Szkoda, że szansa na baraże uciekła wcześniej

26 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Rzut Krzysztofa Mogielnickiego zapewnił gdańszczanom jednobramkowe zwycięstwo. Rzut Krzysztofa Mogielnickiego zapewnił gdańszczanom jednobramkowe zwycięstwo.

Po dwóch porażkach z rzędu szczypiorniści SPR Spójni Wybrzeża przypomnieli sobie jak wygrywać mecze i we własnej hali pokonali Zepter AZS UW Warszawa 30:29 (16:13). Jednak to zwycięstwo nic już nie zmieni. W barażach o awans do PGNiG Superligi weźmie udział stołeczna siódemka, a dla gdańszczan sezon zakończy się w I lidze po dwóch kolejnych spotkaniach.

SPÓJNIA WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński, Kasperek - Mogielnicki 9, Nidzgorski 7, Sulej 5, Abram 5, Szczutowski 2, Rakowski 1, Konop 1 oraz Trojanowicz, Siódmiak.

ZEPTER AZS UW: Malanowski, Troński - Marciniak 15, Wolski 5, Zaprutko 4, Nowak 3, Flisiak 2 oraz Lis, Prokop, Brinovec, B.Monikowski.

Mimo, iż zespół prowadzony przez Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka już kolejkę temu stracił nawet matematyczne szanse na zajęcie drugiego w tabeli grupy A (to właśnie dwie pierwsze pozycje zapewniają udział w fazie finałowej, gdzie zagrają również dwa najlepsze zespoły z grupy B), obaj szkoleniowcy jeszcze przed sobotnim spotkaniem obiecywali, że ich podopieczni grali będą do końca.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy po trafieniu Krzysztofa Mogielnickiego w 10. minucie spotkania prowadzili 5:2. Goście ze stolicy zwarli jednak szyki w defensywie i w zaledwie 3 minuty doprowadzili do wyrównania. Prowadzenie 7:6 uzyskali po bramce Bartosza Zaprutki, ale nie cieszyli się nim zbyt długo.

Gdańszczanie zanotowali kolejną serię dobrych zagrań i wyszli nawet na czterobramkowe prowadzenie. Do końca pierwszej połowy przeważali o 3 trafienia. Zaliczka ta z pewnością byłaby większa, gdyby nie doskonała rzutowa dyspozycja Adama Marciniaka.

Czołowy strzelec ligi oraz były zawodnik AZS AWFiS Gdańsk pomiędzy 26. a 30. minutą do bramki SPR trafiał aż pięciokrotnie, a w całym spotkaniu uzyskał 15 bramek, a więc ponad połowę dorobku swojego zespołu i o bramkę mniej niż obaj najlepsi w tym meczu strzelcy gospodarzy - Krystian Nidzgorski i Krzysztof Mogielnicki.

Goście w drugiej części spotkania systematycznie odrabiali straty i wyrównali stan gry. Na 4 minuty przed końcem gry wynik był remisowy (29:29), a na decydującą bramkę trzeba było czekać do 20 sekundy przed końcem meczu, kiedy celnym rzutem popisał się Mogielnicki.

Sobotnie zwycięstwo może w najlepszym przypadku pomóc gdańszczanom w utrzymaniu na koniec sezonu trzeciego miejsca, ale o awans do Superligi powalczą zespoły z Warszawy i Szczecina. Graczom Spójni-Wybrzeża pozostaje walka o kontrakty na przyszły sezon.

Dla SPR spotkanie z akademikami było pożegnalnym w tym sezonie meczem w hali widowiskowo-sportowej AWFiS przy ulicy Górskiego. Kolejny raz "u siebie" zagrają 2 kwietnia w Ergo Arenie, kiedy ich mecz z Wolsztyniakiem Wolsztyn poprzedzi towarzyskie starcie reprezentacji Polski i Niemiec (czytaj więcej o tym spotkaniu).

To właśnie wolsztynianie w innym meczu 20. kolejki pokonali we własnej hali inny gdański zespół SMS ZPRP 35:26 (20:12). 10 bramek dla zajmujących ostatnie miejsce w tabeli licealistów zdobył Łukasz Rogulski.

Pozostałe wyniki 20. kolejki: Gaz-System Pogoń Szczecin - WKS Grunwald-Allegro Poznań 35:25 (14:13), Polski Cukier-Pomezania Malbork - Vetrex Kościerzyna 26:28 (13:17), Arot-Astromal Leszno - KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 30:27 (18:9), GSPR Gorzów Wlkp. - Orlen Wisła II Płock 30:27 (18:9).

• 5 4

• Taa z takim składem i budżetem w ekstralidze pozostałaby jedynie walka o utrzymanie.

• 6 1

• nie chcieli awansować i to jest fakt, w ten sposób nie zdobędą kibiców których i tak mało mają

• 10 4

• (3)

Ci, którtzy mówią o szansach na awans nie rozumieją jednej rzeczy. Skąd klub wziąłby kase na grę w Ekstralidze? Potrzeba sponsorów i kupy pieniędzy na zbudowanie składu. Póki nie ma na to kasy nie ma co się pchac do najwyższej klasy rozgrywek.
    No ale Adamowicz rozdaje kase żużlowcom, a inne dyscypliny na gdzieś. No dał tez na hokej, który kilka miesiący potem padł.

• 9 3

• Do roboty i szukać sponsorów a nie łapy wyciągać do miasta!

• 5 2

• zgadzam się że żeby grać w superlidze potrzebna jest kasa i to nie byle jaka, ale to że klub Spójnia-Wybrzeże nie ma tej kasy i sponsorów nie znaczy że mogą przegrywać mecze bo chcą a nie dlatego że przeciwnik był lepszy. Tracą uznanie w oczach kibiców jeśli tak do tego podchodzą. no ale w tym sezonie już nic się nie zmieni i liczę że w przyszłym sezonie pieniądze się znajdą i klub nie będzie się bał awansować. pzdr