Ruch Chorzów 17:32 (9:16), Finepharm Polkowice - Start Elbląg 20:35 (9:21), SPR Lublin - KPR Jelenia Góra 44:24 (20:13), AZS AWF Gardinia Wrocław - Piotrcovia 31:29 (16:16), AZS Politechnika Koszalińska - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 17:26 (8:12).

Opinie (18)

• (6)

Kiedy wreszcie zawodowy klub z Gdyni zacznie płacić ceny rynkowe za wynajem hali ??????

• 5 15

• Mnie obchodzi

a Ty co tu robisz ,przecież Ciebie Vistal nie obchodzi??????????

• 7 3

• Koleś robisz się nudny!!! (3)

Ta hala w ogóle by nie powstała, gdyby nie było tych drużyn, na które psy ciągle wieszasz.

• 7 3

• W takim razie po grzyba dla tej hali kotara (2)

za milion osiemset ? Po to, żeby zasłonić widownię, żeby nie było widać pustych rzędów.

• 1 2

• bylo przyjsc bys zobaczyl ze nie ma zadnej kotary (1)

• 0 2

• ale my być zamiast orlików! Zawsze chwaliłem politykę gdyńskiego sportu jednak ostatnie pomysły są kosmiczne i nie do przyjęcia!

• 3 0

• jak cie nie obchodzi to po co tu piszesz i to czytasz ???

• 4 3

• Brawo

Tak trzymac dziewczyny !!!
    Szwed od kilku meczy zawsze najwiecej celnych rzutow...szacun

• 4 15

• Słabiutki mecz, miernota i brak pomysłu na grę.. a playoffy coraz bliżej!! (3)

Na szczęście przeciwniczki o klasę gorsze i jedynie czym mogły się pochwalić to urodą kilku zawodniczek. Dawno nie widziałem tak słabego meczu w Gdyni.

• 13 5

• Remicoo

Mam prosbe nie wchodz wogole na ta strone , nie chodz na mecze i przestan pisac farmazony!!! Lepiej posprzataj w domu bo z tego co wiem masz straszany balagan !!!

• 5 11

• (1)

A ja z Remicco się zgodzę. Widzę, że koleś ręczną śledzi i coś nie coś o niej pojęcie ma...
      Podzielam opinię - mecz nie zachwycił. Wygrana może i bez większych problemów, ale żeby stracić 28 bramek (!!!) z ze średniakiem - to coś jest nie tak! A zwróćmy uwagę, że i tak Miko i Domel (tu wielkie brawa i oby więcej szans od trenera) trochę poodbijały...
      Bez obrony w piłce ręcznej wygrywać się nie da, zatem jeśli przyjdzie grać z SPRem lub Zagłębiem - przy takiej defensywie te zespoły rzucą nam nie 28, a znacznie więcej bramek... Brawa dla Szwedki i Owena - super gra w duecie, skrzydła za mało widoczne (poza małym błyskiem Jędzy)

• 8 3

• odp.

Mało widoczne skrzydła??? Przecież praktycznie Vistal przestał grać skrzydłami, tak oto wygląda szybka duńska piłka. Pchają się jedna z drugą tylko środkiem i ze słabeuszami to jeszcze jakość wychodzi ale już z czołówką bez skrzydeł nie da się wygrać ważnych gier!

• 6 0

• Wistal dotacja gdynian ???

• 4 3

• (1)

Ciekawe jest że Szwed rzuca dużo bramek, a jak jest mecz o stawkę to nagle przydają się siatki za bramkami. Psychika?

• 10 2

• na co cze...

Więc rzucaj Ty , i nie krytykuj bo sam nic nie potrafisz !!!!

• 0 3

• Padaka.

Zgadzam się z Remicoo. Fatalny mecz. Z lepszym przeciwnikiem nie mamy czego szukać.

• 4 1

• Ktoś się orientuje...

...gdzie w Trójmieście można pograć w ręczną? Nie chodzi mi o jakiś uczelniany klub, tylko tak, żeby spotkać się i rekreacyjnie pograć.

• 2 0

• analiza

Niestety VŁ po przyjściu Orneborga przez chwilę grał coś nowego. Teraz wracamy do grania środkiem, czasami uda się dopchnąć piłkę do koła i tyle. Boczne rozegrania pchają się tylko środkiem. Dawno nie widziałem, żeby któraś poszła między jedynkę, a dwójkę. Takie granie z KPRem, Finepharmem czy Piotrcovią daje punkty. Ale przypominam, że klub głośno mówi o złotym medalu. Z całym szacunkiem dla pracy dziewczyn w tym sezonie nie ma na to najmniejszych szans. Zagłębie leje wszystkich i może uda im się nawet zagrać całą ligę bez porażki. Srebro? Czy jest w zasięgu według mnie będzie bardzo ciężko. Najpierw będzie trzeba poradzić sobie z Politechniką. I tu może być przykra niespodzianka. SPR z przewagą własnego parkietu /trudno wróżyć/ że stracą drugie miejsce jeśli zachowa siły może okazać się nie do pokonania. A wtedy ręka w nocniku i trudne mecze o brąz.