Wiadomości

Nowy napastnik Arki lubi wyzwania

Arka Gdynia

Sebastian Szerszeń wzoruje się na Łukaszu Zwolińskim. Jednak zamierza grać w Arce grać dłużej i z lepszym skutkiem niż jego idol, który w Gdyni spędził wiosnę 2013 roku, ale żadnego gola nie strzelił.
Sebastian Szerszeń wzoruje się na Łukaszu Zwolińskim. Jednak zamierza grać w Arce grać dłużej i z lepszym skutkiem niż jego idol, który w Gdyni spędził wiosnę 2013 roku, ale żadnego gola nie strzelił. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Sebastian Szerszeń bez żalu pożegnał się z Legią Warszawa i uzgodnił warunki dwuletniego kontraktu z Arką. Napastnik jest pod wrażeniem Gdyni. Choćby tego, że wcześniej nie uczestniczył w żadnej publicznej prezentacji drużyny, a z żółto-niebieskimi zaliczył już dwa takie wydarzenia. 19-latek wzoruje się na Łukaszu Zwolińskim, ale zamierza prezentować się przy ul. Olimpijskiej lepiej niż jego idol. Ponadto liczy, że szybciej zdobędzie zaufanie miejscowych trenerów niż Grzegorz Tomasiewicz, który zimą również przeniósł się ze stolicy nad morze.Kto powinien być podstawowym napastnikiem Arki Gdynia w rundzie jesiennej?

Paweł Abbott 13%
Rafał Siemaszko 18%
Sebastian Szerszeń 11%
Maciej Wardziński 2%
trzeba zagrać na dwóch napastników 40%
żaden z nich mnie nie przekonuje, Arka potrzebuje lepszego napastnika 16%
zakończona Łącznie głosów: 308
Jacek Główczyński: Jakie wrażenia po prezentacjach w Gdyni?

Sebastian Szerszeń: Bardzo dobre. Po raz pierwszy brałem udział w czymś takim. W Legii nawet pierwsza drużyna nie miała prezentacji. Potwierdziło się, że w Gdyni są fantastyczni kibice. Jest komu się pokazywać, a przede wszystkim dla kogo grać.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAŁA OFICJALNA PREZENTACJA ARKI

Nie obawiał się pan, że jednak nie weźmie udziału w tych imprezach, gdyż oficjalnie pański transfer z Legii do Arki jeszcze nie jest sfinalizowany?

Było troszkę niepewności, ale wydaje się, że wszystko jest już na ostatniej prostej. Między klubami pozostały ostatnie formalności. Ja z Arką już mam wszystko uzgodnione. Kontrakt podpiszę na dwa lata.

Zimą Arka pozyskała z Legii Grzegorza Tomasiewicza. Nic nie musiała za niego płacić, ale stołeczny klub ma prawo pierwokupu w dwóch oknach transferowych. Czy w pańskim przypadku zasady będą podobne?

Z tego co się orientuję są prawie takie same.

EFEKTOWNE SPOTKANIE MIĘDZYPOKOLENIOWE ARKI

W Legii nie miał pan żadnych szans na przebicie?

Najpierw trener nie widział mnie nawet w rezerwach. Dlatego poszedłem na wypożyczenie do Startu Otwock. Teraz była propozycja bym dołączył do rezerw Legii, ale sam siebie nie widziałem w tej drużynie.

Gdy przyszła oferta z Arki, konsultował się pan z Tomasiewiczem, czy bez żadnych podpowiedzi podejmował pan sam decyzję?

Były rozmowy z kilkoma klubami. Jednak, gdy tylko usłyszałem, że jest oferta z Arki, od razu byłem na nią zdecydowany. Moje pierwsze skojarzenia z Gdynią to: świetny stadion i kibice oraz fajny zespół. Nic tylko trenować, by grać jak najlepiej.

Zdążył się już pan zadomowić w Gdyni?

Na razie to widziałem głównie szatnie, stadion i hotel. Dopiero w tym tygodniu oglądać będę mieszkanie. Mam dziewczynę, ale zdecydowaliśmy, że zostanie w Warszawie. Ja teraz koncentruję się przede wszystkim na piłce nożnej.

Sebastian Szerszeń i pozostali piłkarze Arki podczas oficjalnej prezentacji klubowej przed sezonem 2015/16Tomasiewicz, który przychodził do Gdyni jako reprezentant Polski juniorów, wiosną zagrał zaledwie trzy razy w I lidze, łącznie przez 55 minut. Nie zrażają pana te statystyki? Liczy tam na lepszy dorobek jesienią?

Nie zrażam się tym przykładem. Myślę, że zapracuję na swoją szansę. Przychodzę z nastawieniem, aby pomóc drużynie. Nie lubię sobie wyznaczać celów indywidualnych, obiecywać, ile strzelę goli. Najważniejsze, abym grał i dochodził do okazji bramkowych. Jeśli one będą, to na pewno pojawią się i trafienia.

Wiosną w III-ligowym Starcie Otwock strzelił pan 6 goli w 14 meczach. Jaka jest różnica między tym poziomem rozgrywek a zapleczem ekstraklasy?

Jest spory przeskok. Gra jest tutaj dużo szybsza. Jednak nie zrażam się tym. Lubię wyzwania. Myślę, że wszystko pójdzie w dobrą stronę.

Rozmawiał pan z trenerem Nicińskim o tym, kiedy dostanie pan w oficjalnym meczu szansę? Czy stanie się to już na inaugurację, czy kilka kolejek będzie musiał pan poczekać?

Nie było jeszcze okazji do takiej rozmowy. Myślę, że przyjdzie na nią czas, gdy zacznie się liga. Na razie jesteśmy w okresie przygotowawczym. Jest ciężka praca. Tylko na tym się koncentrujemy.

ARKA ROZPOCZNIE SEZON 25 LIPCA W GDYNI

W jednym ze sparingów udało się strzelić panu gola dla Arki. Czy w grach kontrolnych zdążył już pan zademonstrować to co rzeczywiście potrafi?

Nie. W okresie przygotowawczym, gdy pracuje się nad kondycją, nogi nie pozwalają niekiedy na zbyt wiele w sparingach. Dopiero łapiemy formę. Gdy zacznie się sezon, moja dyspozycja też powinna być lepsza.

Ustawienie ofensywne Arki z jednym, wysokim wysuniętym napastnikiem bądź z dwoma, gdy na ogół ten niższy jest "podwieszony pod tym wyższym", odpowiada panu?

Tak. To jak najbardziej mój styl gry. Myślę, że się w nim odnajdę i pomogę drużynie.

DOSKONAŁY BILANS LETNICH SPARINGÓW ARKI: 4 WYGRANE, 1 REMIS. PRZECZYTAJ RELACJE Z TYCH SPOTKAŃ

Zna pan możliwości Pawła Abbotta, którego albo pan zastąpi w Arce albo będzie pan z nim rywalizował o miejsce w "11"?

Tak. Mamy podobny styl gry. Ja też potrafię dobrze uderzyć głową, zastawić się, przytrzymać piłkę, czy strzelić lewą nogą.

Na jakim napastniku pan się wzoruje?

Na chwilę obecną na Łukaszu Zwolińskim. Dużo obserwuję jak on gra. Oczywiście nie zamierzam go we wszystkim naśladować, ale to jest ten styl gry, który podchodzi mi najbardziej.

PAWEŁ ABBOTT O SWOJEJ PRZESZŁOŚCI I PRZYSZŁOŚCI W ARCE

Jeśli chodzi o Arkę to nie jest dobry przykład. Zwoliński był w Gdyni wiosną 2013 roku i w 11 meczach nie strzelił żadnego gola.

Szkoda, że mu się tutaj nie udało. Ja liczę, że podołam wyzwaniu.

RUCHY KADROWE ARKI GDYNIA PRZED SEZONEM 2015/16
Przyszli: Sebastian Szerszeń (napastnik, ostatni klub Start Otwock, bezgotówkowy transfer z Legii Warszawa, kontrakt do 30.06.2017), Kamil Kotkowski (pozycja bramkarz, z drużyny rezerw), Konrad Jałocha (bramkarz, ostatni klub: Legia Warszawa, wypożyczenie do 30.06.2016), Michał Czapłygin (pomocnik, Bałtyk Koszalin, ekwiwalent za wyszkolenie, kontrakt do 30.06.2017), Miroslav Bożok (Słowacja, pomocnik, Górnik Łęczna, wolny transfer, 30.06.2017), Rafał Siemaszko (napastnik, Chojniczanka, wolny transfer, 30.06.2016), Tadeusz Socha (obrońca, Bytovia, wolny transfer, 30.06.2016), Damian Mosiejko (pomocnik, z drużyny rezerw, 30.06.2016), Alan Fialho (paszport: Brazylia/Polska, obrońca, Linense, Brazylia, wypożyczenie z Fluminense, Brazylia, 30.06.2016)

Może przyjść: Rashid Yussuff (Anglia, pomocnik, Zebbug Rangers FC, Malta)

Byli na testach: Artur Fernando Rodrigues Correa Sales Junior (Brazylia, pomocnik, CD Feirense, Portugalia), Paweł Piceluk (napastnik, Olimpia Elbląg), Szymon Sobczak (napastnik, MKS Kluczbork)

Przedłużenie automatyczne kontraktów po wypełnieniu limitu gier: Krzysztof Sobieraj (obrońca, kontrakt do 30.06.2016), Michał Renusz (pomocnik, 30.06.2016), Antoni Łukasiewicz (pomocnik, 30.06.2016)

Nowe kontrakty: Jakub Miszczuk (bramkarz, kontrakt do 30.06.2016), Maciej Wardziński (napastnik, 30.06.2016), Patrik Lomski (Finlandia, pomocnik, 30.06.2016), Grzegorz Niciński (I trener, 30.06.2016), Przemysław Stolc (obrońca, 30.06.2017), Marcus (pomocnik, 30.06.2017), Dawid Kędra (bramkarz, 30.06.2017), Tomasz Wojcinowicz (obrońca, 30.06.2017)

Może zostać: Paweł Abbott (napastnik) - kontrakt upłynął z końcem poprzedniego sezonu

Mogą odejść: Michał Gałecki (pomocnik, testy w Kotwicy Kołobrzeg), Dawid Kędra (bramkarz, na wypożyczenie),

Odeszli: Maciej Dampc (obrońca, Gryf Wejherowo, wypożyczenie do 30.06.2016), Michał Szubert (napastnik, Kotwica Kołobrzeg, wolny transfer), Przemysław Szur (obrońca, Gryf Wejherowo, wypożyczenie do 30.06.2016), Grzegorz Lech (pomocnik, Stomil Olsztyn, wolny transfer), Łukasz Skowron (bramkarz), Bartosz Ława (pomocnik), Łukasz Kowalski (obrońca), Glauber Souza Couto (Brazylia, obrońca), Piotr Karłowicz (napastnik) - wszyscy koniec kontraktów, Aleksander Jagiełło (pomocnik, koniec wypożyczenia z Legii Warszawa), Michał Rzuchowski (pomocnik, koniec wypożyczenia z Ruchu Chorzów)

AKTUALNA KADRA ARKI GDYNIA

Opinie (26) ponad 10 zablokowanych

 • Witamy na pokładzie i powodzenia w Arce!

  • 41 10

 • Brawo młody, dobrze mówisz.

  Koncentracja na piłce i pomoc drużynie. Teraz to wykonać na boisku i poza nim.

  • 33 6

 • Kolejny piłkarzyk z tymi nażelowanymi włosami... (4)

  • 10 25

  • (1)

   i ubrania pewnie też ma w stylu spodni szarych dresowych obcisłych przy łydkach i szerokich na udach, bluzce z okrągłym kołnierzem, czapce Jordan i butami np. Nike Roshe Run czy Air Max

   taka dzisiejsza moda

   • 3 6

   • :D

    az ci mezczyzni na 100% :D

    • 1 0

  • żel (1)

   niech się ubiera jak chce lub chodzi nawet nago ...byle strzelał bramki

   • 10 1

   • Haha jakie bramki??!?!?!

    gole jak juz :D... widac ze jestes specjalista ds, pilki kopanej
    hahahahah

    • 2 6

 • W końcu w Gdyni prawdziwe żądło!!! (3)

  I wiele razy ukłuje!!!

  • 25 8

  • raczej rzondło.....

   • 6 2

  • lokalne niewiasty

   • 2 2

  • ochłoń...

   • 0 0

 • Powodzenia

  Niech mu się wiedzie dla dobra Arki i nas kibiców.

  • 23 6

 • Brać Yussuffa, ten zawodnik ma potencjał - strzelił bramkę w sparingu, później narzekacie, że nie ma kto bramek strzelać. (2)

  Rashida Yussuffa zatrudnić, dyrektorze sportowy, bo później będzie problem ze strzelaniem bramek w lidze.

  • 11 13

  • niczym sie ten Murzyn nie wyróżnił, jeden dobry spring tylko, w pozostałych piach

   • 8 2

  • Co to znaczy że ma potencjał?

   Ty to odkryłeś? Na całym świecie nikt ale Ty to dostrzegłeś?
   No to wtedy rzeczywiście trzeba go brać!

   • 2 0

 • A mnie zakontraktowani napastnicy w ogóle nie przekonują. (6)

  Jagiellonia bierze Sekulskiego za 30 tys. i już ma efekty my mówimy, że nas nie stać po czym wykupujemy jakiegoś Czołpygina z Bałtyku Koszalin za 20 tys. i zaznaczamy, że to śpiew przyszłości, kontraktujemy Siemaszko, pewnie i Abbotta, którzy nie gwarantują nam łącznie 10 bramek w sezonie obym się mylił, lokalnie to nawet Gryf Wejherowo jest w stanie sięgnąć po takiego Czychowskiego, który dużo więcej ustrzelił niż Szerszeń na III-ligowych boiskach. Niech ktoś mi odpowie o co chodzi, bo ja nie kumam naszych włodarzy....

  • 9 7

  • Najpierw sprawdż dane. (1)

   Bo głupoty piszesz

   • 3 4

   • Czepiasz sie o Sekulskiego

    no i co że wzieli za darmo teraz, my mogliśmy przed zeszłą rundą za te drobne go wykupić - całokształtu i sensu mojego przemyślenia to nie zmienia.

    • 0 0

  • Jagiellonia wziela Sekulskiego za darmo bo skonczyl mu sie kontrakt w Stalowce

   • 5 0

  • Szerszen (2)

   Jeszcze ok. Ale po co nam to drewno Abbott???? Zbaczymy co jest wart w sobote ten Nasz mega napastnik Abbott

   • 5 2

   • podczas apringów był wyróżniajacym sie zawodnikiem i w ataku i nawet w obrnie (1)

    • 0 1

    • sparingami ligi nie wygrasz

     Lomski przed zeszłą runda też był....

     • 1 0

 • "Mam dziewczynę, ale zdecydowaliśmy, że zostanie w Warszawie..." (1)

  będziesz do niej podjeżdżał, czy tylko widzenia przez skypa?

  • 3 6

  • Tu pewnie miałoby zastosowanie powiedzenie "po co drewno do lasu nosić" ;)

   • 1 2

 • Super fryzurki

  Lepiej czas spędzony na fotelu u fryzjera zamienić na czas spędzony na treningu, to może będą jakieś efekty... A żel i pasemka zostawcie dla Czirliderek.

  • 5 3

 • Ciekawe co z tego wyjdzie...

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2021

Najbliższe spotkanie Arki

data meczu: 26.02.2022

Widzew Łódź
:
ARKA Gdynia
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Krzysztof Wiecki 23 43 65.2%
2. J P 23 41 60.9%
3. Baltyk Gdynia 23 40 60.9%
4. Grzegorz Preiss 23 40 60.9%
5. Marcin Rychox83 21 38 61.9%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Miedź Legnica 20 13 5 2 36:15 44
2 Widzew Łódź 20 11 6 3 35:21 39
3 Korona Kielce 20 10 5 5 27:19 35
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 20 9 5 6 35:24 32
5 Sandecja Nowy Sącz 20 9 4 7 24:21 31
6 GKS Tychy 20 8 6 6 21:21 30
7 ARKA GDYNIA 20 9 2 9 31:19 29
8 Chrobry Głogów 20 8 5 7 22:18 29
9 ŁKS Łódź 19 8 5 6 22:19 29
10 Odra Opole 20 8 5 7 28:28 29
11 Resovia 20 7 6 7 22:22 27
12 Skra Częstochowa 20 7 6 7 13:19 27
13 GKS Katowice 20 5 8 7 25:33 23
14 Zagłębie Sosnowiec 20 5 6 9 27:30 21
15 Puszcza Niepołomice 19 5 4 10 21:28 19
16 Stomil Olsztyn 19 5 1 13 21:35 16
17 GKS Jastrzębie 19 2 7 10 15:33 13
18 Górnik Polkowice 20 1 10 9 17:37 13

Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.

Wyniki 20 kolejki:

 • ARKA GDYNIA - Stomil Olsztyn 6:0 (1:0)
 • Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowice 5:0 (3:0)
 • Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0 (0:0)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:2 (1:2)
 • Skra Częstochowa - Apklan Resovia (mecz w Rzeszowie) 0:1 (0:1)
 • Chrobry Głogów - Widzew Łódź 0:0
 • GKS Jastrzębie - Korona Kielce 0:2 (0:1)
 • Sandecja Nowy Sącz - Odra Opole 1:2 (1:1)
 • ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice (odwołany z powodu zakażeń koronawirusem w zespole gości)

Terminarz

26.02 (sob) Widzew Łódź ARKA Gdynia
02.03 (śr) ARKA Gdynia Raków Częstochowa
05.12.2021 (nd) godz.12:40 ARKA Gdynia 6:0 Stomil Olsztyn LIVE!
01.12.2021 (śr) godz.17:15 ARKA Gdynia 2:1 Zagłębie Lubin LIVE!
27.11.2021 (sob) godz.12:40 Chrobry Głogów 1:0 ARKA Gdynia LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane