• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Szkoły z Osowy najlepsze w rywalizacji KL Lechia

Oni szkolą najlepszych w gdańskich szkołach lekkoatletów.
Oni szkolą najlepszych w gdańskich szkołach lekkoatletów. fot. Piotr Pędziszewski / Trojmiasto.pl

Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdański nagrodził najlepsze szkoły w całorocznej rywalizacji w Czwartkach Lekkoatletycznych. Puchary trafiły do przedstawicieli piętnastu placówek, które zgromadziły największą liczbę punktów w ośmiu zawodach, które przeprowadzono na stadionie GOKF. Trofea wręczali Stanisław Lange, dyrektor klubu oraz Krzysztof Wicki, radny miasta Gdańska. Najokazalsze trofea trafiły do zwycięzców - Gimnazjum nr 33 oraz Szkoły Podstawowej nr 33, które obroniły prymat sprzed roku.W gościnnym program Domu Sportowca Roko, mieszczącym się w obrębie sportowych obiektów przy ul. Traugutta jak co roku odbyła się uroczystość podsumowująca rywalizację najmłodszych adeptów lekkoatletyki w wydaniu szkolnym.

-Mimo ograniczeń budżetowych udało nam się utrzymać odpowiedni standard tych zawodów, o czym świadczy duża liczba uczestników oraz pochlebne opinie ze strony szkół. Zarówno dal gimnazjów jak i dla szkół podstawowych przeprowadziliśmy po cztery mityngi. Na ogół dopisywała pogoda. Staraliśmy się, aby rywalizacja przebiegała płynnie. Nawet gdy liczba uczestników wynosiła około 300, to mieściliśmy się w harmonogramie 1,5-2 godzin na zawody. Warto podkreślić, że korzystamy z profesjonalnych sędziów, aby uczestniczy czuli się jak na zawodowej imprezie. Jak co roku błysnęło kilka talentów. Jednak nie tylko wyróżniających się uczniów zapraszamy do podjęcia regularnych treningów w naszym klubie. Poza zajęciami lekkoatletycznymi gwarantujemy również raz w tygodniu trening na pływalni - podkreśla Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia.


Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk
ul. Traugutta 29, telefon (58) 344-16-93

Zaprasza młodzież na trening:
wtorki - godzina 16:00
czwartki - 16:00
soboty - 10:00


W ramach każdych zawodów dla szkół podstawowych odbywało się 14 konkurencji, a w programie dla gimnazjów było ich 12. Troje najlepszych w każdej z nich zdobywało medale, a aż 15 zarabiało punkty dla szkoły. Na tej podstawie powstała klasyfikacja generalna. W tym roku nie było możliwości błędu, gdyż do końcowej noty liczyły się wszystkie starty. Po dwie tury zawodów dla każdego typu szkół rozegrano wiosną i jesienią.

-Gratuluję najlepszym i tym wszystkim szkołom, które uczestniczyły w Czwartkach Lekkoatletycznych. Namawiam tych jeszcze niezdecydowanych, aby dołączyły do rywalizacji w przyszłym roku. Lekkoatletyka zasługuje na większą masowość, a także na lepszą infrastrukturę. Czekamy na GOKF na tartanową bieżnię. Niedawno wysłałem do pana prezydenta Adamowicza w tej sprawie. Niestety, otrzymałem odpowiedź, że najwcześniej swoją obietnicę, o tym, że przy ul. Grunwaldzkiej będzie stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia jest w stanie spełnić po 2015 roku - informuje Krzysztof Wiecki, radny miasta Gdańska.Pucharami nagrodzono osiem najlepszych gimnazjów i siedem szkół podstawowych. Główne trofea ponownie pojechały na Osową, gdzie mieszczą się Gimnazjum nr 33 oraz Szkoła Podstawowa nr 81.

-W tych zawodach lekkoatletycznych z naszej strony zaangażowani byli przede wszystkim nauczyciele wychowania fizycznego: Barbara Tołłoczko i Jarosław Świerczyński. Sport w naszej szkole jest ważny. Co prawda nie mamy klas sportowych, ale są klasy usportowione, które mają jedną godzinę wf tygodniowo więcej. Za ubiegły rok wygraliśmy współzawodnictwo w Gdańsku po podsumowaniu wszystkich dyscyplin. Staramy się też uczestniczyć w dużych wydarzeniach sportowych odbywających się w Trójmieście. W niedzielę nasi uczniowie byli obecni na PGE Arenie na meczu piłkarzy Lechii i Śląska - podkreśla Mariola Cyranek, dyrektor SP 81.

Młodzież z Osowy nie tylko czynnie uczestniczy w zawodach szkolnych, ale także jest widoczna na sportowych arenach w roli kibiców, jak tutaj podczas niedzielnego meczu Lechia - Śląsk na PGE Arenie.
Młodzież z Osowy nie tylko czynnie uczestniczy w zawodach szkolnych, ale także jest widoczna na sportowych arenach w roli kibiców, jak tutaj podczas niedzielnego meczu Lechia - Śląsk na PGE Arenie. fot. Piotr Pędziszewski / Trojmiasto.pl
Sportowe talenty osowska młodzież po ukończeniu szkoły podstawowej rozwija w Gimnazjum nr 33. -U nas też są klasy usportowione. Prowadzimy szkolenie w zakresie piłki ręcznej, koszykówki i lekkoatletyki, a w szkole podstawowej jest również unihokej. Młodzież kwalifikowana jest do tych klas na podstawie testów, które są przeprowadzane wśród 6-klasistów - podkreśla Marzena Majerowska, dyrektor Gimnazjum nr 33. Najczęściej reprezentacja tej szkoły startowała na obiekcie GOKF pod wodzą nauczyciela wychowania fizycznego, Mariana Freitaga.

-W czternastej edycji Czwartków Lekkoatletycznych wzięło udział ponad 2 tysiące uczestników. Już teraz zapraszamy do przyszłorocznej rywalizacji, którą podobnie jak obecną będziemy chcieli przeprowadzić w dwóch turach: wiosennej i jesiennej. Dokładna liczba zawodów określona zostanie po ustaleniu budżetu oraz terminów, które zostaną nam udostępnione na stadionie GOKF - zapowiada dyrektor Lange.

Nagrodzone drużyny w klasyfikacji gimnazjów
1. G 33 (odbierający puchar Marzena Majerowska, Marian Freitag) 1548 punktów
2. G 29 (Ewelina Krasuska, Henryk Knospe) 1193
3. G 48 (Roman Drożdż) 662
4. G 26 (Bożena Karmowska) 374
5. G 28 220
6. G 19 205
7. G 2 (Iwona Wygnał) 199
8. G 34 (Grzegorz Zubrzycki) 169

Nagrodzone drużyny w klasyfikacji szkół podstawowych
1. SP 81 (Mariola Cyranek)1724
2. SP 47 (Barbara Depta, Maciej Puth) 1169
3. SP 11 977
4. SP 49 (Mirosława Stasiewicz) 833
5. SP 42 521
6. SP 79 345
7. SP 83 (Katarzyna Świątek) 202

Opinie (1)

  • brawo Lechia więcej takich działań

    • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE