Gospodarze zdominowalii Gdańską Kuźnię

mik
23 maja 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Gospodarze XIII edycja "Gdańskiej Kuźni" okazali się mało gościnni. W każdej kategorii żeńskiej wygrała zawodnika UKS Ateny. Gospodarze XIII edycja "Gdańskiej Kuźni" okazali się mało gościnni. W każdej kategorii żeńskiej wygrała zawodnika UKS Ateny.

14 miejsc na podium wywalczyli młodzi floreciści i florecistki z Trójmiasta podczas XIII edycji Gdańskiej Kuźni. 13 razy z miejsca w pierwszej trójce cieszyli się reprezentanci UKS Ateny, a raz zawodniczka UKS de la Salle. W Otwartych Mistrzostw ZKPiG 26 w Gdańsku wzięło udział 265 młodych uczestników z całego kraju. Impreza odbyła się na planszach Gdańskiej Szkoły Floretu, a w czasie trwania zawodów nastąpiło tradycyjne pasowanie 40 uczniów placówki na szermierzy.

XIII edycja Gdańskiej Kuźni, czyli Otwartych Mistrzostw ZKPiG 26 w Gdańsku we florecie dzieci, młodzików i juniorów młodszych zgromadziła na starcie 265 uczestników z całej Polski. Na planszach swoje umiejętności prezentowali młodzi zawodnicy z Warszawy, Szczecina, Wrocławia i oczywiście Gdańska. Gospodarze imprezy okazali się mało gościnni i wywalczyli 14 z 24 miejsc na podium.

Sobotnim turniej dziewcząt rozpoczęły zmagania w najstarszej kategorii wiekowej (14-16 lat), które zwyciężyła Karolina Murawska z UKS Atena Gdańsk, a na 3. miejscu uplasowała się jej klubowa koleżanka Katarzyna Winiarska. Obie zawodniczki są podopiecznymi trenera Konrada Pietrusiaka. Pod okiem szkoleniowca trenują również Oliwia KulpaczyńskaLena Piątkowska. Florecistki spotkały się w finale rywalizacji dzieci, z której górą wyszła ta ostatnia.

W rywalizacji młodziczek na podium znalazło się miejsce dla trzech gdańszczanek. Zmagania wygrała Malwina Kołodziejczyk, a na najniższym stopniu podium stanęły Marta Oklińska (obie UKS Atena, trener: Longin Szmit) oraz Zofia Ban z UKS de la Salle Gdańsk.

Podczas turnieju florecistów z ostatecznego triumfu cieszył się podopieczny Radosława Glonka - Adam Jakubowski, który zwyciężył wśród młodzików. Za jego plecami znalazł się Piotr Kaśków (trener Filip Płocharski) oraz Oskar Mach (trener Paweł Papużyński). Wszyscy zawodnicy są zawodnikami UKS Ateny.

W najmłodszej kategorii gdańszczanie: Tomasz GorczycaŁukasz Kulpaczyński ( trener Paweł Papużyński) musieli uznać wyższość kolegów z Wrocławia - Piotra Sowy i Melchiora Krawczyńskiego. Wśród juniorów młodszych drugie dla Ateny wywalczył Adam Podralski, a trzecie Jakub Dołżycki.

Finały pierwszego dnia okraszone były dodatkowymi wydarzeniami. 40 uczniów ZKPiG 26 na szermierzy pasowała p.o. dyrektora szkoły Aleksandra Kolicka i wicedyrektor Anna Sobczak wraz z wychowawcami: Ewą Filiks, Igorem Łuczakiem oraz opiekującymi się tą klasą trenerami - Katarzyną Miłkowską, Longinem Szmitem, Andrzejem Witkowskim i Michałem Jandą.

Impreza odbyła się pod patronatem sportowym srebrnej medalistki igrzysk olimpijskich w Sydney (2000 r., floret drużynowy), Magdaleny Mroczkiewicz. W nawiązaniu do jej pseudonimu, najwyżej sklasyfikowany uczeń ZKPiG w każdym z turniejów otrzymał oprócz dyplomu, maskotkę - "mrówę".