Sensacyjna wygrana Futsal Politechniki

12 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Łukasz Szmydki (w środku) zdobył 3 bramki i asystę prowadząc Politechnikę do zwycięstwa przeciwko AZS UW. Łukasz Szmydki (w środku) zdobył 3 bramki i asystę prowadząc Politechnikę do zwycięstwa przeciwko AZS UW.

Futsal Politechnika Gdańska sensacyjnie pokonała we własnej hali AZS Uniwersytet Warszawski 5:1 (2:1). Mecz przeciwko 3. drużynie w tabeli I ligi z hat-trickiem zakończył Łukasz Szmydki. W poniedziałek o godz. 20 w hali AWFiS odbędzie się mecz ekstraklasy pomiędzy AZS UG a Cleareksem Chorzów. Wstęp wolny.

Bramki: Szmydki 3, 9, 39, Iwosa 33, Domżalski 40 - Grzyb 16

POLITECHNIKA: Chodorowski - Iwosa, Szmydki, Bławat, Domżalski, Martynowski, Orzoł, Kopecki, Mikucziński, Reszka

AZS UW: Casillas - Duarte, Starek, Grzyb, Marcinowski, Ludorf, Wielgus, Burzyński, Piwowarczyk

Przed spotkanie w hali Centrum Sportu Akademickiego futsalistów Politechniki i AZS UW w tabeli grupy północnej I ligi dzieliło aż 11 pkt. Podopiecznym trenera Michała Janiaka udało się jednak ograć wyżej notowanych rywali i to w rozmiarach jakich trudno było się spodziewać.

Swój koncert już w 3. minucie gry rozpoczął zdobywca hat-tricka Łukasz Szmydki. Gola na 1:0 zdobył po zagraniu Jakuba Domżalskiego, który dojrzał go na wolnej pozycji i asystował mu na pustą bramkę. Kilka minut później sytuacja się powtórzyła i Szmydki znów dopełnił formalności.

Zaskoczeni łatwością z jaką gdańszczanie zdobyli oba gole, goście poprosili o czas. Szybko spróbowali się odgryźć, ale mocne uderzenie świetnie wybronił nogą Jakub Chodorowski. Przed przerwą stołeczni akademicy zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Strzałem z najbliższej odległości Chodorowskiego pokonał Adam Grzyb.

Sporo emocji przyniosły ostatnie sekundy przed przerwą. Najpierw pojedynek sam na sam z bramkarzem gości przegrał Marek Orzoł, a nieskutecznie dobijał strzał Domżalski. W odpowiedzi przyjezdni trafili w poprzeczkę w ostatniej akcji pierwszej połowy.

Dogodne sytuacje marnowały obie drużyny. Po zmianie stron w słupek trafił piłką Patryk Reszka, a chwilę później Duarte Araujo nie trafił w futbolówkę w polu karnym. Niemoc strzelecką przełamał Eliasz Iwosa, który "rozklepał" obronę rywali razem z asystującym mu Szmydkim. AZS UW poprosiło o czas i zaczęło grać z lotnym bramkarzem.

Przewaga w posiadaniu piłki nic gościom jednak nie dała. Efektownie hat-tricka skompletował Szmydki, który przejął piłkę rywalom i praktycznie wszedł z nią do bramki. Chwilę później podaniem w pole karne obsłużył Oliwiera Bławata, a ten odegrał do Domżalskiego, który zamknął akcję i ustalił wynik spotkania.

W poniedziałek o godz. 20 swój mecze rozegrają występujący w ekstraklasie zawodnicy AZS UG. W hali AWFiS podejmą Clearex Chorzów. Wstęp wolny.