6 medali mistrzostw Polski judo dla Trójmiasta

26 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Kinga Kubicka (druga od lewej) ze złotym medalem mistrzostw Polski. Kinga Kubicka (druga od lewej) ze złotym medalem mistrzostw Polski.

Sześć medali zdobyli judocy i judoczki z Trójmiasta podczas mistrzostw Polski seniorów i seniorek, które odbyły się w Opolu. Na najwyższym stopniu podium stanęły panie: Kinga Kubicka z Floty Gdynia w kategorii wagowej do 48 kilogramów oraz Katarzyna Furmanek z AZS AWFiS Gdańsk w kategorii powyżej 78 kilogramów. Do tego nasi reprezentanci dołożyli trzy brązowe medale, a kolejny wywalczyła kobieca drużyna AZS AWFiS Gdańsk.

W kategorii do 48 kilogramów wystartowało 12 zawodniczek. W tym gronie znalazła się Kinga Kubicka z Floty Gdynia. Dwie zawodniczki dostały w pierwszej rundzie wolny los, ten jednak nie trafił w ręce judoczki z Trójmiasta. Ale ta, w każdej z rund spokojnie zmierzała po złoto. Najpierw pokonała Joannę Stankiewicz z AZS AWFiS Warszawa, następnie rozprawiła się z Nikolą Szlachtą z Judo Wolbrom. W półfinale trafiła na Aleksandrę Janeczko z Arcus Warszawa, a w walce o najwyższy stopień podium pokonała Katarzynę Wiszniewską, reprezentującą UKS 3 Piła.

PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI JUDO

Systemem każda z każdą walczono natomiast w kategorii powyżej 78 kg. Wszystko dlatego, że mieliśmy w niej tylko cztery zawodniczki. W każdej z walk po 10 punktów zdobywała Katarzyna Furmanek z AZS AWFiS Gdańsk, co zapewniało jej zwycięstwa i dało pierwszą pozycję. Tuż za nią, z jedną porażką znalazła się Anna Załęczna z TKS "Judo" Toruń, trzecia pozycja przypadła Julii Świątkiewicz, (UKJ "Lemur" Warszawa), a czwarta Wiktorii Lis z Budowlani Sosnowiec.

Do tego reprezentanci Trójmiasta zdobyli indywidualnie trzy brązowe medale. W kategorii do 63 kg po krążek sięgnęła Karolina Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk), a wśród mężczyzn na trzecim stopniu podium stanęli Tomasz Domański (AZS AWFiS Gdańsk) w kat. do 100 kg i Tomasz Tałach(SGKS Wybrzeże) - powyżej 100 kg.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA MISTRZOSTW POLSKI JUDO

W Opolu odbyły się także drużynowe mistrzostwa Polski. W klasyfikacji pań, na cztery zespoły, trzecią pozycję, po rywalizacji każdy z każdym, zdobyły zawodniczki AZS AWFiS Gdańsk. Wśród panów rywalizacja toczyła się pomiędzy ośmioma zespołami. Choć przedstawiciele AZS AWFiS Gdańsk dostali w pierwszej rundzie wolny los, to w drugiej przegrali z Gwardią Wrocław i ostatecznie skończyli na piątym miejscu.

Opinie (2) 1 zablokowana

• brawo ! (1)

charakterne dziewczyny , gratulacje ! przy okazji judo to swietny sport, mój synalek ma 9 lat chodzi 3 rok na treningi i póki co nie wymiękka :)