Sześć punktów w dwa dni

Krzysztof Klinkosz
26 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Gdańscy hokeiści pewnie pokonali na własnym lodowisku beniaminka PLH - KTH Krynica Zdrój 6:3 (2:0, 2:1, 2:2). Bilans ostatnich dwóch dni to zatem aż sześć punktów ligowych. Wczoraj Stoczniowcowi przyznano walkowera za mecz, do którego nie doszło w niedzielę z Akuną Naprzodem Janów. W tabeli podopieczni Tadeusza Obłoja nadal plasują się na szóstym miejscu

.

1:0 Rompkowski as. Skutchan (1.18)
2:0 Chmielewski as. Odrobny (18.21 w przewadze)
3:0 Steber as. Chmielewski, Pesta (25.19 w przewadze)
4:0 Janecka as. Marzec, Skrzypkowski (36.08)
4:1 Ovsak (38.20)
4:2 Horny as. Dubel, Valuszak (40.51)
5:2 Chmielewski as. Steber (50.52 w przewadze)
6:2 Marzec as. Drzewiecki (55.19)
6:3 Horny (59.17)

STOCZNIOWIEC: Odrobny (40.52 Soliński, 45.31 Odrobny); Smeja - Kabat, Kostecki - Rompkowski, Maj - Skrzypkowski, Kwieciński - Maciejewski; Drzewiecki - Pesta - Jankowski, Steber - Chmielewski - Skutchan, Błażejczyk - Janecka - Wróblewski, oraz Marzec, Stasiewicz.

KTH: Stepokura (25.20 Raszka); Dusak - Kasperczyk, Tyczyński - Zieliński, Kruczek - Myjak; Horny - Dubel - Valuszak, Brocławik - Dziegiel - Dubel oraz Cieślicki, Szewczyk.

Gdańszczanie efektownie rozpoczęli piątkowe spotkanie. Już bowiem w 78 sekundzie po silnym strzale Mateusza Rompkowskiego objęli prowadzenie. Gdańskiemu obrońcy, który stał w pobliżu linii niebieskiej krążek wyłożył po wygranym buliku Roman Skutchan.

Goście nie załamali się jednak szybko straconą bramką i sami próbowali pokonać Przemysława Odrobnego. Reprezentacyjnego bramkarza próbował pokonać m.in. doświadczony Karel Horny. W 5. minucie krążek wprawdzie znalazł się w gdańskiej bramce jednak sędziowie nie uznali trafienia argumentując, że był spalony w polu bramkowym.

Kolejne akcje zespołu KTH kończyły się z reguły na dobrze dysponowanym Przemysławie Odrobnym, gospodarze też mieli swoje szanse ale wynik dalej pozostawał bez zmian. Obydwa zespoły nastawiły się na wymianę ciosów ale spotkanie nie stało na najwyższym poziomie. Zbyt dużo było niedokładności na lodzie.

Wreszcie, w końcówce pierwszej tercji gdańszczanie nieco przyspieszyli i od razu dało to efekt w postaci bramki. Akcja rozpoczęła się od Odrobnego, który wyjechał daleko z własnej bramki i obsłużył dokładnym podaniem Arona Chmielewskiego. Młody napastnik reprezentacji Polski wykorzystał nadarzającą się okazję i strzelił na 2:0.

Druga odsłona rozpoczęła się od optycznej przewagi kryniczan jednak goście nie byli w stanie "zrobić krzywdy" gdańskiemu bramkarzowi.

Gospodarze przetrzymali kilka ataków rywali i szybko pokazali kto rządzi na lodzie. Konkretnie uczynił to Jan Steber. Po tym golu trener gości zmienił bramkarza i wychowanka Stoczniowca - Bartosza Stepokurę zastąpił Onrdej Raszka.

Drugi golkiper KTH został jednak, aby było sprawiedliwie, również "obdarzony" trzema bramkami przez gdańską ekipę. Pierwszą zaaplikował mu w 37 minucie Petr Janecka, który po szybkim najeździe na bramkę z bliska umieścił krążek w siatce.

W tym czasie na lodowisku nie było już strzelca pierwszego gola - Mateusza Rompkowskiego, który w 29 minucie otrzymał karę meczu za zranienie rywala. Mecz był chwilami ostry, hokeiści nie szczędzili sobie ataków, ale w opinii trenerów, nie popisali się też sędziowie, którzy chwilami nie panowali nad wydarzeniami na lodowisku.

Kryniczanie w końcówce 2 i na początku 3 tercji mieli swoje 5 minut. Najpierw Milan Ovsak wykorzystał sytuację sam na sam z Odrobny,m a później , już w 41 minucie Karel Horny doprowadził do stanu 4:2.

Wydawało się, że kryniczanie wrócili do gry. W gdańskiej bramce z kolei na chwilę stanąć musiał powracający po kontuzji Sylwester Soliński. Okazało się bowiem, że zakwestionowano ochraniacz Odrobnego, który, jak podkreślał trener Tadeusz Obłój, używany jest nawet w NHL.

Gdańszczanie nie dopuścili jednak na dalszą pogoń rywali, przejęli inicjatywę, a udokumentował ją w 51 minucie Aron Chmielewski. W 5 minut później Filip Drzewiecki do spółki z Szymonem Marcem "rozklepali" obronę KTH i młody napastnik "Stoczni" podwyższył na 6:2.

W końcówce na lodowisku nie zabrakło też akcentów ... bokserskich. Zaczęło się od drobnej wymiany szturchnięć przed bramką gdańską pomiędzy Dawidem Majem a Michałem Kasperczykiem która wkrótce przerodziła się w regularną walkę. Sędziemu dopiero po kilkudziesięciu sekundach udało się rozdzielić walczących i jak to zwykle bywa, arbitrzy orzekli "remis", sadzając obu na ławce kar.

Jeszcze w końcówce Horny ponownie dał popis swoich umiejętności wykańczając szybką kontrę gości, ale KTH w piątek w Olivii "krzywdy" gdańszczanom nie było w stanie zrobić.

Tabela wprowadzona: 2010-11-28

Pozostałe wyniki 21 kolejki PLH: JKH GKS Jastrzębie - Akuna Naprzód Janów 10:3 (1:2, 3:1, 6:0), Aksam Unia Oświęcim - Ciarko KH Sanok 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), GKS Tychy - MMKS Podhale Nowy Targ 5:6 po dog r.(0:2, 4:2, 1:1, d.0:1).

W niedzielę gdańszczanie nie grali. Ze względu na występy Cracovii ComArch w Pucharze Kontynentalnym ich wyjazdowy mecz z Pasami został przełożony na 12 grudnia. Odbyły sie za to pozostałe mecze 22 kolejki PLH: Podhale Nowy Targ - Akuna Naprzód Janów 3:2 (0:0, 1:2, 2:0), GKS Tychy - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 3:4 (1:1, 2:1, 0:2), Ciarko KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), KTH Krynica - Aksam Unia Oświęcim 3:4 (0:1, 0:2, 3:1).