Arka II pokonała Kaszubię, Lechia II na remis

ras., mad
13 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Tsubasa Nishi dał rezerwom Lechii prowadzenie w Szczecinie, ale biało-zieloni nie zdołali go utrzymać. Tsubasa Nishi dał rezerwom Lechii prowadzenie w Szczecinie, ale biało-zieloni nie zdołali go utrzymać.

Rezerwy Arki jako jedyne odniosły zwycięstwo z trójmiejskich III-ligowców. Gdynianie na własnym boisku pokonali Kaszubię Kościerzyna 3:1 (2:0). We wszystkich golach dla gospodarzy miał udział Damian Mosiejko. Lechia II wywiozła remis ze Szczecina po trafieniu Japończyka Tsubasa Nishi. W gdańskiej drużynie zadebiutował Paweł Szokaluk.

Arka II Gdynia - Kaszubia Kościerzyna 3:1 (2:0)
Bramki dla Arki: Wardziński 9, Koziara 36, Bach 90

ARKA II: Kędra - Glauber (46 Stolc), Robakowski, Kubowicz, Dampc - Mosiejko, Patelczyk - Sulewski (46 Bach), Koziara (68 Fierka), Jankowski - Wardziński (81 Kowalczyk)

Na Narodowym Stadionie Rugby, pomimo końcowego wyniku, oglądaliśmy bardzo zacięty mecz.

- Zwłaszcza w pierwszej połowie było dużo wyrównanej gry. Wiedzieliśmy, że rywale są mocni w środkowej części boiska, dlatego skupiliśmy się na zneutralizowaniu ich poczynań właśnie w tej strefie. Powstrzymanie Wysieckiego czy Prinza kosztowało nas dużo siły, ale się opłaciło - mówi Grzegorz Witt, trener żółto-niebieskich.

Arka przystąpiła do spotkania bez jednego z liderów, Michała Nalepy, który pauzował za kartki. Nie wpłynęło to jednak znacząco na grę zespołu. Już w 9. min. Damian Mosiejko dośrodkował w pole karne, piłka minęła próbującego interweniować bramkarza gości, trafiła w obrońcę Kaszubi, a ten wyłożył ją na głowę Macieja Wardzińskiego. Napastnik Arki bez problemów umieścił głową futbolówkę w siatce.

- Nie da się ukryć, że w pierwszej połowie nieco pomógł nam bramkarz gości, który miał udział przy obu golach - dodaje Witt.

W 36. min. na strzał z ok. 20 metrów zdecydował się Mosiejko. Był on na tyle mocny, że golkiper gości odbił piłkę. A że zrobił to przed siebie, to wbiegający w pole karne Maciej Koziara podwyższył wyniki na 2:0.

W przerwie trener Witt, ze względu na środowy mecz pierwszej drużyny w Pucharze Polski, musiał ściągnąć z boiska GlauberaRoberta Sulewskiego. Do tego goście przejęli inicjatywę po zmianie stron. Gdynianie skupili się natomiast na kontratakach. I to oni mieli więcej szans na zmianę wyniku. Swoich okazji nie wykorzystali jednak Michał Fierka, Wardziński i Jakub Bach.

W 90. min. goście skorzystali z zamieszania w polu karnym gdynian i strzelili kontaktową bramkę. Arkę stać było jednak na szybką odpowiedź. Bardzo aktywny tego dnia Mosiejko podał prostopadle do schodzącego ze skrzydła Bacha, a ten ustalił wynik spotkania.

Gdynianie strzelili w tym meczu jeszcze jednego, bardzo ładnego gola, po uderzeniu z rzutu wolnego. Okazało się jednak, że Mosiejko nie może cieszyć się z trafienia, gdyż przed strzałem jakiś inny kolega z drużyny powinien dotknąć piłkę. Był to bowiem rzut wolny pośredni.

Pogoń II Szczecin - Lechia II Gdańsk 1:1 (0:1)
Bramka dla Lechii II: Nishi 15

LECHIA II: Szokaluk - Kawa, Iwanowski, Powszuk, Przybylski (90 Sidor) - Kaszuba, Czerwiński (83 Żmijewski) - Łazaj (46 Gorczyca), Nishi, Jagiełło - Gołuński (72 Gierszewski).

Rezerwy Lechii tylko zremisowały w Szczecinie choć zagrały świetną pierwszą połowę, w której mogły objąć prowadzenie przynajmniej 2:0. Podopieczni Krzysztofa Wilka zdobyli gola już po kwadransie gry, gdy piłkę do siatki skierował wyróżniający się na boisku Tsubasa Nishi.

Japończyk celnie dobijał po uderzeniu Przemysława Czerwińskiego sparowanym przez bramkarza w pole karne. Dla Nishiego, który w tym tygodniu został oficjalnie zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy, to drugie trafienie dla Lechii.

Biało-zieloni mieli multum sytuacji by podwyższyć wynik. Znakomicie na skrzydłach radzili sobie bowiem Aleksander JagiełłoKacper Łazaj, którzy znakomicie dogrywali piłki kolegom w pole karne.

- Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, ale zabrakło skuteczności. W ogóle był to świetny mecz na poziomie niebotycznie nie pasującym do III ligi. Niestety, w drugiej połowie Pogoń przejęła inicjatywę - mówi trener Wilk.

Szkoleniowiec po przerwie musiał zmienić Łazaja, który doznał kontuzji. Mimo braku skrzydłowego, gdańszczanie jeszcze kilkukrotnie zagrozili gospodarzom, ale nie zdołali podwyższyć wyniku.

Gola zdobyli za to gospodarze. W 79 minucie po stałym fragmencie gry piłka minęła bezbłędnego dotychczas Bernarda Powszuka i trafiła pod nogi nabiegającego gracza Pogoni, który uderzył na bramkę po palcach Pawła Szokaluka. Dla 23-letniego bramkarza, który do Lechii trafił pod koniec marca był to pierwszy występ w biało-zielonych barwach.

- Spisywał się poprawnie, a przy straconej bramce nie miał za wiele do powiedzenia - mówi kierownik drużyny Robert Rybakowski.

W 85. minucie ponowne prowadzenie biało-zielonym mógł zapewnić Hieronim Giereszewski. Gdyby trafił głową w piłkę po wrzutce Rafała Gorczycy, nie miałby najmniejszych problemów z umieszczeniem jej w siatce. Niestety, futbolówka minęła go o kilka centymetrów.

Wyniki 22 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Pogoń Szczecin 2:3 (0:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź 1:0 (0:0)
  • Legia Warszawa - Korona Kielce 1:0 (0:0)
  • Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:0)
  • Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 3:0 (3:0)
  • Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)
  • Piast Gliwice - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
ras., mad

Opinie (12) 2 zablokowane

• Brawo Arka, nasi juniorzy ponownie najlepsi z Trójmiejskich drużyn! świetny mecz i awans na 9 miejsce w tabeli

a bałtyk coraz niżej i bliżej V ligi :)

• 26 26

• Tsubasa powinien grać w I zespole idealny przeciwnik w składzie dla Vranjesa.Bo widać że Nishi dobrze gra.

• 11 11

• Brawo trener Witt (2)

• 15 6

• Arka pewnie (1)

Bardzo pewnie spisywała sie obrona dyrygowana przez Kubowicza, bardzo dobry mecz Mosiejko , Koziary i Bacha